Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes beoltani...

Szerintetek érdemes beoltani egy idén 18 éves kutyát veszettség ellen vagy nem?

Figyelt kérdés

2016. márc. 7. 16:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ, hogy milyen körülmények között tartjátok a kutyust, meg hogy milyen természetű.

Ha nagyon vigyáztok rá, hogy ne szökdössön ki, és nem is harapós fajta, akkor nem lesz belőle gond, ha nem oltatjátok be. Valóban kötelező lenne évente, de nagyon sokan abszolút nem veszik komolyan, nem egy tulajdonossal találkoztam már, akinek még sosem volt oltatva a kutyája, ami azért elég szomorú.

Bár szerintem az erre vonatkozó törvény sem teljesen helytálló, ugyanis a veszettség előfordulására majdnem minden városban 1 százaléknál is minimálisabb az esély, illetve ha a betegség jelen is van valahol, az elsősorban nem a kutyákat, hanem a macskákat és a rágcsálókat támadja majd, hiszen azok jóval fogékonyabbak a veszettséget okozó vírusra, és ráadásul sokkal könnyebben kapcsolatba kerülnek a vírus leggyakoribb hordozóival, a rókákkal (tekintve hogy pl. a macskák a kijárósak, aki elkóborolnak és bármit összeszedhetnek, nem a kutyák).

Több állatorvos is azon a véleményen van, hogy a városokban nincs veszettség, persze azért oltani kell, a jogszabályi előírások miatt.

De én mondjuk, személy szerint még sosem hallottam volna, hogy valakit megbüntetnének "csak úgy", mert nem volt oltva a kutyája 1 évben. Természetesen, vannak helyek- pl. nyilvános események- ahova csak aktuális oltással rendelkező kutyát vihetsz be, de tulajdonképpen elmondhatjuk, hogy valószínűleg senki sem fog felkeresni titeket az otthonotokban, hogy követelje a kutya oltásait igazoló papírjait. Persze, ha a kutya megharapott valakit, az megint más tészta- de gondolom vigyáztok rá, hogy ilyesmi ne történhessen- elvégre csak megérte valahogy azt a 18 évet. :)


Összességében véve tehát ha beoltatod, az nyilván pénz, de legalább betartod a szabályt, ha viszont nem oltatod be, akkor meg vállalod a szabálytalankodás kockázatát, viszont a kutyádat emiatt nem fogja baj érni, ha tényleg vigyáztok rá, max. téged, ha megbüntetnek, de mint mondtam, erre még kisebb az esély, mint a veszettség előfordulására a városokban.

2016. márc. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Rado Zsuzsanna válasza:
76%
Sajnos nálunk évente kötelező.Döntsd el megéri-e neked,hogy kutyusod 1 kicsit tovább él.Egyre többet hallok,hogy öreg kutyát beoltották és 2 héten belül elment.A mienk 14 volt 5 napig élt az oltás után.
2016. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%
Most őszintén, szerintetek, ha egy 18 éves kutya összeverekszik egy veszett állattal, mennyi marad belőle? És szerintetek mennyire aktív egy ilyen kutya, hogy csak úgy elszökdössön? Szerintem az, hogy beoltatod-e, attól függ, hogy milyen állapotban van és hogy tartod. Egy olyan kutyát, amelyik már a kertbe is alig tud kimenni, már hagynék békén. Ha viszont még aktív, akkor oltassátok.
2016. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
Figyelj, az a helyzet, hogy 13 éves kora után én sem oltattam, az állatorvos is azt mondta, hagyjuk inkább. Városban, lakásban élő kutya, akkor már csak pórázon sétáltunk szép lassan a környéken, annyi esélye volt hogy veszett állattal találkozunk, mint annak hogy a fejünkre zuhan egy zongora. Jártunk épp eleget orvoshoz öregkori ezzel-azzal, jobbnak láttam nem terhelni a szervezetét még az oltással is. Inkább kifizettem volna a büntetést, ha bárkit is érdekelt volna és ellenőrzi; de mondom, az állatorvos is csak annyit mondott halkan, hagyjuk ezt már.
2016. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
39%
12 éves az enyém, és oltattam, mert ez a szabály.
2016. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Platypus ***** válasza:
63%
Nem tudom ti milyen városban éltek, de én BP belvárosának közepén minden nyári este tucatjával látom röpködni a denevéreket. És manapság a denevér a veszettség fő hordozója. Egy kutya talán nem tudja lekapni az egészséges denevért a levegőből, de a beteg, földön vergődő példányt simán összeszedi. Faluhelyen meg simán kapcsolatba kerülnek egy csomó potenciális hordozóval, kezdve a kijárós macskákkal. A veszettség nem úgy kezdődik, hogy szembejön egy vérfarkas és megmarja a kutyát. Elméletben akár egy egér vagy más jelentéktelen állatka is megfertőzheti.
2016. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Nem fog elszökni, már nem is lát szegény, a hallása sem a legjobb.Harapós igazán meg sosem volt, nagyon békés kutya :)Csak az udvarban mászkál,szaglászik és sokat alszik. Faluban élünk Bp közelében.

Egyébként eddig mindig be volt minden évben, még chipet is raktak bele pedig már akkor sem volt fiatal. Jobbnak látom beoltani azért, de max. megkérdezem az állatorvost ő mit gondol. Köszönöm még egyszer, csak arra voltam kíváncsi másnak esetleg mit mondtak mennyire szükséges ilyen korban. :)

2016. márc. 8. 01:10
 18/23 anonim ***** válasza:
lehet, hogy te nem viszed sétálni, de egy veszettséget hordozó állat simán bemehet a kertbe, attól pedig te sem tudod megvédeni, mivel nem vagy vele a nap 24 órájában
2016. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
0%
Az öreg kutyát érdemesebb beoltani , mert hamarabb kimúlik ha veszettséget kap mint egy fiatal.
2016. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%
14 éves korától az állatorvos nem oltotta be a kutyámat. Kifizettem az oltóanyagot, beragasztotta róla az oltási könyvébe a számát, lepecsételte, aláírta. Azt mondta, ennyi idős kutyánál nagyobb a kockázata az oltás mellékhatásának annál, hogy elkapja a veszettséget. 18 évet élt.
2016. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!