Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire és miért tenyésztették...

Mire és miért tenyésztették ki az ölebeket?

Figyelt kérdés

A többi fajta kutyával tisztában vagyok mire tenyésztették de az ölebeket gondolom azért hogy kényesztethessék de akkor miért van olyan sok fajta?Mért nem elég 1?

nem az ölebek ellen vagyok csak nem értem.


2010. ápr. 2. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
a yorkshire terrier elvileg patkányvadász volt.:)
2010. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

a yorkshire terrier patkányvadász volt és régen a szegény emberek kutyája mivel nem evett sokat.

Viszont régebben nem volt ennyi gond velük mint manapság.

Nekem is yorkim van imádom:))) Igen én kényesztetem, de lakásba egy ilyen öleb való nem pedig egy nagytestű kutya.

2010. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
nem ölebnek lettek tenyésztve, mindnek volt funkciója. a yorki patkányfogó eb volt leginkább malmokban , a lhasa apso jelző eb a tibeti palotákban, a shi-tzu a kínai császári udvarban kísérőeb és házőrző volt, talán a bichonok az egyetlen olyan fajta amit kifejezetten ölebnek tenyésztettek ki előkelő emberek kíséréséhez.
2010. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
szóval akkor azok az ölebek amit ma ölebeknek nevezünk nem is voltak azok?vagy csak nem mind?kitenyésztettek egy két ölebet szándékosan a maradékot meg csak ma hívjuk annak?
2010. ápr. 2. 20:25
 5/17 A kérdező kommentje:
ja értem bocs az utolsó válaszolót nem láttam
2010. ápr. 2. 20:26
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Hát valószinínű nem annak indultak, mert ha megnézed régen a kutyák a házőrzésre voltak tartva, nem arra hogy játsz velük, kényeztesd. :) Amúgy én a csivavára vagyok kiváncsi, hogy az miért lett, mert szerintem azoknak télleg semmi haszna.:)

Első voltam.

2010. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Azért van egy jó pár öleb amiket CSAK ölebnek tenyésztettek ki!Pl. asszem a máltai az amit régen a nők még "kiegészítőnek" is használtak a ruhájuk mellé.

Szerintem azért,mert lakásba tényleg inkább kistestű kztya való,meg aztán a tényleg a duvat,tehát...

Egyébként a yorkie-t nem csak azért tarthattak szegény emberek mert keveset eszik,hanem az akkori király rendelete volt,hogy szegény embernek nem lehet 30 cm-nél nagyobb kutyája,mert akkor viszont a divat a nagytestű kutya volt.

2010. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
A férjem nyalókának nevezi őket! XD!
2010. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

És azért van sok fajta, mert ha megnézed öket is más-más országban tenyésztették eredetileg...

Persze vannak küllemre kissé hasonlóak de ha körül nézel minden méretben találsz egymáshoz eléggé hasonlító kutyákat hiszen régen főleg munkára szelktáltak és pl: a nyájat örző kutya akkor jó éjjel "világít" tehát fehér vagy majdnem az, hogy ne keverjék össze a ragadozókkal...

A társasági kutyák pegig egy másfajta igényt elégitenek ki ezért kicsik, hosszabb, selymesebb a szőrzetük vagy épp szinte kopaszok mert az úgy tetszett az embereknek, stb...

2010. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
Szomorú,a férjed lehetne a nyalóka
2010. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!