Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sima szőrű tacskó szőrét...

Kérdezek :D kérdése:

Sima szőrű tacskó szőrét lehet vágni?

Figyelt kérdés
Van egy tacskó kutyám aki nyáron már megdöglik,fürödni utál,de azért azt is kell.Nem tudom,lehet-e nyírni a szőrét?Sosem volt és már eléggé szálkás vagy töredezett az igaz.Vagy ha kicsit lenyírják nem kap napszúrást,vagy leégést?

2016. márc. 20. 08:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Kutyám tacsiva(tacskó csivava mix) ezért az átlagnál egy picit hosszabb a szőre. [link]

Itt egy kép róla,próbáltam olyat keresni amin látszik a szőre.A lompos farkáról ne is beszéljünk :D

2016. márc. 20. 08:30
 2/5 anonim válasza:

A rövid szőrű tacskó szőrzete nem különösebben igényes a gondozás szempontjából. Elég időről időre átdörzsölni egy gumikefével, vagy egy gumis kopókesztyűvel, ami jól eltávolítja az elhalt és kilazult szőrszálakat. A szálkás szőrű tacskó szőrzetét évente átlagosan kétszer kell trimmelni – a gyakoriság a szőrzet állapotától is függ. A fej szőrzetének minél rövidebbnek kell lennie.

A SZŐRZETET VÁGNI KIZÁRÓLAG A LÁBUJJAK KÖZÖTT SZABAD!!. A szőrzet kiszedése mellett időnként át kell kefélni az állatot egy erős sörtéjű kefével. A hosszú szőrű tacskót elég időnként átkefélni, főként, a gubancolódásra hajlamos területeken. A hosszú szőrű és a szálkás szőrű változatoknál időnként időnként le kell nyírni a talppárnák közötti szőrt is, mivel abban megakadhatnak a tüskék és az apróbb kövek.

2016. márc. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt a kutyát felesleges nyírni, rövid a szőre. Naponta átkefélni, erős sörtével, vagy furminátorral. Ennyi.
2016. márc. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Más megoldás tényleg nem jutott eszedbe a meleg ellen ezenkívül? :D sérülések, leégés ellen is véd a szőrzet, én kutyám is hasonló, lazacolajat kap mindennap és azóta nagyon szép a szőre
2016. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen a láb ujjai között szoktam vágni.Lazac olajt hol lehet beszerezni?
2016. márc. 21. 06:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!