Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne nekem...

Milyen kutyafajta lenne nekem ideális?

Figyelt kérdés
Kinti-benti kutya lenne, napi 3-4 órát tudnék vele foglalkozni. Kertes házban élek, nem első kutya lenne, jelenleg egy 4 éves labradorom van. Közepes/nagy testűt szeretnék, sportként agilityre és kocogásra gondoltam. Naponta több rövid és egy nagy séta lenne. Hétvégente kirándulnánk is. Mindenképpen fajtamentőktől vagy tenyésztőtől hozok el kutyát.

2016. ápr. 3. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Sztem Border Collie
2016. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az állatok,olyanok mint egy gyerek,egésznap foglalkozni kell velük. nem kis feladat egy kutyát nevelni. ha nagy testűt akarsz,akkor ajánlom a Kaukázusi juhász kutyát. Ezzel a fajtával nem nagyon kell foglalkozni,mert minden benne van a vérében. és szeret sokat mozogni. A kirándulás nem gond neki, illetve nagyon ragaszkodó egy gazdás eb. néha meg makacsolja magát,de ha szocializált nevelést adsz neki,akkor talán nem lesz makacs. és az a napi 3-4 óra foglalkozás is elég neki,sőt szerintem egy óra is bőven elég neki. Mind1 a lényeg a lényeg,hogy ez a fajta szerintem tökéletes a te kérésednek,de azért mielőtt e fajta melett döntenél,járj utánna,mi az előnye és mi a hátránya a tartásának.nekem is volt 2.
2016. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján nekem is egyből a border collie ugrott be, de e mellett jó választás lehet a németjuhász, malinoise, akár a goldi és a husky is.
2016. ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. ápr. 3. 19:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem border collie! Esetleg Collie,Aussie
2016. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mudi is jó választás lehet vagy a skót juhász
2016. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akármilyen átlagos mozgásigényű, atlétikus felépítésű keverék kutya.
2016. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a belga juhászkutyák négy fatájából ajánlanék egyet, amelyek a tervueren, malinois, groendael, és a lakenois. Ezek a fajták középméretűek, és terhelhetők.

Ugyanakkor én is tudnám ajánlani a mudit, mi olyat tartunk, és nagyon szeretjük, nincs vele semmi problémánk. De ez a fajta inkább térdig, vagy kicsit térd fölött lévő marmagassággal rendelkezik.

2016. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. ápr. 9. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!