Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá, hogy rám...

Hogyan vegyem rá, hogy rám figyeljen, ne a játékra? Mikor fog lefeküdni jutalomfalat nélkül?

Figyelt kérdés

A kutyám két éves, kutyaiskolába járunk, klikkerrel tanítom. Ott minden szép és jó, rám figyel, semmi gáz nincs. Egyedül az a probléma, hogy a többi kutya hajlandó már lefeküdni jutalomfalat nélkül, ő nem. Ha nincs a kezemben falat, amit a földre teszek, semmit nem csinál. Mintha még sosem csináltuk volna, nem gyakorolnánk lassan négy hete minden áldott nap. Mit rontottam el? Az oktató nem szól, hogy rosszul csináltam, úgy csinálom, mint a többiek, a kutyusom mégsem fekszik le szóra.

A másik problémám az itthon gyakorlással van. Nagyon játékos, itthon egyáltalán nem a tanulásra figyel. Hozza a játékait, hogy játsszunk. Ha rászólok, semmi nem történik. Ha elveszem a játékát, futkos körbe-körbe a kertben, hogy keressen másikat. Nagyon nehezen tudom rávenni arra, hogy csinálja amit kérek, akkor is csak jutalomfalattal és csak egy-két feladat erejéig. Egyébként semmi jelét nem mutatja, hogy nem fogadna el, mint falkavezért. Szépen sétál mellettem pórázon, mögöttem jön az ajtóban, a szűkös ösvényeken, ha nem otthon vagyunk a játékai közt, figyel rám. Tanulás előtt mindig jó nagyot sétálunk, vagy két órát, hogy ne legyen olyan izgága, de semmit nem ér szinte, ahogy beérünk a kertbe, újból nagyon izgatott, játszani akar. Ha játszunk tanulás előtt, az még rosszabb, akkor egyáltalán nem, egy-két feladat erejéig, jutalomfalatra sem figyel rám.

Első kutyám, szeretném úgy tartani, ahogy a legjobb, szeretnék neki sokmindent magtanítani, nagyon jó gazdija akarok lenni, de szerintem elrontottam valamit. Szerintetek hol lehet a baj?



2016. márc. 23. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem rontottal el semmit, o ilyen tipus, nem elvezi a gyakorlast, tanulast. Ez olyan, mint az embereknel. Egyik gyerek/felnott elvezi a tanulast, a masik meg a hata kozepere sem kivanja.
2016. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogadd el ot ilyennek, es ne eroltesd a tanulast.

Legkozelebb erdemes kozep-, eseleg orias uszkart valasztanod. Ok imadjak, ha foglalkoztatva vannak, gyorsan es szivesen tanulnak.

2016. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj, rendben. :) Ha ilyen, nem baj, ha nem tud mindent az alapokon kívül, csak azt hittem, én vagyok béna. Azért a fektetés meg az egy helyben maradás kéne, arra szükség lehet, de ha nem szereti, mást nem nagyon erőltetek rá.
2016. márc. 23. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:

4 hete gyakoroljátok és nem működik még? Nem olyan sok idő az. Ráadásul nem másik kutyához kell hasonlítgatni sosem.

Miért vannak a kiképzők, ha nem azért, hogy az ide leírt gondjaidat velük megbeszéld? Ők látják a kutyádat és azt is, hogy te hogyan tudod tanítani.

2016. márc. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!