Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes menhelyről venni kutyát?

Érdemes menhelyről venni kutyát?

Figyelt kérdés

Eleinte csak fajtatiszta,tenyésztõtõl vásárolt kutyán gondolkoztunk.De egyre több helyen olvasom,hogy menhelyi kutya legyen.Igazság szerint nem is lenne baj 100.000Ft+-ért kutyát venni,meg persze ezzel mentünk két életet is de!Pár kérdésre válaszolnátok,esetleg tapasztalatok?

1.Mivel van két kisgyerekünk ezért mindenféleképpen gyerekbarát kutya kell.De honnan tudjuk,hogy az-e?!

2.Ugye nem lesz agresszív(megint csak a gyerekek miatt)a kutya az elõélete miatt?

3.Pl.egy utcáról betévedt kölyök kutyusról honnan tudják,hogy nem-e lesz nagy testū,mivel kis/középtermetūt szeretnénk a kislányaink miatt;de mindenféleképpen kölyköt

4.Pénzbe kerül az örökbefogadás?(ez a leglényegtelenebb,csak érdekel,nem akarunk a kutyán spórolni persze)

5.Az elõélete miatt lehet hogy egy ugyanolyan kutya lesz,mint akit tenyésztõtõl vennénk?!

Köszi!

32/N



2016. márc. 24. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

már a menhelyek honlapján is van ahol képekkel és tulajdonságokkal együtt vannak feltöltve a kutyák/cicák. láttam már olyan honlapot is, ahol azt is leírták, hogy mennyire barátságos a kutya a gyerekekkel meg más háziállatokkal.

de ha elmész a menhelyre, akkor általában van lehetőség sétára is. talán ez a legjobb mód arra,hogy kiszűrjétek, hogy hogy viselkedik veletek, milyen a kutyus természete stb.


én személy szerint fajtiszta kutyát vennék legszívesebben, de annyira sajnálom a menhelyi kutyusokat:/ előző gazdi megszabadult tőlük,most meg még mindig nincs gazdájuk. nekem megesik a szívem ilyenkor az összesen és legszívesebben mindet befogadnám. szóval én menhelyről hoznék el emiatt.

nekem az a tapasztalatom,hogy nem lesz feltétlenül agresszív a kutya,csak az előélete miatt. inkább az a jellemzőbb,hogy boldog mert végre befogadta valaki. megérzik ezt ők is,meg nem felejtik el az előéletüket. pont ezért becsülik majd jobban amit kapnak tőled. legalábbis én ezt láttam. de biztosan van ellenpélda.

én úgy tudom,hogy ha nem is kell, de illik fizetni a menhelyen.úgysem zsebre rakják, hanem a helyére kerülő kutyát oltatják be, etetik belőle.úgyhogy ha megtehetitek mindenképpen adj,még ha nem kérik is!!

2016. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igazán korrekt szervezetek nagyon pontos leírást adnak a kutyákról, egy másodpercig sem titkolva, hogy ha valami probléma van a kutyával. A céljuk ugyanis az, hogy valóban megfelelő otthont találjanak nekik, ne csak lepasszolják őket. Ha kell, rehabilitálják őket örökbeadás előtt. Van szervezet, aki kér adományt, de ez változó. Adni mindenesetre illik. Néhány kutya, akiket gyermek mellé is ajánlanak:


[link]


[link]


[link]

2016. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyosak vagytok hogy ilyen gyorsan válaszoltatok! :)
2016. márc. 24. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Mi az, hogy "érdemes"? Az is ugyan olyan kutya, a legtöbbel 100%, hogy lesznek nehézségeitek, értem ezt a flancosra, a korcsra, bármilyenre.


1, Onnan tudjátok, hogy megkérdezitek. A legtöbb helyen végig is fognak kérdezgetni kötelezően. Másrészt ne úgy készüljetek, hogy begrasszáltok szombat délután, és rögtön elhozzátok az első kutyát, ami tetszik. Nézzétek meg őket, járjatok be párszor. Vigyétek a gyerekeket. Melyik kutyának vagytok ti mind szimpatikusak? Melyikről mit mondanak? Legyetek baromi őszinték a válaszaitokkal. Ne mondkátok jófejségből, hogy 4 órát fogtok vele futkosni, ha tudod nagyon jól, hogy NINCS időd rá, nem fogod tanítani, nem fogod más kutyák közé hordani, stb.


2, Láthatóan a világon semmit nem tudsz a menhelyi kutyákról. Két dolog. Egyrészt nem mindegyik kutya reagál a rossz dolgokra agresszióval, ahogy nem minden bántalmazott gyerekből lesz sorozatgyilkos. Lehet, hogy pont félénk, behódoló és szégyenlős lesz. A másik, nem minden menhelyi kutyát bántottak. Pl. egy rokonomé egy baromi jólnevelt, igazi társasági öleb, akinek súlyosan megbetegedett a korábbi gazdája. Vagy simán csak felcsinálódott Bodri, a kicsiket meg leadták. Nem bántotta őket senki a világon.


3, Onnan, hogy ha nem sokadik generációs korcs, akkor azért láthatóak rajta jegyek a szüleiből. Másrészt az állatorvos vagy a menhelyen dolgozó szakemberek azért tudnak saccolni. Elvileg ha nagy a lábuk, akkor nagyobbak lesznek. Másrészt akkor ne egész picit hozzatok, hanem mondjuk 6 hónaposat, ott már látszik valami és mégis kölyök.


4, Igen, pénzbe kerül, minimum a kutya oltásai, chipje árába. Ha már ivartalanított, akkor az is. Ha nem az, akkor nagyon remélem, meg sem fordul a fejetekben, hogy ne ivartalanítsátok.


5, Már mondtam, NEM feltétlenül lesz előélete. Az én kutyámat Facebookon találtuk egy ideiglenes befogadó állatmentőnél. 8 hónaposan hoztuk el. Nem rosszabb kutya, mint egy tenyésztős, teljesen jópofa, kedves, barátságos, tanulékony kiskutya, mindenki imádja.

2016. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Lutri.

Több helyen érdeklődj a menhelyről, mik a vélemények, mit írnak a gazdik, stb.


Sajnos mi vakon bíztunk. :(

Elhoztunk egy kiskutyát, parvos volt, 3 nap múlva elpusztult.

Tudták mi baja, indulás előtt beadták neki a féreghajtót, hogy nyugi, ettől lesz hasmenése.

Ezért mi is csak másnap hívtuk ki az állatorvost, infúziót és oltásokat kapott, jó sokba került, de már nem lehetett megmenteni.


Ellenőrizzétek le a menhelyet! Senkiben nem lehet bízni, sajnos.


Mi is utólag már sokat megtudtunk. Az a baj, hogy csak utólag. :(

2016. márc. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Én nem hoznék 6 hónap alatti kutyát menhelyről, hacsak nem mindegy, hogy milyen lesz felnőve. Nagyon nehéz megsaccolni a méretet és a jellemet egy pici kölyöknél.

Egyébként a menhelyesek ismerik a kutyáikat és segítenek jól választani. A legtöbb menhelyi kutyának semmi baja nincs, csak annyi, hogy nincs gazdája.

2016. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek is!
2016. márc. 24. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!