Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító vagy tenyésztő vagyok?

Szaporító vagy tenyésztő vagyok?

Figyelt kérdés

Vannak csodálatos kutyáim.

kicsi koruk óta nálam vannak.

tk nincs de minde egészségügyi szűrésen átestek(patella,csipőficam,stb)

ollós harapásuk van és sérv mentesek.soha nem volt semmilyen problémájuk.

inkább már családtagok mert olyan körülmények közt élnek mint a gyerekeink.

minden 3. tüzelésnél szoktunk almot hagyni.

és csakis felelős gazdiknak adjuk el a kicsiket a városban,hogy tudjam követmi későbbi életüket.

akkor most én is szaporító vagyok,mert nincs tk?

csak normális válaszokat akarok!


2016. márc. 12. 20:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szaporító vagy.
2016. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Szaporító..
2016. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
:D
2016. márc. 12. 20:59
 4/32 bollocks ***** válasza:
100%
Szaporító.
2016. márc. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
mivel ilyen gyors és egyértelmű válaszokat kaptam,most venni fogok csak tkes kutyákat és azokat fogom tenyészteni ha egyeseknek ennyit számít a papír...
2016. márc. 12. 21:14
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Szaporító vagy. Én nekem eszembe se jutna igy kihasználni a kutyát azért hogy pénzt keressek. Nem fogja sokáig birni az elletést igy légyszives fejezd be. A normális tenyésztőknél max 3 szor elletik a szukát, utána többet nem.
2016. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 bollocks ***** válasza:
100%
Nem a papír számít, de tk nélkül nem vehettek részt tenyészszemlén, így nem biztos, hogy a fajta jellemző tulajdonságait örökítik tovább, ezen kívül tk hiányában a családfájuk is bizonytalan.
2016. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszel tk-s kutyákat,akkor is csak szaporító leszel.Majd ha meglesz a tenyész szemle,és minden követelménynek, megfelelnek a kutyáid,és persze lesz bejegyzett keneled,majd akkor tenyésztő leszel.
2016. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nem a papír számít konkrétan, hanem az, ami vele jár. Így TK nélkül nem tudhatod pl., hogy van-e a családban olyan dolog, amit örökölhetnek, hiszen lövésed nincs a rokonságról. Az, hogy a te kutyáid nem betegek, nem azt jelenti, hogy nem is ököríthetnek betegségeket.

Plusz ugye tényleg fogalmad sincs a kutyáid valódi tenyészértékéről, mert nem tudod őket a megfelelő helyeken megmérettetni (kiállítás, vagy ha olyan a fajta, akkor munkavizsga, sport).

Ráadásul normális tenyésztő nem árasztja el a világot egy párosításból származó kölykökkel, mert a fajta érdekeit nézi, tenyészcéljai vannak, nem csak cuki kiskutyákat akar nevelgetni, vagy mittudomén, mi a motivációd :)

2016. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

utcsó előttinek.

lehet nen értelmezted a részleteket!

minden 3. tüzelésnél hagyok almot.

levezetem a gyengébbek kedvéért!

2. tüzelésnél alom 2 éves korban

5. tüzelésnél alom 4 évesen.

és ennyi 1 szukánál,mert 6 évesen már alom kihordáshoz öreg!

tenyészszemle nincs de minden ahoz kötött szűrést elvégeztettem kifizettem,vérvétel is és még szív UH is volt.

A kutyáim nem fajta jellegű kutyák hanem fajtatiszta kutyák családfa nélkül is!

2016. márc. 12. 21:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!