Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha ilyen kis...

Mit csináljak ha ilyen kis antiszoc?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves mentett szuka tacsink aki nagyon agresszívan viselkedik a kutyákkal. Tegnap voltunk kutyasuliba szocializáción (Cerberos) és ott minden rendben volt vele, csak az elején akart balhézni a többiekkel a végén pedig már teljesen nyugodt volt. Azt mondta az oktató hogy szerinte felesleges újra elhozni mert teljesen normális a kutyákkal csak a falkasorrendet kell egy kicsit helyretenni és akkor minden rendben lesz.

Ma reggel mikor mentünk a futtatóba útközben 2 shar pei-jel is összebalhézott (mondjuk itt szerintem nem ő volt a hibás mert a 2 kutya szabadon volt és úgy rohantak rá a kutyámra hogy megértem hogy megijedt) plusz a futtatón volt egy samoyed meg egy kistestű kutyus és mikor a samoyed hozta a labdáját meg próbálta az én kutyámat játékra hívni egyből már vicsorgott meg borzolta a szőrét és megpróbált támadni. Rászóltam meg kicsit meghúztam a a nyakörvét de nem állt le és a másik 2 gazdi azt mondta hogy hagyjam hogy majd ők lerendezzék. Jövőhéten tervezzem hogy megint megyünk suliba. Addig is szerintetek hagyjam hogy lerendezzék egymás között vagy avatkozzak közbe és vegyem ki a balhéból?



2016. márc. 13. 08:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld inkább elterelni a figyelmét valami játékkal, és jutalmazd jutalomfalattal ha rád, vagy a játékra figyel, nem a másik kutyára. Jutalmazd akkor is ha nyugodtan viselkedik, pl csóválja a farkát. így jó emlékeket gyűjt a másik kutya jelenlétében. Ne közelíts vele a másik kutyához, jobb ha először távolabb játszotok. Esetleg kölcsönkérhetsz játékot/takarót ami a másik kutyáé, hogy szokja előbb a szagát.
2016. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és ha úgy döntesz, hogy nyugodt a kutya és megpróbáltok közelebb menni, olyankor tedd amikor a másik kutya pórázon van. Lassan tedd, és lépj vissza rögtön ha a kutyád ideges lesz. Jutalmazd ha nyugodt marad.
2016. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!