Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyaktol felo, rugalmatla...

Egy kutyaktol felo, rugalmatlam embert meg lehet valtoztatni?

Figyelt kérdés
Van egy berathegyim. A baratnom retteg a kutyaktol. Gyerekkoraban ramadt egy nemet juhasz es veresre harapta. Persze megertem, rettenes elmeny lehetett. A kutyam 80 kg, majdnem 90 cm. Hatalmas. Nagyon baratsaos, turemes, de a baratnom retteg tole, mar a merete is, e miatt hozzank sose jon at, raadadul, ha a szabadba szervezunk programokat, magammal se tudom vinni a kutyamat, mert fel a kutyatol. En lassan ott tartok, hogy veget vetek ennek, mert segitsegert nem fordul, viszont az en iranyomba se hajlando rugalmassagra. Volt valaki hasonlo helyzetben?
2016. ápr. 5. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Meg lehet változtatni ezt a helyzetet, de csak akkor, ha ő is akarja a változást.

Pszichiáterhez kell fordulni, és őt tudja, hogyan kell az ilyen jellegű, indokolatlanul erős fóbiát leküzdeni.

Te sajnos nem tudsz mit tenni, csak ha ő maga is szeretné, hogy elmúljon ez a félelme.

2016. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Kivancsian varom a valaszokat.

Sajnos nem tudok tanacsot adni csak annyit,hogy ne eroltesd mert meg rosszabb lessz.

Hasonlo helyzetben vagyok sajnos. Van egy ot honapos KAJ es Kangal keverek kutyam, a felesegem kb sulyban a felet fogja nyomni mint a kutya felnott koraban de mar most retteg tole pedig ot nem harapta meg kutya :( Probaltam ravenni,nagyon "eroltettem" hogy baratkozzon a kutyaval de meg jobban eltavolodott tole. A kutya szegen mar el van tajolodva mert ha baratsagosan is kozelit a felesegem fele az visit,emelgeti a kezeit,hatat fordit a kutyanak...

2016. ápr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Rudy, hát nagyon értelmes ötlet volt így kutyát hozni. Tudod, nálunk, tápos magyaroknál ez úgy van, hogy ilyesmiről az egész család közösen dönt és nem hoz olyan kutyát a férj, amitől valaki más a családban retteg.

Kérdező: akkor tudod megváltoztatni, ha ő is akarja. Anélkül nem megy.

2016. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

ma 21:26

Ugye érzed azért, hogy felelőlenül vittél haza kutyát ilyen helyzetben?

2016. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem, Rudy szerint az a felelőtlen, aki lakásban tartja a kutyát. Az tök normális, hogy hoz egy olyan kutyát, amitől a felesége retteg. Egy büszke román nem hagyja, hogy a zasszony irányítson.
2016. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ilyen volt anyám is :) csak a saját kutyáiktól nem félt, de azoktól is tartott. azért h én ne rettegjek a kutyáktól 10 évesen kaptam egy bordert. tőle már egyáltalán nem félt, sőt agilityversenyekre is eljön, az ottani kutyákkal sincs baja. viszont ha meglát egy bull-típusut, vagy valami hatalmas juhászkutyát, akkor pánikrohamot kap és beül a kocsiba és nem hajlandó kiszállni. viszont ha egy ilyen kutya rámozdul a mijeinkre, akkor beáll közéjük, mert tudja hogy nekem ők kitüntetett helyen vannak az életembe. szerintem menjetek el először sétálni, de csak úgy hogy a kutya semmiféle fizikai vagy bármilyen más kapcsolatot ne kezdeményezzen vele(ez nem tudom h mennyire megoldható, de pl arra gondolok h "félelmetes" lehet ha egy 80 kg-os kutya intenzíven elkezd szaglászni). ekkor láthatja, hogy nincs mitől félni, mert teljesen kontroll alatt van. aztán még tudom idiótán hangzik, de pl. sok gyerek és felnőtt is akik félnek a kutyáktól, látják hogy tudnak cuki trükköket rögtön azt hiszik h nem bánt és máris más lesz a megítélésük. szóval ha egyszer meglepetésként elviszed a kutyát egy túrára és nyomsz egy rózsát a szájába, amit ő odaad a bárátnődnek, az úgy el fog olvadni, hogy megszűnik majd minden félelme a kutyától :)
2016. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mar megint az idiotak:))) hogyan sikerult eldonteni,hogy a parom nem tudott rola? Nem arra kertelek,hogy elterjetek a tematol,a kerdesre nincs egy ertelmes valasz de irjatok itten a marhasagokat. Annyira nevetseges,valaki kerdez valamit es jonnek a szajhosok hogy:

"De miert bla bla bla..."

"Ha nem tenyesztotol vetted..."

"Nem kellett volna..."

Persze ezt ugy,hogy nem ismerik az elozmenyeket,a korulmenyeket.

Pofaznak mert ok csak ettol "fontos" emberek. Az utcan senki le nem sz*rja oket es meg sem mernek szolalni. Itt persze nagy a pofajuk.

Es nem is ez idegesit hanem az,hogy NEM A KERDESRE VALASZOLNAK!!!

2016. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6-os ment a zold kez :)

Igen, a kozos program jol jon, mi voltunk (nehez volt ravenni de sikerult) kozosen setalni es picit,de sajnos csak picit oldodott a feszultseg.

2016. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Latom felesleges volt feltenni a kerdest..
2016. ápr. 5. 22:31
 10/14 elwera ***** válasza:

Szerezz neki egy kistestű kutyát, barátságos, gyerekszerető fajtát, nem idegbajost, Pl havanese, puli, uszkár, törpesnaucer és keverékei. Amibe bele tud szeretni, ami csak az ő kutyája lesz, de együtt nevelitek fel. Ettől meg fog tanulni újra megbízni a kutyákban, mert a kicsitől nem fog annyira félni.

És amikor a picit megszokta, akkor látni fogja a hasonlóságokat a nagy kutyán is. Meg fogja érteni a kutyák jelbeszédét. Nem lesz neki idegen ez az egész. Szerintem kell hozzá vagy 2 év, mire meg fog bízni a kutyákban.

2016. ápr. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!