Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet féltékeny egy kutya?

Lehet féltékeny egy kutya?

Figyelt kérdés
Lehet hülyének fogtok nézni, de a barátnőm kutyája féltékeny. Mikor megismerkedtünk elmondta, hogy neki nagyon fontos a kutya. El is fogadtam. Mivel ritkán voltam náluk inkább ő jött hozzám, így nem túl sűrűn találkoztam a kutyával. Egyébként egy 4 éves német juhász kan kutyáról van szó. Most 2 hónapja hozzám költözött a barátnőm, így hozta magával a kutyát is. Ilyen kinti-benti kutya. Sokat van kint de amikor van kedve bejön. Pl. ha barátnőmmel nézzük a TV-t a kanapén jön a kutya bemászik kettőnk közé. Ugyan ez van az ágyba is. Közénk mászik a barátnőmnek háttal lefekszik, a lábaival pedig elkezd rugdosni. Mikor megölelem a barátnőmet rám ugrik. Meg olyan gonoszan tud rám nézni, én még ilyet nem is láttam soha. Pedig én is szeretem a kutyát mert nagyon szép, meg okos. Sokat játszok vele, én is simogatom nagyon sokat. Soha nem volt még rá egy rossz szavam sem. Említettem ezt a barátnőmnek is, hogy olyan mintha a kutya féltékeny lenne. Ő pedig csak kinevetett.
2016. márc. 31. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy a kutya a barátnőd felett áll a rangsorban (nincs rendesen megnevelve)
2016. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Igen, lehet féltékeny egy kutya is.

A barátnőd elég buta lehet, ha semmit nem tud azzal az állattal kapcsolatban, amit tart.

2016. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Pedig tényleg tud féltékeny lenni a kutya. Lehet hogy a saját ,,tulajdonának'' tekinti a barátnődet, vagy pedig védelmezni ajarja a faljavezérét, vagyis a barátnődet. De azért a barátnődet is negértem, nekem is az életem értelme a kutyám.:) Na de, a lényeg az, hogy igen, lehet féktéjeny a kutya.
2016. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
39%

Igen lehet. En kutyam is ilyen volt. Ha a baratommal csokoloztam folyton megugatta.

Meg mas kutyakra is feltekeny volt pl ha a masik kutyankat simogattam odajott megprobalta ellokni a kezem a masik kutyustol stb

2016. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutya szerint te a falkában a legalsó pozíciót foglalod el.

Járjatok el kutyasuliba, olvass/nézz kutyaneveléssel foglalkozó könyveket/műsorokat hogy megértsd a kutyák gondolkodását és rendeződnek a dolgok.

2016. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A kutya járt iskolába, tehát tudja az olyan dolgokat, hogy marad, fekszik, ül, hozd vissza, pacsit, szégyelld magad. Tehát az alap dolgokat azt tudja. Akkor valami speciális iskolába kellene elmennem vele, hogy engem is elfogadjon?

Az is még érdekes, hogy mikor én otthon vagyok vele egyedül, akkor hozzám bújik, nekem hozza a játékokat. De amint megjön a barátnőm, olyan mintha teljesen kicserélnék a kutyát.

2016. márc. 31. 21:48
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Persze hogy lehet feltekeny, nagyon sok kutya az.
2016. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
igen, az. nem akar osztozkodni a gazdáján. nem baj, hogy így érez, de a barátnődnek tudatnia kéne a kutyával, hogy nem piszkálhat téged és nem tarthatja őt a tulajdonának. első lépésben és leküldeném az ágyról, ha éppen kettesben vagytok, ha rád ugrik ő szidja le és küldje el. nyilván nem kell a kutyát mostantól semmibe venni, de azért legyen egy kis rend, pár szabály. ő azért mégiscsak a kutya, nem a családfő :D
2016. márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sippara ***** válasza:
78%
Nem, nem féltékeny, a féltékenység egy marha összetett érzelem, amire a kutyák nem képesek. Amit látsz, az egész egyszerűen az, hogy birtokolja a barátnődet, mint egy kiló kenyeret. Azért ugrik rád, mert pofátlanul az ő cuccával játszol, azért fekszik közétek és rugdos le, mert semmi jogod nincs hozzáérni az Ő tulajdonához. Amit veled csinál (feltűnő bújás, játék hozás, tevékenységek kezdeményezése általában) ugyanennek a birtoklásnak a felépítése: ő kezdeményezi a programokat, ő dönti el, mikor mit csináltok, tehát a tulajdona vagy (illetve leszel) a barátnőddel együtt. Jó kiképző, aki háznál meg tudja oldani a problémát.
2016. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem még soha nem volt kutyám, így szinte semmit nem tudok róluk. Ezért mindenkitől minden tanácsot elfogadok. Bármit megteszek, hogy a kapcsolatunk változzon a kutyával. Hiszen remélhetőleg hosszú távon velem fog élni a gazdája, így a kutya is itt lesz. Arra is gondoltam már, hogy azért ilyen mert én még idegen vagyok a számára, illetve a környezet is az.
2016. márc. 31. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!