Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet átszoktatni egy...

Hogy lehet átszoktatni egy benti kutyust, hogy kint a teraszon pelenkára pisiljen, kakiljon?

Figyelt kérdés
Eddig bent pisilt-kakilt pelusra, 8 hós, havanese
2010. ápr. 19. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
8 hónaposan már szobatisztának kéne lennie, pisiljen kakiljon séta közben
2010. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van! Egy kutya az nem macska.Vinni kell sétálni.8 hónaposan meg már simán szobatiszta kellene ,hogy legyen.Vidd le naponta többször és dicséret amikor lenn végzi a dolgát.Mi ez a pelus dolog egyáltalán?Gáz.
2010. ápr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

első újra, másodiknak: pelus ilyen: [link]


nagyon jó a szobatisztaságra szoktatáshoz, az enyém még össze is csomagolta anno, amikor használta (így büdi se volt) :)

2010. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek! Tudom milyen a pelus:D de ennyi idősen már gáznak találom.
2010. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor félreértettem :)..az enyém 5-6 hónaposan használta, mert akkor találtam :D
2010. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt jóval előbb el kellett volna kezdened. Mostanra a kutya megtanulta h szabad bent is pisilni, ahelyett h az rögzült volna h csak kint lehet. Nehezebb lesz áttanítani mintha a kezdetektől ez lett volna megkövetelve tőle.

De úgy szokták h a pelust helyezik egyre közelebb és közelebb az ajtóhoz - mivel arra van tanítva h arra pisiljen -, majd kihelyezik az ajtón túlra :o) A terasz ilyen szempontból még jobb mert most h jön a jó idő nyitva lehet tartani. (de ugye a terasz jelen esetben nem azt jelenti h egy társasház x. emeletének az erkélye???)


Egyébiránt nem hiszem el h ennyire lustának kell lenni - ha már kutyát tart az ember...

Az én 4,5 hónapos kutyám az éjszakát teljesen kibírja, nappal 4 óránként kell levinni, és már kialakult benn h ne legyen igénye bent pisilni.

2010. ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a "hasznos" tanácsokat(kivéve utolsó) és a leoltásokat.Pont azért kérdeztem, mert már túl jól éreztem magam:)
2010. ápr. 19. 15:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de nem véletlenül lettél leoltva.Szerintem nem is volt olyan durva mellesleg. Azért aki kutyát tart annak felelősségteljesen kell(ene) gondolkodnia.Nem plüsskutya meg játék.Egy élőlény életét befolyásolod.Nem egészséges neki sem.Ha még pisilni sem vitted(vittétek le\ki) akkor mennyit lehet lenn(kinn) az a szegény kutya.
2010. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!