Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyaktol felo, rugalmatla...

Egy kutyaktol felo, rugalmatlam embert meg lehet valtoztatni?

Figyelt kérdés
Van egy berathegyim. A baratnom retteg a kutyaktol. Gyerekkoraban ramadt egy nemet juhasz es veresre harapta. Persze megertem, rettenes elmeny lehetett. A kutyam 80 kg, majdnem 90 cm. Hatalmas. Nagyon baratsaos, turemes, de a baratnom retteg tole, mar a merete is, e miatt hozzank sose jon at, raadadul, ha a szabadba szervezunk programokat, magammal se tudom vinni a kutyamat, mert fel a kutyatol. En lassan ott tartok, hogy veget vetek ennek, mert segitsegert nem fordul, viszont az en iranyomba se hajlando rugalmassagra. Volt valaki hasonlo helyzetben?
2016. ápr. 5. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"hogyan sikerult eldonteni,hogy a parom nem tudott rola? "


Gondolom tudott róla, csak téged nem érdekelt a véleménye.

2016. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Rudy ugye tudod,hogy ha felnő a kutyád és a feleséged visít meg hátat fordít neki mi lesz???

Mert hogy egy ilyen mix kutya később erre támadással is reagálhat. Ha meg pont nem vagy ott akkor meg gáz.



Kérdező!

Ha ő nem akar rajta változtatni még miattad sem akkor nem szeret eléggé a barátnőd. Mikor megismerkedtetek tudta,hogy van egy nagytestű kutyád nem?

Amúgy lehet zsarolás,de én meg mondanám neki,hogy ha nem látsz irányában egy kis akarást,hogy legalább a te kutyádtól ne féljen,próbáljon vele barátkozni. Akkor úgy érzed nincs értelme a kapcsolatotoknak,mert hogy a kutya neked család tag,vinnéd kirándulni stb.Meg úgy érzed,hogy számodra fontos dolgot,családtagot nem tart fontosnak.


Én egy pasit ez miatt koptattam le még egy tacskótól is félt,pedig őt nem támadta meg kutya! Mondom nekem ilyen pasi nem kell. Én mondtam hogy kutyás vagyok, 2 is van igaz kicsik(de egyik hamar észleli ha félnek tőle és befeszül az illetőre),de pár éven belül szeretnék egy nagytestűt. Előre láttam a feszültség forrást.


Szóval jobbnak láttam,hogy nem folytatom tovább mielőtt komolyabb lenne a kapcsolat köztünk.


Trauma fájdalmas,maradandó de ha nem akar változtatni szenvedjen mást nem tudok! Te tudnál neki segíteni leküzdeni ezt a kutyád által,de nem akarja. Szakemberhez is fordulhatna az sem.

2016. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12

Ami a kerdest illeti szerintem 100% igazad van.

Ami engem illet sajnos abban is,igen ettol felek,hogy ha felno a kutya akkor gondok lehetnek,nincs gond amugy a kutyaval,tudja hol a helye a falkaban de...nem biztos,hogy mindig toleralni fogja az ilyen viselkedest es ez a bizonytalansag mikor o baratsagosan kozeledik agressziot valthat ki belole :(

O akarta,hogy legyen egy masik kutyank,az elozot sajnos elgazolta egy autobusz(most jonnek az okosok,hogy "mit keresett az uton"),megbeszeltuk,hogy nagytestu lessz,latta a kutyus szuleit es nagyon tetszettek neki.

Hazahoztuk a "kutyababat" edike meg minden de mikor az ket honapos lett elkezdett felni tole,hogy csunyan morog,meg nagyon nagy,meg ez mas mint a tobbi mert olyan agresszivnek nez ki stb.

2016. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Rudy!

Érdekes,hogy mikor látta a szülőket akkor nem félt,aztán nálatok a kölyök már igen :/


Ezen dolgoznod kell keményen,mert tényleg lehetnek ebből bajok. Még a kölyök kajla nem veszi fel a reakciókat,de később 1,5-2 éves korára már lesz ennek következménye.


Még a kistestűim (egyik ember bolond, mindenkihez bújik) de visításra teljesen bekattan. Ezért utálom mikor visító gyerek rohan felénk. Ő meg cska havanese, egy kangal mixnél már durvább viselkedést válthat ki.

2016. ápr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!