Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsuk meg ezeket 2...

Hogy tanítsuk meg ezeket 2 német juhász keverék kölyöknek?

Figyelt kérdés

- Nem az én kutyáim, de hetente találkozom velük én is.

- Kertes házban kint vannak tartva az udvaron

- 5-6 hónaposak fiú testvérpárról van szó

- Már sikerült megtanítani őket ülni parancsszóra

- A nevükre még nem hallgatnak, de nem bírják, azt se ha elkülönítjük őket a gyakorlás erejéig

- Állandóan felugrálnak, kivéve ha fenyegetve vannak veréssel (egy két pofont kaptam már anyóstól és a páromtól, de én erre képtelen vagyok)

- etetéskor a tálba se tudtam tenni az ételt, mert a fejüket alá tartották, annyira izgultak meg várták így a fele rajtuk kötött ki...

- múltkor eltulajdonította a dominánsabb egy üres kutyakonzerv dobozát és nem tudtam elvenni tőle, féltem, hogy megvágja a száját, de hiába fogtam, csak húzta el, meg elfutott vele... ilyen esetben mi a helyes megoldás? mert húzni nem jó ötlet ez egyértelmű, ha tartom, akkor ő húzza, tolni se lett volna megoldás...

- ha rosszat csinálnak és én kiabálok rájuk, vagy szidom le őket az nem érdekli őket, csak jönnek a simiért meg bújnak és örülnek nekem...

- örömükben ahogy rohangálnak nekifutnak a lábamnak úgy, hogy majdnem elestem

- sokszor harapdálják a kezemet gondolom játékból (?), és ezt sem szeretném, mert felsérti a foguk a kezem és mindenféle bacik nem hiányoznak...


Elérhető, hogy fegyelmezett kutyák legyenek és esetleg rám is hallgassanak anélkül, hogy bántanom kéne őket? Szeretném, ha nyugis és szófogadó kutyák lennének, mert én alapjáraton macskás vagyok és félek a nagytestű kutyáktól. Nyilván őket ismerem és szeretem, sokat játszunk együtt hétvégente, de azért ha nem kölyökként fognak így ugrálni egyszerre ketten rajtam, akkor nem garantálom, hogy nem fogok megijedni. :/



2016. márc. 17. 20:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sajnos úgy látom, te itt nem sokat tehetsz. Ez a tipikus idióta kutyatartás, avagy minek az ilyennek kutya (pláne kettő, pláne kölyök). Aztán majd felnőnek, egyre több probléma lesz velük, szökni fognak, ásni fognak stb., és kikötnek - jobb esetben - egy menhelyen.

És ilyenkor nem a kutya a hülye!

Valószínű, hogy verekedni fognak, ha ivarérettek lesznek, mivel sem nevelve, sem ivartalanítva nincsenek.

A párod sem tud a szüleire hatni, hogy azért a kutyatartás nem ennyiből áll?

2016. márc. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás minenképp javasolt, hiszen azon kívül, hogy dominanciaharcok alakulnak ki a kutyák között tüzelési időszakban szökőssé válnak a kutyák. Mivel németjuhász keverékekről van szó egy átlagos kerítésen kimenni nem túl nagy kihívás...
2016. márc. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!