Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tesztek, ha kigúnyolják...

Ti mit tesztek, ha kigúnyolják a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Visszaszóltok az illetőnek? Vagy verekedtek? Vagy figyelmen kívül hagyjátok? Mi a legjobb megoldás szerintetek ilyenkor?


Én visszaszólok a gúnyolódónak, de volt, hogy figyelmen kívül hahytam, azt is azért, hogy éreztessem az illetővel, akkora tapló, hogy nem érdemli meg, hogy hozzászóljak.


És Ti? Tudnátok példákat is mondani?



2016. márc. 7. 00:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem könnyebb azoknak, akiknek staffjuk vagy hasonló jellegű kutyájuk van, azokkal azért nem sokan mernek kötekedni (tapasztalatom szerint). Egy beszólás, max, aztán a gazdi valóban mehet büszkén tovább.


Nekem, kistestű kutyás nőként már volt pár rossz, megalázó tapasztalatom. Úgy érzem, az ölebekre jobban ki vannak hegyezve az emberek, sokan azt hiszik, bármit megtehetnek, úgyse lesz következménye. Egyszer például egy részeg társaság odajött, és az egyikük elkezdtett üvölteni a kutyámmal, és sört locsolt rá - a haverjainak csinálta a showt, azt hitte, hogy vicces. Legszívesebben megöltem volna, komolyan. De azon kívül, hogy szóltam neki, hogy fejezze be, és elindultam kutyástól a másik irányba, mást nem mertem tenni. Féltettem magamat és a kutyát is (pl. belerúg vagy ilyesmi). De még napokig kísértett a dolog. Én sokszor teljesen eszköztelennek érzem magam :(

2016. márc. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Régebben csak egy kistestű kutyám volt, ő rendszeresen kapta a padlócirkáló, macska és hasonlóan szellemes megjegyzéseket. Ha az illető érezhetően csak viccelődni próbált, akkor valami tréfával visszaszóltam (pl. pitbullokat eszik reggelire), ha bunkózott, akkor általában annyit feleltem foghegyről, hogy "Ahogy elnézem, neked kéne a legjobban tudnod, hogy nem a méret a lényeg."


Tettlegességre szerencsére sose került sor, ha olyan volt a helyzet, inkább szó nélkül kivonultam (fiatal nőként nem sok mindent tehettem volna), de ha pl. megtámadtak volna engem vagy a kutyát, nem restelltem volna a paprikasprayt bevetni az illető ellen.


Azóta lett egy negyven kilós kuvaszom is. Neki már kevésbé szólogatnak be, csak a szokásos "A kuvaszok hamis, buta dögök" szólamok jönnek. Ilyenkor általában megállok, szembefordulok az illetővel, és nagyon udvariasan egy mondatban összefoglalom, hogy minden kutya olyan, amilyenné nevelik. Közben a kutyám csendesen, de éberen áll az oldalamon, nyomatékot adván a szavaimnak. :)

2016. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Semmit. Eleve nem szoktak beszólni, ha mégis megtennék, nem törődnék vele.
2016. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mosolygok. Fekete mudi kanom van, na őrá kapok hideget-meleget...(korcs, stb stb)

Az csak a kezdet, hogy az embereknek fogalmuk sincsen, hogy milyen fajta. Általában 3x kell elmondanom. És még akkor is volt olyan, aki visszakérdezett, hogy ez a neve? Nem, mondom ez a fajtája :) Azóta is emlegetem azt a jóembert :))


Általában romák szólnak be, velük meg nem törődöm. Most szóljak hozzájuk vissza?

2016. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kutya nélkül lennék, akkor biztos megtaposnám, kutyával meg nyugodt maradok, mert ha ideges leszek, a kutyám megérzi, és lőttek az egész napos szép nevelésnek, kitámad, mintha ez lenne a feladata..(a tanítása folyamatos, nem mi neveltük bunkóvá...)sokat tanulunk egymás mellett, én higgadtságot, ő meg jólneveltséget:D
2016. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!