Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltás, nyakörv vagy csepp?

Oltás, nyakörv vagy csepp?

Figyelt kérdés
berni pásztornak melyik a legjobb kullancs ill. szúnyogok ellen? elsősorban inkább kullancsra? ill. melyik márka? köszi.
2016. ápr. 3. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs egyértelmű válasz, mindenkinek más jön be.

De általánosságban:

Nyakörv: Ez az egyik legolcsóbb módszer. Sok fajta van, lehet válogatni. Valamelyik nem vízálló, illetve káros a vizek élővilágában így le kell venni, ha fürdeni mentek. (De akkor nem is véd.) Nekünk most Foresto van, eddig bevált, ezzel lehet pancsolni is. Viszont sokan nem szeretik a nyakörveket, mert ha a gyerek ölelgeti a kutyát, akkor "vegyszeres lesz". Hogy ezt mennyire kell komolyan venni, mindenki döntse el maga.

Csepp: Drágább mint a nyakörv. A hosszabb szőrűeknél sokan panaszkodnak, hogy nem az igazi, mások viszont esküsznek rá.

Oltásról: Nem igazán váltja ki a csepp, nyakörv, tabletta stb.-t. Bizonyos betegségek ellen egy plusz védelem, de csak ezzel védekezni (tudomásom szerint) nem lehet.

Létezik a legújabb találmány a Bravecto tabletta. A lényege, hogy néhány havonta adsz egy (súlytól függő) tablettát a kutya megeszi, és védi a kullancsok és egyebek ellen. Elvileg nagyon hatásos, de létezik a közösségi oldalon egy csoport akik szerint a kutyák máját hosszú távon erősen károsítja. Mivel nagyon új szer, nincs róla hivatalos megerősítés vagy cáfolat. Ha allergiás rá a kutyád, ráadásul nem lehet levenni mint a nyakörvet....ebből lehet baj.

Léteziknek kiegészítő, hatást erősíti házi praktikák is, de ezeket sem szokás magukban használni néhány pl. bizonyos növények párlatával le spriccelik a kutyát séta előtt, kókuszzsírt etetnek a kutyával kb. napi egy teáskanállal, mert állítólag azt nem szeretik.

Bizonyos néztek szerint a barf (nyers etetés) szerint táplálkozó kutyákat kevésbé szeretik a kullancsok, mert nem olyan erős a szaguk, vagy más a szaguk mint a táposoknak. Erről sincs tudományos megerősítés.

Szúnyogok ellen egyébként nagyon-nagyon kevés szer véd, arra külön vadászni kell. Mivel nekem juhászom van, így az eddigi egyetlen, ami arra is jó lenne ki van zárva gyógyszerérzékenység veszélye miatt.


Remélem azért segítettem, de egyértelmű válasz nincs, hogy ki, mit használjon. Ráadásul ami az egyiknek bevált, nem biztos, hogy nektek is be fog.

2016. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
eddig én is nyakörvet szoktam venni (kiltix, vagy foresto). viszont ma volt az orránál egy kicsi kullancs.egyedül a fején veszem észre.erdős helyen lakunk. most nem volt rajta nyakörv, most akarok venni. azért kérdezem. nem szokott fürdeni. akkor veszek megint nyakörvet. köszi
2016. ápr. 3. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!