Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Soha nem volt még kutyám, de...

Phoebe Buffay2 kérdése:

Soha nem volt még kutyám, de nagyon szeretnék. Főleg a golden retriver tetszik. Kezdő kutyásnak jó döntés?

Figyelt kérdés
2016. márc. 13. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy mit akarsz kezdeni a kutyával, hogyan akarod tartani. Mert ha pl. kerti házőrzőt akarsz, akkor felejtős a golden. Ha komoly sportterveid vannak, akkor jól meg kell választani a kennelt és a kölyköt. Ha meg mondjuk családi kutya kell bent lakással és sok sétával, akkor valószínűleg teljesen jó lesz.

Ezek csak példák nyilván, de ha elmondod, hogy hogy tervezed ezt a kutyatartás-dolgot, akkor konkrétabbat is tudunk mondani.

2016. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem teljesen jó kezdő kutyásnak is a goldi.Én azt javaslom,hogy nőstényt vegyél elsőre.
2016. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Én pedig a menhelyet ajánlom, vagy a golden fajtamentőket..:) Itt segíthetsz, és a keverék kutyák is ugyanolyan szépek, és aranyosak. Sőt, elhozod egy jelképes összegért, és már megvan nekik az összes oltásuk, chipjük, stb... (összesen az kb 40.000 ft...) :))
2016. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy barátot, társállatot, kedvencet szeretnél, akkor tökéletes választás. Természetesen szüksége van minden napi sétákra, tanításra, nevelésre. Jó, ha nem vagy otthonülő, hanem szívesen mész kirándulni, a golden szereti, igényli a mozgást (igazából a legtöbb kutya).

Mindenképpen tenyésztőtől, jó helyről, törzskönyvvel, örökletes betegségekre szűrt szülőktől vegyél kölyköt, mert a goldent is, mint népszerű fajtát, szanaszét szaporítják sajnos, ezért egyre több a beteg, agresszív egyed köztük.

2016. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az volt :)

Ez a kutya minden szempontból megfelelő és jó kezdő kutyásnak. Csak jó véleményem van róla, nagyon ember szerető. A szőre több odafigyelést igényel, főleg nyáron nem elég egyszer át kefélni naponta többször se árt. Amire figyelj, ha lányt veszel ivartalanítsd, vagy figyelj az esetleg kialakuló daganatokra. Saját tapasztalatból mondom, nekünk a helyes döntés az ivartalanítás lett volna, de más kutyák nem fenyegették így viszont későn vettük észre a veszélyt..

Remélem megtalálod a megfelelőt :)

Tudod már milyen nevet adsz neki? :)

2016. márc. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
74%
szerintem igen, jó döntés , nekünk is volt bár nem az első de nagyon engedelmes volt és persze barátságos is.
2016. márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Szerintem menhelyről hoznám.A neve Rantamplan lenne (Lucky Luke miatt 😉 ). Terveim nincsenek igazan de foleg "otthonos" setalo tarskent funkcionalna.

2016. márc. 14. 21:27
 8/8 anonim válasza:
50%
Ha én lennék a te helyedben biztos, hogy nem ezt a fajtát választanám.A golden retriver túl van tenyésztve.Nem lebeszélni akarlak!Ha én választanék egy leonbergit vennék!Aranyos, tanulékony fajta hűséges a gazdájához, és mellesleg nincs túltenyésztve! Jó kutyázást!:)
2016. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!