Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rég vettem spanomtól egy...

Nem rég vettem spanomtól egy szuka staffordshire bull terrier kutyát! Szerindtettek hogyan kezdjem el normálisan szocializálni?

Figyelt kérdés
7honapos kutyáról van szó !Kb 1 hete van nálam... és neki megy a háziállatoknak egyaránt a disznónak a kacsának a libának és a macskáknak ! Ja és a kutyával nem lehet se játszani se semmit mert mindenért oda kap ! Vagy ha rossz helyre nyúlok például a fejéhez vagy a hátsó lábaihoz akkor rögtön oda kap !! Nem erősen csak éppen oda kap ! Ez miert van ? Letcives aki ért ehhez a fajtához az adjon tanácsot mert nagyon felek hogy később meg csak nagyobb baj lesz belőle! Vagy netalántán neki megy valamelyik családtagomnak itthon vagy ilyesmik!! Elpasszolni meg én nem szeretnem mert ha meg másba tesz kárt mindegy hogy kicsit vagy nagyot akkor azt meg én nem akarom !!!
2016. ápr. 4. 18:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Elsőként el kell nyerned a bizalmát is tiszteletét, tudnia kell, hogy te vagy a falkavezére mostantól és nem ő. Mert most ez a helyzet, a kutya parancsol neked. Ha nem tetszik, hogy hozzányúlsz a játékához, akkor odakap.

Vidd sétálni, jutalmazd, taníts neki alap dolgokat, mint az ül, fekszik, marad, lábhoz... Nem tudom ajánlották-e már, mert nem olvastam végig minden választ, de Ceaser Milannek van könyve is és sorozata is, bár a sorozat nem annyira személyre szabott, de hátha találsz benne hasznos információkat, amiket eddig nem tudtál.

2016. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Olvashatsz te bármilyen könyvet, nézhetsz C.M. videókat, nem fog sokat segíteni rajtad.

Felelőtlenül vetted azt a kutyát, hiszen nem ismerted meg, mielőtt elhoztad. A spanod meg örült, hogy megszabadult egy problémás kutyától.

Szerintem neten keresztül vedd fel a kapcsolatot a Cerberosékkal. Hasznos lesz számodra minden tekintetben.

2016. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mivel már 7 hónapos és közeleg az ún. kamasz kora, amikor elkezd mégjobban dominálni, nem ártana ivartalanítani. Ugyanis akkor csökken a dominanciája, agressziója minden felé. A cesar millan módszerekről annyit (én is sokat tanulmányoztam, nézem a sorozatát, de mindegyik úgy indul, hogy szakember jelenléte nélkül ne próbálja ki otthon) Lehet, hogy egy kevésbé problémás kutya esetén aki sose harapná meg a gazdáját annál lehet alkalmazni néhány módszert (én is szoktam), de a te esetedben már eléggé elfajultak a dolgok és a kutyád se kicsi már elég nagyot tud harapni...

Csak egy megjegyzés olcsó kutyára volt pénz, de eltartani nem előbb tájékozódni kellene, h mi mennyi ill. mit igényel a kutya, mert így mind2-töknek nehéz lesz a későbbiekben....

2016. ápr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 83pd válasza:

Pontosan ezért van rossz híre a bull típusú kutyáknak, mert ilyen emberek veszik, tartják, nevelik. De minden kutya lehet idegbeteg, agresszív és lehet nyugodt, kiegyensúlyozott. Mindig az emberen múlik. Nyilván van kutya, aki több odafigyelést, melót igényel. Nagyon fontos, hogy olyan kutyát válasszon az ember, amelyiknek az igényeit ki tudja elégíteni. Ismeretségi körömben van a Cerberos által rehabilitált pit bull. Sohasem lesz 100%-os, de nagyon szép eredményt értek el vele. Jelenleg egy 6 hónapos amstaff tulajdonosa vagyok és tapasztalt kutyásnak mondhatom magam, de én is rengeteg új dolgot tanultam mellette, tőle. De úgy választottam fajtát, hogy tudtam, h. ivartalanítani fogom és iskolába járatni, jól szocializálni. Hetente többször kifulladásig játszunk és rendszeresen tréningezem az elméjét is.

Cesar elve tökéletesen működik: testmozgás, fegyelem, szeretet.

2016. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!