Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rég vettem spanomtól egy...

Nem rég vettem spanomtól egy szuka staffordshire bull terrier kutyát! Szerindtettek hogyan kezdjem el normálisan szocializálni?

Figyelt kérdés
7honapos kutyáról van szó !Kb 1 hete van nálam... és neki megy a háziállatoknak egyaránt a disznónak a kacsának a libának és a macskáknak ! Ja és a kutyával nem lehet se játszani se semmit mert mindenért oda kap ! Vagy ha rossz helyre nyúlok például a fejéhez vagy a hátsó lábaihoz akkor rögtön oda kap !! Nem erősen csak éppen oda kap ! Ez miert van ? Letcives aki ért ehhez a fajtához az adjon tanácsot mert nagyon felek hogy később meg csak nagyobb baj lesz belőle! Vagy netalántán neki megy valamelyik családtagomnak itthon vagy ilyesmik!! Elpasszolni meg én nem szeretnem mert ha meg másba tesz kárt mindegy hogy kicsit vagy nagyot akkor azt meg én nem akarom !!!
2016. ápr. 4. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kutya suli
2016. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Talán kérdezd meg a "spanodat", ha már ilyen szuper kutyát kiadott a kezéből, ráadásul pénzért...
2016. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Valószínű a drága spanod verte vagy ingerelte ezért gondolja szegény kutya hogy te is bántani akarod csak védi magát.Ennél a fajtánál meg már alapból bent van hogy ami mozog azt el kell kapni,ezt már csak egy kutyasuli hozza rendbe.Vagy ha energiád nézz youtubon ien videokat,meg vannak jo kis könyvek is.Ha nem szocializálod baj is lehet belőle ami sem a kutyának sem neked bem jó!
2016. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Háát a kutyasuli az meg nagyon messze van tőlünk meg ugye az sokba is kerülne nekünk ... De egyébként nem azért nem viszem mert sokba kerülne hanem mert mi se vagyunk milliomosak
2016. ápr. 4. 18:54
 5/14 anonim válasza:
Ezek elég domináns kutyák, megfelelő szakértelmet igényel a nevelésük. Olvass róla könyveket. Az a legjobb. Nem vagyok nagy kutyaszakértő, de még fiatal korában meg kell neki tanítanod, hogy te vagy a főnök. A falkavezér. Idősebb korában ez már nehéz lesz. Mint írtam nem vagyok szakértő. Van egy műsor a Dog Whisperer with Cesar Millan ott vannak nagyon jó kutyanevelési tanácsok. Amit rendszeresen alkalmaz erre a műsoraiban az a fojtónyakörves vezetés. Magad mellett vezeted a kutyát, és nem állsz meg ha meg akar állni, nem engeded elmászkálni. Te vezetsz. Ha lemarad, vagy mászkál, csak rántasz egy kicsi jelzésértékűt felfelé a fojtónyörvön, hogy haladjon melletted a kutya.Ezzel irányítod. A sétától kiegyensúlyozottabb lesz, plusz mivel te vezetsz, te leszel otthon a főnök. De ezek a kutyák folyamatos odafigylést igényelnek, mivel mint írtam elég makacs, domináns típus.Esélyes, hogy mindig próbálkozni fog. Van magyarul is kiadott könyve a tagnak. Én családi kutyának ilyet nem választanék az biztos. Nem azért mert gonosz vagy ilyen, hanem túl erősek. Ha rámegy valamire, nem rúgod le olyan könnyen mint egy pincsit.Sok odafigyelést igényelnek. Kézzel sose üsd meg. Egyrészt úgy sem fáj neki, másrészt elveszti a bizalmat irántad. Újságpapírral ha rácsapsz az orrára, az nem fáj neki, de zajos, és kellemetlen, és az újságra fog haragudni nem rád. Legközelebb elég ha kijössz egy újsággal.Én kb ennyit tudtam tanácsolni. Olvass róla könyveket. Magadtól úgy se jössz rá hamar azokra az egyszerű fortélyokra, pszichológiai technikákra amiket már mások kikisérleteztek, megfigyeltek.Azért is érdemes olvasni, mert vannak dolgok amik látszatra működnek, csak rosszul. Pl sokan rosszkor jutalmazzák a kutyát. Erről is érdemes olvasni.
2016. ápr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben keress neki jobb gazdát
2016. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
4.válaszadó nagyon szépen köszönöm neked ezt a sok jó tanácsot és persze mindegyik válaszadónak is biztos alkalmazni fogom a könyvet is el fogom olvasni róla ám ment a zőld kéz
2016. ápr. 4. 19:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Aki ilyen kutyát vásárol, az tájékozódjon,mielőtt megveszi... hogy milyen fajta... plusz a kutyával járnak költségek, ha ez a kutyaiskolát jelenti,akkor azt,de ha beteg lenne és belekerülne 300.000be akkor nyilván azt is ki kéne fizetned hacsak nem vagy szívtelen és altatod el. Aki meg törzskönyv nélkül bullt vesz,pénzért,az hülye.


Veréssel pont azt fogod elérni,hogy nekimenjen valakinek mert nem lesz bizalma az emberek iránt. Félénkséggel meg majd ő lesz a főnök ti meg az alattvalók.

Határozottsággal,ésszel de mindenképp kapcsolatépítéssel,hogy megbízzon benned,pedig lesz egy jó kutyád, aki nem morog meg azért,mert hozzáérsz..de ehhez kell némi belelátás a dolgokba.

2016. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Valahogy próbáld neki megmutatni, hogy te nem akarod bántani.
2016. ápr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért vettél meg egy már eleve elcseszettül nevelt kutyát, ha ráadásul nincs pénzed rá, hogy rendbehozd?

Itt kutyaiskola, jó kiképző tudna segíteni!

Érdemes lenne fajtához értő gazdát keresni inkább neki, aki eljár vele iskolába, szocializálja - erre is a kutyaiskola való.

2016. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!