Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire rossz egy kutyának,...

Mennyire rossz egy kutyának, ha nincs kutyabarátja?

Figyelt kérdés

Pici faluban élek, nagyon nagyon vidéken, errefelé a kutya még leginkább csak úgy van a kertben, nem nagyon foglalkoznak velük.

Én igyekszem mindent megadni a kutyusomnak, játszunk, sétálunk, tanulunk. Nagyon okos, tüneményes kutya. Csak azzal van problémám, hogy nincsen a környéken senki, aki hasonlóan gondolkozna a kutyákról, és törődne azzal, hogy szocializálva legyen a sajátja. Szóval nincsen olyan kutya, akivel össze tudnánk járni, hogy játszanak egy kicsit.

Mennyire gond a kutyának, ha csak mi, a család vagyunk neki?


2016. márc. 14. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jelent neki hatalmas problémát, feltéve, ha a kis séta, tanítgatás stb megvan. En is ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te. Ajánlani tudom, hogy ha van lehetőséged rá,akkor hétvégén vidd kutyasuliba. Hidd el sokat számít, ha legalabb heti/kéthetente egyszer szocializálódik picit, minthogy fél évente majd meglát egy kutyát, és lehet nem tudja hogyan kozeledjen felé. :)
2016. márc. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a problémám, emeletes házból költöztünk kertesbe. A városban napi 2-3x volt bandázás, itt sajnos csak örjöngő kutyák vannak a kerítésen belül. Ő meg menne játszani velük.... De nem adom fel, csak vannak errefele normális kutyások :)
2016. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, akkor elég sokan vagyunk ugyanebben a helyzetben:/

Mi a város legszélén lakunk, itt a kertvárosi részen a legtöbb kutya a kertben éldegél, annyi a szerencsénk, hogy a közvetlen szomszédaink kutyái barátságosak, de sajnos őket sem viszik sosem sétálni, csak kerítésen keresztül szoktak találkozni, de legalább ekkor érintkezik kutyákkal. "Természetesen" kutyasuli sincs a városban, így én naponta játszok vele, tanulunk, és hatalmasakat túrázunk erdős-mezős részen, pórázos sétánk is van, és ha szerencsénk van, akkor 3 havonta egyszer belebotlunk 1-1 normális kutyába, de sajnos elengedve játszani még nem tudott velük, így marad a velem való rohangálás, de nem adom fel, kizárt, hogy egyetlen kutyát sem visznek soha utcára:D

2016. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a kutyád alapjáraton egy haverkodós jellem, akkor gond. A kutyák társas lények, hiába van ott a falka (családotok), a fajtársakkal is kapcsolatban kéne lennie, mert akárhogy foglalkozik vele egy ember, azt a társaságot sosem fogja tudni nyújtani, mint egy kutya.


Saját kutyámmal nagyon jó a kapcsolatunk, de napi szinten szüksége van arra, hogy kutyák közé vigyem. Ez lehet több órás bandázás 10 másik kutyával vagy egy 3 perces kergetőzés egy tacskóval, lényeg, hogy legyen valami. Ha ezt biztosítom neki, akkor nagyon nyugodt, könnyen kezelhető.


Rosszabb helyzetben van az, aki olyan nagyvárosból költözik vidékre, ahol előtte már megszokta a kutya a társasági életet a többi kutyával :/


Nézz szét a környéketeken, vagy adj föl hirdetést, hátha akad 2-3 ember, aki ugyanebben a cipőben jár, csak nem tudsz róluk! Jó lenne mindenkinek, ha páran összejárnátok kutyázni.


Ha ez sem megy, akkor meg ÉN a te helyedben erősen elgondolkodnék egy második kutyán. De ez én vagyok, én állandóan kutyák közé járok az enyémmel és tudom, hogy megbuggyanna, ha nem lenne kutyatársasága.

2016. márc. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kutyafüggő, az enyém már nem igényli más kutyák társaságát, elég neki, ha ketten sétálunk, játszunk. pár kutya van, akivel jóban van, velük ritkán találkozik, olyankor mindig boldog, de ennyi. nagy ritkán talál egy kutyát akivel el tud szórakozni. nem látom rajta, hogy szenvedne.

a tiéd ha jól értem úgy nőtt fel, hogy nem sok kutyatársasága volt, így kétlem, hogy szenvedne a hiányuk nélkül.

2016. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos amióta elhoztuk, azóta nem is nagyon lát kutyát. Amikor sétálunk, akkor a kerítés mögül ugatókat megnézi ugyan magának, de az persze nem ugyanaz, mintha érintkeznének is.

Sajnálom nagyon, de errefelé kb hülyének néztek, amikor kérdeztem, hogy nem ismerkedhetnének-e, meg ilyenek...

Ha az utcán elmegy 1-1 kertből kilógott kutya, azokat megugatja, ha mi sétálunk, akkor nem ugat a kerítésen belüliekre, inkább mintha tartana tőlük. Mondjuk még kölyök, nem tudom, ez számít-e ebben az esetben.

2016. márc. 14. 19:56
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Keress face-n helyben, vagy a szomszédos városban kutyásokat...ha csak hetente egyszer taliztok-kirándultok, már sokat tettél a kutyádért
2016. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!