Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet féltékeny egy kutya?

Lehet féltékeny egy kutya?

Figyelt kérdés
Lehet hülyének fogtok nézni, de a barátnőm kutyája féltékeny. Mikor megismerkedtünk elmondta, hogy neki nagyon fontos a kutya. El is fogadtam. Mivel ritkán voltam náluk inkább ő jött hozzám, így nem túl sűrűn találkoztam a kutyával. Egyébként egy 4 éves német juhász kan kutyáról van szó. Most 2 hónapja hozzám költözött a barátnőm, így hozta magával a kutyát is. Ilyen kinti-benti kutya. Sokat van kint de amikor van kedve bejön. Pl. ha barátnőmmel nézzük a TV-t a kanapén jön a kutya bemászik kettőnk közé. Ugyan ez van az ágyba is. Közénk mászik a barátnőmnek háttal lefekszik, a lábaival pedig elkezd rugdosni. Mikor megölelem a barátnőmet rám ugrik. Meg olyan gonoszan tud rám nézni, én még ilyet nem is láttam soha. Pedig én is szeretem a kutyát mert nagyon szép, meg okos. Sokat játszok vele, én is simogatom nagyon sokat. Soha nem volt még rá egy rossz szavam sem. Említettem ezt a barátnőmnek is, hogy olyan mintha a kutya féltékeny lenne. Ő pedig csak kinevetett.
2016. márc. 31. 21:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban tisztáznotok kell a kutyával, hogy nem ő a falkavezér. Ebben a szituációban neki kellene a legutolsónak lenni. Egy kis tipp, ha adtok neki enni, előszőr a barátnőd fogja a tálját és vegyen ki belőle egy kis darab vmit, aztán adja oda neked és te is tedd azt (játszátok el h megeszitek, és csak utána tegyétek le neki az ételt.


Nem tudom, hogy ivaros kan kutya-e, ha igen, akkor én elgondolkodnék az ivartalanításon, mivel az valószínű csökkenti a dominanciáját és egy kicsit lehiggad.

2016. ápr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
17%

Olvasd el figyelmesen az 1;5;9 es 11-es valaszokat...

Nagyon jol leirtak, a rangsorral van a gond.

Es ne halgass a tobbire,a kutya nem lehet "feltekeny" nem "szereti" a gazdajat.

Probalja meg a baratnod atvenni a falkavezerseget(a kutyatol:) ) es nem lessz gond.

2016. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

No, akkor közelítsük meg a dolgot egy picit másképp! Írod, hogy szinte semmit nem értesz a kutyákhoz és hogy "mindenkitől minden tanácsot elfogadok". ROSSZ ÖTLET.


Az biztos, hogy probléma van a kutyával, amit a hármótok hosszútávú, békés együttélése érdekében meg kell oldani.

VISZONT

Többféle kutyanevelési szemlélet, módszer is létezik és nagyon nem mindegy, hogy a barátnőd melyiket alkalmazza. Szóval az tök jó, hogy érdeklődsz és bővíteni szeretnéd az ismereteidet, de első sorban a barátnőddel kellene leülni, átbeszélni és kiértékelni a helyzetet és barátnődre kellene hallgatnod.

A falkavezér/dominancia elméletet itt előttem már nagyon szemléletesen bemutatták neked.

Ezzel pl. élesen szembe helyezkedik a tőlünk nyugatabbra elterjedt pozitív szemlélet (nem akarok részletekbe bonyolódni, olvass utána mindkettő kritikájának!). Ők valahol onnan kezdenék vizsgálni a problémát, hogy volt-e már a kutya hasonló szituációban, vett-e már valaki a fáradtságot, hogy elmagyarázza neki, hogy illik viselkedni az adott helyzetben stb. Pl. egy családi videóesten tök oké, ha beül két tesó vagy anya-lánya közé a kanapéra a kutya, nem? Ölelgetés, csókolózás, egyéb intimitás pláne (a legtöbb ember nem szerez be egy pasast csak azért, hogy ezekre a szitukra is tudja szocializálni a kutyát, na :P).


A másik fontos dolog, hogy pontosan mondd meg a barátnődnek, hogy mi nem tetszik a kutya viselkedésében, úgy ahogy nekünk is leírtad. Ahogy itt már előttem leírták, a kutya nem képes olyan összetett érzelmekre, mint a féltékenység, tehát a "szerintem féltékeny a kutya" az maximum megmosolyogtatja a gazdit, de információtartalma nincs.


Van még egy harmadik dolog is. Ha azt akarod, hogy téged is "elfogadjon", rád is hallgasson a kutya, akkor ugyanúgy ki kell venned a részed a kutya körüli teendőkből, mint a barátnődnek. Tehát ne csak a "kellemes" részét csináld a dolgoknak (játék, buksisimi), hanem "melós" részét is: tanulás, gyakorlás, séták stb. Ezek mind komoly, csapatépítő dolgok.


Azt, hogy a játékhozást, bújást, hogyan értékeli az ember, megint csak a szemléletmód, a nevelési elv határozza meg illetve a kutya személyisége. Mondok példát, jó?

Mentett kutyám van, teljes apátiában volt, amikor elhoztuk, meg amúgy is egy nagyon megadó, "bocs, hogy élek" típus (magabiztossága, kreativitása a bányászbéka segge alatt). Nyilván nála egy tökre támogatandó dolog az, hogy kifejezi, hogy mit szeretne, de emellett az első naptól kezdve azt is megtanultuk, hogy ha a gazdi azt kéri, akkor békén kell hagyni. Illetve minden tevékenységet "ennyi volt"-tal fejezünk be, akkor tudja, hogy nincs tovább, nem is hisztizik.

Természetesen ugyanezt egy akaratos, kekec, kutyával ("domináns" vagy csak azt szeretné tudni, hogy nyugodtan rád bízhatja-e az életét?) nem lenne értelme megpróbálni, mert csak a fejedre nőne miatta.

2016. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!