Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tüzelés + erősen megvált...

Kutya tüzelés + erősen megváltozott viselkedés. Mire utal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A bichon bolognesem most 7, illetve lassan már 8 hónapos. 6 napja elkezdett tüzelni, annak rendje s módja szerint a nemi szerve rendesen megduzzadt (kb 2x-esére), nyalogatta is egy kicsit. Kapott tüzelőbugyit, hogy a lakásba ne csepegtessen mindent össze. És így jól el is volt. Azonban 1-2 napja már a tüzelő bugyin keresztül is próbálja magát nyalogatni (oldalt), illetve ha az nincs rajta, akkor is, az ideje 90%-ban éppen magát nyalogatja, szinte szüntelen. Ma pedig tovább változott a viselkedése: minden ok nélkül elbújik, kabátok mögé, bútor alá, és remeg egyfolytában, zihálva lélegzik, még a sonkát se eszi (pedig az ilyenekből a saját súlyának többszörösét is képes lenne bevágni 1 perc alatt), nem nagyon akar játszani sem, inni sem iszik többet az átlagnál, kicsit eléggé passziválódott. Esetleg ez valami komoly betegség tünete? Ha holnapig ilyen maraad, akkor valószínűleg felhívjuk az állatorvost, de ha esetleg megmondanáto, hogy ez mennyire normális a tüzelő szukáknál, az jó lenne. A fő tünet, mint mondtam, hogy szinte nonsztop nyalogatja a nemi szervét. A válaszokat előre is köszi! :)

#kutya #tüzelés #szuka #remegés #bujdosás #nemi szerv nyalogatás
2016. ápr. 6. 13:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
75%
Láttad a szüleit nem ugyanaz, mint ismerni a felmenőit! Ismerni a felmenőit azt jelenti, hogy legalább 3-4 generációt ismersz, nem csak azt, hogy hogy néz ki, hanem azt is, hogy mit örökítenek, ami nem ugyanaz. Gimnáziumi tananyag a fenotípus (amit látunk, ha ránézünk) és a genotípus (amit örökít) közötti különbség, mégis ilyen marhaságokkal jön itt mindenki, hogy "de láttam a szüleit ".
2016. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
nézésre te csak annyit látsz a szülőkön, hogy hogy néz ki. Hogy mit örökít, azt nem. Ahhoz ismerni kell minél több őst, hogy legalább nagy valószínűséggel meg tudd tippelni, milyenek is lesznek a kölykök. Laikusként azt sem látod, hogy milyen hibái vannak a szülőknek, amiket a helyesen kiválasztott párosítással ki lehetne javítani, csak hát ehhez kell a szakértelem, ami a szaporítóknak nincs. Generációkon át tartó szelekció nélkül nagyon hamar elkezdenek elkorcsosulni a fajták, de a szelekcióhoz kell a származás követése. Pl az egyik szülő kicsit félős, de bajt még ez nem okoz. 1-2 generáció alatt, ha rosszul választják meg a párosításokat, ez komoly idegrendszeri problémává fajulhat az állományban.
2016. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

láttad a szülőket, pár tesót, nagy cucc. a lényegből semmit sem láttál, ebből nem szűröd le, hogy van e rejtett genetikai betegsége a kutyának, amelyeket súlyos tízezrekért (bőven egy ilyen szaporított fajtajellegű keverék ára ;) ) tudsz meg. a legtöbb ember pedig hónapokat keres, vár kutyára, szóval nem tudom, ezzel miért vagizol. vagizzak, hogy évek óta várok egy alomra? :D és többszázezer forint lesz? csaka vételár? na ugye, hogy nem érig meg.

azt is megnézném, hogy milyen gazdákat fogsz találni, és hogy meddig fog nekik kelleni.......


visszatérve a tüzeléshez, hagyd, hogy nyalogassa magát, nem olyan jó, hogy egész nap le van fedve, ahhoz nagyon sokat kell takarítani, el is fertőződhet. a tüleéskor meg felborul a hormonháztartás, persze, hogy máshogy viselkedik. akár álvemhes is lehet, az meg nem játék, nem vicces dolog. nem értem, hogy szaporítani minek akarsz, ha ezt sem tudod.

2016. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

a kérdésedet megválaszolta az első pár válaszoló...

az ivartalanításon nem kellene ígí felkapnod a vizet. Majd ha MINDENT tudsz a fajta genetikájáról, standardjáról, betegségeiről+megszerzed a megfelelő papírokat, akkor kezdhetsz tenyésztésztésbe és NEM SZAPORÍTÁSBA.


Pontosan ez az a felfogás (hogy jajj de szép a kutyám és az ismerősök is szeretnének egy ilyet, akkor had fialjon kinek árt?) hát első sorban a születendő kiskutyáknak. Tegyük fel, hogy küllemre nem lesz velük baj, de ki tudja lehet 7-8 évesen el kell majd altatni miközben akár 15 évig is elélhetne, mert olyan betegséget örökölt a te "ki tudja honnan származó" kutyádtól. És akkor az ismerősöknek mit mondasz ja bocsi nem tudtam hogy ez lesz?


Ha jót akarsz a barátoknak mond meg, hogy keressenek egy tenyésztőt és vásároljanak szűrt szülőktők (valószínű jóval drágább) kiskutyát, mint te tetted....


Tedd fel a kérdést kinek kell jobban a kiskutya. Neked vagy a kutyádnak? hidd el a kutyádnak nem fog hiányozni, ha lenne is alma nagyon hamar elfelejti őket... Ne légy ennyire önző!!!

2016. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Ez olyan, minthogy én ivartalanítattam a kutyámat. Meg voltak néhányan rökönyödve. Egy meseszép, keverék szuka. Senki meg nem mondaná róla, aki nem nagyon ért hozzá, hogy keverék (se apára se anyára nem hasonlít fajtában, csak nagyon jól sikerült). És hogy hagy legyen egy alom alatta. Ha összeengedem egy fajtatiszta kannal, attól hogy a szuka szép, az még semmit nem jelent... Te ugyanezt akarod. Keveréket gyártani. Mert ami nem törzskönyvezett, az keverék.

A kutyának nem igénye, hanem ösztöne a szaporodás. Örömet meg pláne nem okoz.

2016. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Régen mikor első kutyám volt,sok mindenhez laikusként álltam és mondtam szinte minden kutyára,hogy szép. Mivel kutyás szakmám lett és eltelt 13 év. Viszonylag tapasztalattal már ránézek a kutyára és megtudom mondani a hibáit,állását,milyen a háta,feje tartása,mozgása,szőrminősége.- ezeket mind örökítheti így lesznek csúnya kutyák ha rossz szukához rossz kant teszel a kölyök azt tuti örökölni fogják,mert erős tulajdonságokat öröklik.Ha pedig a szukában és a kanban is erősen van hiba mondjuk ugyan az akkor a kölykök is olyanok lesznek. pl süllyed hátú szuka-kan párosításból valószínűséggel jönnek ki süllyedt hátú kölykök. Vagy ponty hátú ha pontyhátúak,de ez a német juhászoknál a látványos leginkább.


Gondolom alig ha nézed meg ezeket,csak szép cuki és ennyi volt a nagy szépség megállapítás,pedig a kutyás világban édes kevés,hogy rámondjuk,hogy szép.

De azért megnéznék a te kutyádról egy fotót,bár az nem adja vissza az élő kutyát.De azért pár dolog elmondható róla.


Én is azt hittem,hogy szép kutyám van.De később rájöttem,hogy azért neki is van hibája nem kevés.Eléggé félős pl,pedig erre a fajtára nem jellemző,de előéletéből is származhat,mert 1,5 évesen mentettem. (Bichon Frise).

Kicsit görbék a lábai,mozgása nem szép nagy befelé lép a hátsó lábaival. Ja meg barnás orr. Ami asszem tenyésztésből kizáró ok,mert a fekete orrot írják elő.



Tenyészszemlék pont erre vannak,hogy megnézzék a kutya hogy reagál bizonyos dolgokra,itt fel kell mutatni a szűréseket amiket fentebb írtak a fajtákra jellemző betegségek mint pl a patella vagy diszplázia,epilepszia, és stb.

Ha egy kutya súlyos dp-ben szenved -tenyésztésből kizáró

Ha enyhe dp-s akkor egy mentes kutyával össze rakható.


Pl vadász kutya,mondjuk egy vizsla megijed a puska hangtól már nem tenyészthető,mert félős.


Ha egy őrző-védő fajta mondjuk egy német juhász nem harap rá a csibészkarra,meg megijed a segédtől,szintén nem tenyészthető. Félős idegrendszert örökíti!!


Kinek kell egy puskától rettegő vizsla aki pl vadászik? vagy kinek kell egy félős német juhász? aki a házat sem tudja őrizni és rendőri munkára meg alkalmatlan,mikor ennek a fajtának ez a feladata?


Ezért vannak tenyésztők akik mind külsőleg és mind belsőleg hozzák a fajtára jellemző tulajdonságokat.

Amelyik nem illik a képbe azt nem tenyésztik tovább hanem ivartalanítják megtartják vagy eladják családi kutyának,hobbira.


Sajnos a sok szűretlen,lekövethetetlen szaporítós keverékkel szépen lassan tönkre teszik az összes fajtát!



Szerintem amiket írtam és írtak mások negyedéről fogalmad sincs,az a baj.



De példa Bolognese-re ha már ilyen fajtád van.


Szaporítós 25 ezres

[link]


Tenyésztőtől

[link]


Szapis mind vékonyka,kevés szőr,nem túl élénk tekintet.


Tenyésztőtől dús fajtára jellemző szőr,élénk tekintet.


Cukik mindkét helyről hiszen kölyök kutyák,de azért van különbség külsőre nem is kevés!!!!


Ha laikusként pedig ezt sem látod akkor eltudom képzelni,hogy a te kutyád hogy néz ki.

De ha mutatsz fotót őszintén elmondom azt is,hogy ha én szépnek találom!

2016. ápr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, akik szaporítótól vesznek és tovább szaporítanak kutyát, fogalmuk sincs milyen az igazi fajtatiszta szép kutya. Persze hogy az ő csoffadmányuk a világ legszebbje, még ha ezt a világon senki nem látja rajtuk kívül, akkor is.
2016. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
11%

Bocsi hogy ide irok...

Annyira elegem van ezekből a dumákbol, h felelőtlen állattartó, vidd orvoshoz, ivartalanitasd...stb. De bassz@s nem akarom! Nem érthető?! Kiváncsi volnék ha neked is kiszednek a herédet, vagy a méhedet, mit szólnál. Szerintem meghulyulnel. Azt hiszitek h az ivartalanitass áll mindent meg lehet oldani? Kész akkor mar nincs gond a kutyával. Különben is jöttök ezekkel a betegségekkel, oké, ebben igazatok van, de ha kiegyensúlyozott étrend es mozgás mellet, csökken az esélye.

Gondoljatok mar bele könyörgöm, hogy milyen érzés lenne neked? Gondolj mar bele haver!

Amúgy meg szegényt miért kell lehutrrogni?!?! Feltett GY kérdést m, es o sem én se kapok normál választ, csak hogy ivartalanitasd! Fuu komolyan olyan kiboritoak, csak azert hogy ne legyen vele ez a gond meg az a gond, de ember!! Nézzél mar magadba, elveszed egy szervet!!!! Es a nemző képességét! Hereld ki magad es csak utána a kutyákat m, de ha nem vállalnod akkor majd én megteszem,

2016. ápr. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy szaporítótól származik a kutyája, attól szeresse, meg minden nyilván a minden gazdinak a sajátja a szeme fénye, de könyörgöm ne akarja tovább szaporítani, pontosan az ilyen esetek miatt veszti el egy fajta a szépségét, mert a tudatlanok simán megveszik az olcsó kiskutyákat, mert nem akarnak 100ezres nagyságrendet rááldozni... És ha beteg lesz, mert szapis kutyáknál jócskán előfordul, akkor kiteszi az utcára, menhekyre vagy egyenesen az orvoshoz megy, hogy elaltassa???
2016. ápr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

18-as bocsi, nem tudom, hogy fiú vagy e vagy lány.


De akkor csak gondold végig épp ésszel. A szuka mikor tüzel, akkor párosodna, a kan is meg van őrülve, mikor tüzelő szukát érez. De nem engedjük, nehogy kiskutya legyen belőle. Érezd magad a helyzetében. Le kell élned az egész életedet úgy, hogy tombolnak a hormonjaid, mint az állat, de nem szexelhetsz SOHA. Vagy lehet 1x-2x életedben.

Egy kutyát nem viseli meg az ivartalanítás. Maximum arra a műtétet követő 1 hétben.

A másik meg hogy ha ezek a betegségek a megfelelő táplálással kiküszöbölhetők lennének, szerinted akkor ivartalaníttatnánk a kutyánkat? Vagy olyan ismerősöm, aki MINDENT megad a kutyájának, mindenből a legjobbat, és 8évesen méhgyulladása lett. Tehát a kettő nem egészen függ össze.

2016. ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!