Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem ivartalanított 1,5 éves...

Nem ivartalanított 1,5 éves szuka goldi mellé nem ivartalanított 7 hónapos szuka amstaff?

Figyelt kérdés
Egy pár házzal alrébb tőlünk kaptak egy szuka amstaffot. (a családunk jóba van velük csak nem is tartják megfelelően és lehetséges, hogy oda akarják majd adni másnak mert ők idősebbek is meg nem értenek a kutya tartásához sem.) Mi pedig arra gondoltunk, hogy élhetne-e nálunk a goldinkkal. Okos kedves barátságos a goldink. Az amstaff is még kicsi jóba vagyok vele játékos hiperaktív kiskutya. Ha nálunk maradna az amstaff mennyi rá az esély hogy ha idősebbé vállna széttépné a goldinkat? (Tudom elég hülye a kérdés de egyszer még régebben az egyik ismerősünk aki kutyatrainer mesélte hogy neki egy barátjának volt egy németjuhásza és befogadtak egy amstaffot, jól nevelték és egyszer csak arra értek haza, hogy a halott németjuhász tetem ott fekszik a kapjuknál.) Szeretem a kutyákat értek is hozzájuk naponta foglalkozom a goldinkkal is. Csak egy kicsit félek attól hogy mi van ha velem is hasonló dolog történne mint a németjuhászossal. Mit gondoltok érdemes ebbe az egészbe belevágnom vagy nem?
2016. márc. 19. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Amstaff megragad valakit vagy valamit, nem tudja elengedni, mert ilyen a fogazata, szájzárat kap. És persze rángatja, a végén széttépi, megöli. Ez nem nevelés kérdése, ezt a "kutyát" fegyvernek tenyésztették ki. Múltkor egy idős nőt ölt meg egy ilyen kutya, akit ráadásul imert is. Ennek az állatnak a fél fogára se lenne elég a békés goldi, ha megnő, megöli. Puszta játékból is előfordulhat. Keress neki gazdát, de egyedüli kutya legyen azoknál. És olyat, aki ért is hozzá, komoly kiképzéssel őrkutyává nevelheti. De házőrzőnek vagy családi putyuli-mutyulinak alkalmatlan.
2016. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat igen féltem hogy ilyen választ kapok de azért belül éreztem hogy ez azért nem menne még ha ivartalanítás lenne akkor sem. Meg igen én is hallottam ilyet hogy játékból nyírt más kutyát. Vagy hogy emberre is rátámadt. Kemény kutyák és nem való akárkinek. És itt is az történt, hogy jajj de aranyos nyenyenyönyönyő aztán idővel egyre hiperaktívabb lett nem tanítottak meg neki egy vezényszavat sem. Volt hogy csakúgy hátra zárták a korábbi kis csirkeólukba, mert hogy állandóan szétrágja meg szétszedi a virágokat úgy, hogy hát ha elkerül máshová akkor mindenképpen azon leszek, hogy ne ilyen gazdákhoz kerüljön.
2016. márc. 19. 12:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első idekapart, egy orbitális baromság (ennél csúnyábban írni nem enged a GyiK). Nekem 2 staffordom van, egy tündér mindkettő. Imádják az embereket, a kutyákat.

Semmivel sem másabb kutya, mint a többi!!!

Amire kitenyésztették, még a mai napig használják: dadakutyának! Okos, intelligens, könnyen tanuló, türelmes fajta!

A harcikutyázást meg be lehet fejezni! Aki erre használja, annak a kutyája lesz vadállat, nem a helyesen nevelt, fegyelmezett stafford! Minden kutya ártatlannak születik, de CSAK AZ EMBER a felelős azért, mivé teszi!

Nyugodtan fogadd be a staffit, az ostobáknak meg ne higgy! 2 ilyen kutyával élek együtt, a lehető legjobb választás volt!

2016. márc. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az ember hibájából lesz olyan, amilyen. Nincs olyan, hogy játékból öl, miért ölne? Kérdező, neked is annyi eszed van, amennyi látszik...

Engem labrador harapott meg kb. 2 éve. Azóta ott a helye a karomon. A kedvesnek beállított családi kutyulit le sem szarták, nem nevelték, erre tessék, harapás lett a vége. Mivel ismerősé a kutya, nem mentem orvoshoz, oltott kutya volt.

A harcikutya meg a pibbú lejárt lemez.

2016. márc. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Olyan pedig, hogy szájzár, NINCS. Egyszerűen olyan erősen tartja a megragadott valamit, hogy nem engedi el, kész. Szájzár nem létezik. Nem robot ez, hogy van egy gomb rajta, amit bekapcsolok és bezárul az állkapcsa...

Istenem, valaki még mindig itt tart! Az én közelembe ne gyere, kedves első, mert nem a kutyáim bántanának, hanem én...

2016. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutyával nincs semmi baj, viszont szerintem neked nem való. Állandóan rettegnél, hogy mire mész haza. Vagy gondold végig, hogy meg tudnál-e bízni a kutyában. Az, hogy staff nem jelent semmit, szüleim törpe pincserei legjobb barátja egy staff. Sokszor napokra náluk van, ők a kutyaszitterek és fordítva is. Az én 5 hónapos kutyámat pl. egy vizsla támadta meg, pedig a vizsláknak nincs ilyen hírük. Ja, és ugyanez a vizsla megtépett egy staff boxer 3 éves kutyut, a keverék 10 percig csak sírt utána. Szóval "vérvizsla" is létezik:)
2016. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nettó baromság, amit az első írt.

Nevelés, szocializáció (szakember segítségével, ha kell), kutyaiskola, ivartalanítás, és semmi baj nem lesz vele.

2016. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Baromság amit az első írt. A vizslám legjobb haverjai a staffik (meg egy roti :D ), soha nem bántották.
2016. márc. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha mellette nől fel akkor sose fogja bántani, sőt védeni fogja. És ha megfelelően szocializálod akkor más kutyákat sem. Az elsővel ne foglalkozz ő csak annyit ért a kutyákhoz hogy a Pitbúl az kömény!
2016. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kicsit keverve van a Pitbull meg az Amstaff ,mármint h melyiket mire tenyésztették meg használták.

Domináns fajták,szigorúan és következetessen kell őket nevelni. Megfelelöen szocializálni. És ha ez megvan nem lessz velünk gond.

Amúgy meg remek családkutyák is.

Nekem Pitbullom van,törzskönyves. Még a macskákat sem bántja. Lovakhoz kitudok menni vele és más kutyák közé is nyugod szível viszem.

2016. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!