Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segíthet még az ivartalanítás...

Segíthet még az ivartalanítás a szökésen?

Figyelt kérdés
9 hónapos most a kutya, kb 1 hónapja elkezdett szökdösni, már mindet megcsináltunk a kerítésen, leválasztottuk a hátsó részt, de nem használ :( most fogja megkapni jövőhéten a veszettség oltást, és rá ha 1-2 hétre kiivartalanítjuk, még segíthet, bár még nem ivarérett, úgyhogy lehet nem is ez a probléma, amúgy kan
2010. ápr. 4. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

9 hónaposan már lehet ivarérett is..

"Kanoknál az ivarérettségnek nincsen egyértelmű jele, bekövetkezte kb. megegyezik a szukáknál tapasztalt időpontokkal." ez átlagosan 7-8 hónap, nagytestűeknél 9-10 hónap.:)

Általában ivarérett koruktól leemeli a lábát amikor vizel.

Szerintem azért kóborol mert van a közelben tüzelő szuka..

Ha kiivartalanítjátok lenyugszik.:)

(kivéve ha husky vagy hasonló északi kutyafajta, azok nagy része nem változik, szabadságra vágyik.)

2010. ápr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Uncsimnak huskyja van és nem szökik...
2010. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Milyen fajta?mert ha beagle akkor azért szökik,minden beagle
2010. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
bocs lehagytam a végéről h szökik
2010. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
amstaff keverék
2010. ápr. 4. 13:49
 6/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha csajozni megy, akkor segít. Ha a szomszéd tyúkjait irtja, akkor nem. :))
2010. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
66%
És hálás lennék, ha leszakadnátok már a huskykról. Az a kutya szökik, amelyik unatkozik. Életem folyamán 8 huskym volt, nem beszélve a kölykökről és a számtalan vendég kutyáról. Egy sem szökött meg. 120 cm magas kerítésünk van. Volt olyan is, hogy egyiket véletlenül kizártuk a kapu elé az esőben. Ott ült és sírt, hogy engedjük be. A szomszéd szólt, hogy hozzuk már be, mert nem éri fel a csengőt.
2010. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
AÍzért mert szeretsz egy fajtát még elismerheted ha rossz tulajdonsága van! Igenis van hajlamuk a szökésre. Nekünk volt huskynk, malamutunk és most mudim van. Ugyanott laknak, ugyanúgy foglalkoztunk velük, nevelés, kutyaiskola, játék, séta és a mudi olyan mint egy árnyék ellenben a két régi kutya csak azt leste mikor nyílik a kapu... -.-" Ilyen a természete, persze nem mindegyikben ugyanúgy jön elő. A mudinek meg másmilyen, azért nem szökik...
2010. ápr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
49%

Több fajta kutyám van, egyik sem akar meglógni otthonról.

Csak már unom, hogy bárhol felmerül a husky neve, kapásból mindenki közli, hogy hülye és szökik.

Érdekes, akkor miért van egy rakat más fajta, amit keresgél a gazdája, mert meglógott? Én sem szoktam sztereotípiákat írni pl. a mudiról, mert nem ismerem.

2010. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én viszont ismerem a huskyt, malamutot, szamojéd kutyákat, mivel mindegyikből volt és általuk nem kevés társukat megismertük és szerintem nem kéne tagadni hogy nem azok a szolgakutya fajták és van egy kis hajlamuk ilyen dolgokhoz... Nem tudom neked miért fáj ez!?
2010. ápr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!