Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet átszoktatni a...

Mikor lehet átszoktatni a kiskutyát az anyatejről az ételre?

Figyelt kérdés
Ha átszoktatom akkor arra gondoltam, hogy spenóttal, tejbegrízzel ilyenekkel etetem. Ez jó nem?
2010. márc. 31. 11:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%

hát hús is kelleneneki mindenképp!

de 6 hetesen adhatóek neki ilyenek, bár az én kutyám meg nem enné a spenótot az biztos:)

2010. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
3 hetesen kell kezdeni az átszoktatást és leghamarabb 6 hetesen szabad elvonni az anyatejet, de ha a szuka hagyja, nyugodtan szophat tovább még, mellette kaphat szilárdat. Amiket írtál, azokat tilos kölyöknek adni. A legjobb ha minőségi kölyöktápot beáztatva, esetleg sovány főtt, darált húst só és fűszer nélkül rizzsel, vagy főtt tojást adsz nekik.
2010. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok! A fejlődésben lévő szervezetnek fehérje kell! Nem nyuszik, hogy spenóttal etesd, a tejtől pedig nagyon durva hasmenésük lehet, mert a kutyák nagy része nem tudja megemészteni a tejcukrot. Tehát a kicsikkel ne kísérletezz, az életükbe kerülhet.
2010. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

a tej valóban nem jó, am. én valahol olvastam, h tejet kiskutyáknak lehet adni, mert h valamiért még meg tudják emészteni. de az más tej, friss kecsketej volt:)

milyen kiskutyák ha szabad tudni?O.O

2010. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, így fogom csinállni! :D


Egyébként németjuhász keverékek, és nagyon aranyosak :)

2010. márc. 31. 12:35
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
jajh Ittenem Ittenem de jó lenne pár kiskutyust ölelgetni ^^
2010. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Akiteki ***** válasza:

3 hetesen beáztatott tápot. Ráöntöd a forró vizet és megvárod, amíg kihűl. Akkor már puha, villával kicsit összenyomkodod. Néhány nap múlva már szárazon is elrágcsálják. Észre fogod venni, mikor az anyjuk kajájára pályáznak, akkor már nem kell áztatni.

Ha nem táppal eteted az anyjukat, puhára főzött csirke vagy pulykamell. Pici só kell csak rá, más nem.

Vigyázz, ne adj túl sokat, mert akkor szopni nem fognak és begyulladhat az anyjuk melle. Eleinte csak 1 etetés helyett, a 4. héten már kaphatnak 2x, 5. héten 3x, a 6. héten már 4x. Akkor már valószínűleg teje sem lesz sok a mamának. Első két hétben még leöblítik a kaját egy kis tejecskével, de utána már vizet is tegyél nekik.

2010. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
És kölyöktáp vagy lehet felnött is?
2010. márc. 31. 13:38
 9/24 anonim ***** válasza:

jó, hogy születtek nálatok kiskutyák:S eléggé ott vagy a szeren...

[link]

ezt azért olvasd el!

A kutyakölykök tápanyag szükségletét fajtától függően az anyatej kb. 3-5 hetes korukig tudja biztosítani. Ezt követően el kell kezdeni a kiskutyákkal megismertetni a szilárd táplálékot. Kezdetben a kölyöktáp mellé kínálhatunk kis mennyiségben ( 1-2 kávéskanálnyi) húspépet, vagy májkrémet is, de nem szabad engedni, hogy a kiskutya átmenet nélkül rögtön teleegye magát, mert ez emésztési problémákat okozhat. Amikor a szilárd táplálékot szívesen és azonnal megeszi, akkor elkezdhetjük a kölyöktápra való átszoktatását. A leválasztást követően a kiskutyáknak a megfelelő fejlődésük érdekében naponta 5 -ször kell étkezniük.

2010. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Kölyöktáp, de már a szukának is azt kellene ennie a vemhesség második fele ill. utolsó harmada óta! És ne valami gagyi Pedigree vagy Friskies félét, hanem normálisat!
2010. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!