Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek meg tudnám változt...

Szerintetek meg tudnám változtatni a véleményeket?

Figyelt kérdés
van egy yorkim , és szeretnék menhelyről örökbe fogadni egy kutyát , staffordshire terrier-t vagy staffordshire terrier keveréket . Tudom hogy ez a két fajta most a divat , de én nem ez miatt . Sok ismerősöm mondja hogy ő biztos nem élne együtt egy harci kutyával , és ezért . Nincs olyan szó amit jobban utálok a "harci kutyánál" ilyen fajta nincs . Azért szeretnék ilen kutyát , hogy megváltoztassam a véleményeket ,hogy igen is ezek a fajták nagyon aranyosak . Mindenképpen menhelyről szeretném elhozni .
2016. ápr. 1. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

A staffik és pitbullok társasági kutyák, emberközpontúak. Ráadásul a rövid azőrük miatt gyakorlatilag szobakutyák.

Aki nem ért a kutyákhoz és ilyen sztereotíp, az ilyen is marad.

2016. ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megváltoztatni.

És ne azért legyen staffid, mert "küldetéstudatod" van.

Azért legyen, mert szereted az ilyen kutyákat.


Példám:

Beszélgetünk kutyákról egy ismerőssel (ő nagy kutyaszakértő), két kisgyerekem is velünk van. Mondom, hogy egy amstaffunk van. Az milyen, mert neki ez ismerős. Megkapja a leírást, fogalma sincs. Mondom, olyasmi, mint a pitbull. Na, hogy én mekkora felelőtlen vagyok, hogy egy agresszív harci kutyám van a gyerekeim mellett, szegényeket szét fogja tépni az a rohadt dög.

Na, lényeg a lényeg: A pitbull egy harci kutya és szét fogja tépni a yorkid, és téged is meg fog enni, sőt, az egész utcát szétmarcangolja!!!

2016. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azért szeretnék ilen kutyát , hogy megváltoztassam a véleményeket"

Hát azért ne akarj ilyen fajtát. Azért akarhatod, mert passzol hozzád a kutya stílusa, sportolni akarsz vele, és van hozzá elég tudásod, vagy legalábbis hajlandó vagy kutyasuliba hordani, másért nem. Már csak azért is, mert ha az emberek azt látják, hogy szenvedsz a kutyával, neveletlen, hebrencs, tufa, neadjisten agresszív, akkor semmiféle véleményt nem fogsz megváltoztatni, legalábbis nem pozitív irányba.


Egyébként meg nem kell az embereket térítgetni, sajnos így is elég sokan tartanak már bull típusú kutyákat, mert elterjedt róluk az a kiváló nézet, hogy "nagyon aranyosak". Aztán amikor kiderül, hogy idő, energia, meg határozott nevelés kéne nekik, különben nem aranyosak, akkor meg jönnek a szalagcímek az újságban, meg a bullkeverékek tömkelege a menhelyeken. Nem kell ez nekünk, gondolják inkább veszélyesnek, és tartsák olyanok, akik ismerik és komolyan gondolják.

2016. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mindenképpen el fogok hozni egy kutyát a mnehleyről , mert szeretnék , és azt el felejtettem leírni hogy már régóta olvasgatok staffordshire terrierekről , olyan emberekkel is beszéltem akiknek van , és a menhelyről ahonnan lutyát fogok hozni , már velük is beszéltem telefonon , és mondtam hogy van egy kutyám , meg hogy a staffordshire terriereik között van e olyan aki kutyákkal jól kijön , és mondták ,hogy sok ilyen fajta / ilyen keverék kutyájuk van ,és hogy a legtöbb szereti a kutyák társaságat.


Az a lényeg hogy nagyon szeretek túrázni , és sajnos a yorkimat nem tudom elvinni ha hosszabb sétára indulok. Ezt a fajtát pedig tudom kezelni , és sok mindent tudok róluk :)

2016. ápr. 1. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Így már más! :)

Sok sikert hozzá!

2016. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. ápr. 1. 20:39
 7/9 anonim ***** válasza:

100%-osan nem.

Lehet lesz olyan ember, aki belátja hogy tévesen ítélte meg a fajtát, de sajnos attól még mindig lesznek olyan vadbarmok akik direkt vadítják és hergelik a kutyáikat, tőlük pedig mindig fognak tartani az emberek.

2016. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van, akinek 3 mentett staffija van, és mellettük egy yorki. És a yorki volt először. :)


De mindenképpen úgy vállald be, hogy tisztában vagy vele, hogy egy ilyen kutya nagyon aranyos tud lenni, de határozott gazdira van szüksége. Szerintem párszor mindenképpen találkozzanak, habár általában a felelős menhelyek csak úgy adnak oda kutyát, hogy látják hova kerül, hogy jön ki a két kutya stb.

1000%-ig legyél benne biztos, hogy nem lesz köztük nagyobb konfliktus, hiszen egy ekkora kutyának a yorki fél falat.


De kérdésedre a válasz. SOHA nem fogod megváltoztatni az ilyen véleményeket, mert nem a kutyát nézik, hanem fajtából általánosítanak, mivel ha nem kellőképpen van foglalkozva ezekkel a kutyákkal, el tudnak kanászodni, és nem kis sérüléseket szerezni. Viszont megfelelő nevelés mellett a legédesebb tündérbogyók. :)

2016. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2016. ápr. 2. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!