Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tüzelés + erősen megvált...

Kutya tüzelés + erősen megváltozott viselkedés. Mire utal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A bichon bolognesem most 7, illetve lassan már 8 hónapos. 6 napja elkezdett tüzelni, annak rendje s módja szerint a nemi szerve rendesen megduzzadt (kb 2x-esére), nyalogatta is egy kicsit. Kapott tüzelőbugyit, hogy a lakásba ne csepegtessen mindent össze. És így jól el is volt. Azonban 1-2 napja már a tüzelő bugyin keresztül is próbálja magát nyalogatni (oldalt), illetve ha az nincs rajta, akkor is, az ideje 90%-ban éppen magát nyalogatja, szinte szüntelen. Ma pedig tovább változott a viselkedése: minden ok nélkül elbújik, kabátok mögé, bútor alá, és remeg egyfolytában, zihálva lélegzik, még a sonkát se eszi (pedig az ilyenekből a saját súlyának többszörösét is képes lenne bevágni 1 perc alatt), nem nagyon akar játszani sem, inni sem iszik többet az átlagnál, kicsit eléggé passziválódott. Esetleg ez valami komoly betegség tünete? Ha holnapig ilyen maraad, akkor valószínűleg felhívjuk az állatorvost, de ha esetleg megmondanáto, hogy ez mennyire normális a tüzelő szukáknál, az jó lenne. A fő tünet, mint mondtam, hogy szinte nonsztop nyalogatja a nemi szervét. A válaszokat előre is köszi! :)

#kutya #tüzelés #szuka #remegés #bujdosás #nemi szerv nyalogatás
2016. ápr. 6. 13:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

18-as pont az ilyen gondolkodású emberek miatt vannak tele a menhelyek. (ha még nem voltál, kint 1en sem akkor ajánlom, ohgy tedd meg és máshogy fogod látni ezt a kérdést) Jó ne ivartalanítsd a kutyád, és ha egyszer bemegy hozzátok egy nagy kan, mert eljött otthonról, csak azért, mert annak a gazdája is hasonlóan gondolkozott mint te és felcsinálja a szukádat, mit kezdenél a kölykökkel, ha születik 10-12??? leadod egy menhelyen? kirakod az útszélére, hogy lesz ami lesz? Próbálsz gazdát keresni neki? ezzel egy menhelyi kutyustól veszed el az esélyt...

Csak gondolkodj arra kérlek!! a szukák évi 2x tüzelnek ez alatt vágynak arra, hogy megtermékenyítsék őket. Manapság elég sokszor lesz egy kutya állvemhes (nem tudom mennyire vagy képbe azzal, hogy ez mit jelent...) szerencsétlenben dulnak a hormonok és az anyai ösztön, de a kölykök sehol... Kan kutya ugyanezen időszaka: hajtja az ösztön, hog ő nyerhesse el a szuka befedezésének a jogát. Ilyenkor sokkal szokősebbek lesznek. Egy kan kutyának jóformán egy átlagos kerítés ilyenkor nem okoz nagy kihívást. Ráadásul, mivel túlteng bennük a tesztoszteron agresszívvá válhatnak főleg a fajtársak iránt, de akár a gazda felé is..


Na akkor most tedd fel a kérdést. Mi nagyobb kínzás a kutyának 1 hét a műtét után plusz kiegyensúlyozott élet, vagy egy életen át tartó vágyakozás, amit nem kaphat meg (jó esetben)?? hidd el ők nem fognak vágyni utána 1. amit nem ismer nem fáj, hogyha hiányzik, ők nem beszélik meg az anyai örömöket egymással, 2. ha már meg is történt volna, a kutyáknak nagyon rövid a memóriája, nem fog rá emlékezni, mindent ösztönből csinál, az meg nem egyenlő az emlékekkel....

2016. ápr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

18-as!


Egy embert és egy állatot (ők ösztönlények),ne hasonlítsuk már össze. Ők nem élvezetből szexelnek hanem ösztönből! Fájdalommal jár nekik,nem élvezettel.


De ha annyira hasonlítgatjuk az emberhez a kutyát akkor életed végéig ne szexelj max 1x-2x kíváncsi leszek meddig bírod,mivel a hormonok tengenek. Mekkora feszültség ez. De akkor már mindjárt jössz,de az más, igen más a kutya és az ember szexuális igénye, az ember élvezetből később gyereknemzés céljából csinálja. A kutya ösztönből.


Egy állatnak ez feszültség,mert hajtja a vére a hormonok,ösztönök. Ilyenkor szöknek és ezért van tele a menhely kutyákkal!! Kölykökkel is!! Senkinek nem kellenek.



Tenyésztők is 5-6 éves korukig szukáktól hoznak le almot,kanok asszem 8 éves korukig fedezhetnek. Utána ivartalanítás!!


Ha csak egészséges életmóddal kilehetne a betegségeket küszöbölni akkor nem hajszolnánk az ivartalanítást,meg persze felesleges keverék kutyákat gyártani,hiszen a menhelyitől veszik el a lehetőséget.


De itt még a fejekben nagyon nagy sötétség van,szerintem több évtized is lehet mire csak Ausztria szintjére érünk állattartásban.


ivartalanítás után 1-2 hét a lábadozás és nem lesz szökős,nem fogják fel csinálni, egy KIEGYENSÚLYOZOTT,EGÉSZSÉGES KUTYÁT KAPUNK!!


Mivel kutyás körben mozgok nem egyszer volt méhgyulladása vagy here rákja a kutyáknak. Minden minőségi kaján élt,sok mozgással,szeretetben.


Szóval nem függ össze.

2016. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Mindenesetre köszönöm annak a pár embernek, aki hajlandó volt válaszolni a kérdésemre.

Azoknak meg akik a menhelyes hülyeségekkel jönnek: Én magam járok rendszeresen menhelyre, kutyákat sétáltatni, segíteni őket is, ételt, meg hiáyncikkeket vinni.


Nem vagyok laikus. Oké, nem állapítom meg egy kutyáról hogy milyen a füle konyulása és ez szépnek számít-e vagy sem, de nem is érdekel.


Higgyétek el, hogy nagyon sokat utána néztem az ivartalanításnak, annak előnyének, és annak hátrányának. De amióta hallottam, hogy a műtét közben nagyon fiatalon is ott maradnak kutyák... hát köszi, inkább nem.


Genetikával foglalkozom, nagyon jól tudom a működését, tudom mik a domináns gének és a recesszívek, illetve az öröklődésüknek a menetét is, százalékos esélyeket kiszámolok bárkinek arról, hogy az üknagyszülő és a tesvér ilyen meg olyan beteg, akkor mekkora eséllyel lesz beteg kölyke.


Bár megmondom őszintén, a körülöttem élőknek senkinek nincsen törzskönyves 4x annyiba kerülő kutyája. Ámde mindegyik egészséges. Sőt, volt amelyik 20 éves koráig is aktívan elélt, és még csak prémium tápot sem evett, csak az otthoni maradékot és száraz kenyeret.


Nagyon kérlek benneteket, hogy ne "hittéríteni" gyertek ide... ez olyan, mint ahogy vannak biciklisek és autósok, soha nem fogják megérteni a másik gondolkodását. Azt hiszem, hogy ha én tiszteletben tartom azt, hogy nektek csak a prémium drága kutya a kutya, és törzskönyv nélkül menhelyre való, akkor ti is fogadjátok el azt, hogy én nem így gondolkodom. Én úgy gondolom, hogy ez a kutya így-is, úgy-is megszületett. És az embereknek túlnyomó része nem fog törzskönyves kutyát venni, amikor vehet bárhonnan is. És amíg az embereknek van igénye a nem törzskönyves kutyára - annak tudtában, hogy nem genetikailag összeillesztett szülők utódairól van szó - addig ha az enyémnek lesznek kölykei, azoknak lesz gazdája. Itt lehet jönni azzal, hogy persze aztán majd kivágják az első menhelyre ha lesz vele valami... Oké, ez kockázati tényező, de ez ugyancsak nem az általános. Az általános az, hogy az embernek van egy kutyája, akit szeret, imád, amennyit az anyagi háttere megenged, annyira mindent megad neki (és itt most nem a gyógyszerekről vagy kaja minségről van szó, hanem pl. fekhely minőségről, vagy póráz márkásságáról). Ez az általános, és ezek az emberek nem fogják ott hagyni a kutyájukat ha valami probléma adódik vele. Igen, voltak akik ott hagyták, és lesznek is, akik ott hagyják. Mint ahogy születnek Down-kóros és Autista gyerekek, de attól még szaporodunk tovább, szülünk újabb gyereket, és a beteget sem hagyjuk magára. Persze van, aki ezt teszi, de nem ez az általános.


Nem akarok veletek vitatkozni és feleslegesnek találom, hogy mindenki szajkózza a maga igazát. Én azt kérem, hogy fogadjuk el egymás életszemléletét, mert az élet annyi területén már rájöhettünk, hogy nem minden fekete vagy fehér... Köszönöm.

2016. ápr. 13. 14:28
 24/27 anonim ***** válasza:
Sokunknak van itt menhelyi kutyája. Ha neked mindebből annyi jött le, hogy szerintünk a tk nélküli kutya nem kutya és menhelyre való, akkor javaslom, hogy járd újra az általános iskolát, mert szövegértés egyes. Az meg méginkább megdöbbentő, hogy mindezeket tudod, mégis szaporítasz.
2016. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel.

1. SENKI nem mondott olyat, hogy a TK nélküli kutya nem kutya


2. Pontosan azért van kereslet olcsó szaporítós kutyákra, mert abból sokkal nagyobb a kínálat. Ha kivennénk az egyenletből a szaporítókat, akkor a tenyésztőktől fogynának jobban a kutyák, vagy a menhelyről... DE azért aki a kezdetekben nem hajlandó több tíz esetleg százezreket, attól nem tudod elvárni, hogyha egy kutyának komolyabb baja lesz, akár a ma elterjedt babézia (hidd el tudom miről beszélek 3x jártuk végig vele a kezeléseket) nem 2 forint... Akkor honnan lesz pénze az állatorvosi költségekre szerinted????


3. Ha jársz ki menhelyre akkor megdöbbentő, hogy szaporítani akarsz, miközben a menhely több mint valószínű, hogy pont az olya felfogású emberek ellen küzd mint te...


4. Igen a kutyád már így is úgy is megszületett és hozzád került szeresd ŐT nagyon, de attól, mert ő nem tenyésztőtől van, neked nem kell tovább szaporítanod, a fene nagy genetika tudásoddal meg sokramész, mikor nem ismered a saját kutyád szüleit, nagyszüleit, dédszüleit, hogy esetleg milyen betegséget/ rendellenességet hordoztak...


5. azért az ivartalanításban, és az emlődaganatokban v gennyes méhgyulladásban elhunyt kutyák arányát megnézhetnéd ha ennyire utánanéztél...

2016. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

az egész irományodból csak azt lehet leszűrni, hogy tartozhatnál az értelmesek közé, de nem, te megmaradsz ostoba, agyatlan tuskónak. menhelyre jársz és még eszedbejut mocsok módon szaporítani? szégyen vagy ember.

az ivartalanítás egy dolog, lehet ivaros kutyával is együtt élni mindenféle probléma nélkül. nem kötelező. de ontani a legjobb jóindulattal is középszerű, fajtajellegű keverékeket? nem elég az a rengeteg szerencsétlen aki ugyanilyen felfogás miatt került menhelyre? jó esetben, mert rossz esetben utcára dobták ki és nem élt addig, amíg összeszedték volna.

MINDENKI azt mondja, hogy ő majd talál neki gazdát és egészséges lesz - ez nem igaz! hiába mondod, hogy értesz a genetikához, ha nem értesz az adott fajta speciális betegségeihez, nem ismered a vonalakat. eleve FOGALMAD SINCS a kutyád összes őseiről, rokonairól, honnan tudnád, hogy mit hordoz? kétlem, hogy leszűretnéd, neked ránézésre is megy? nem hiszem. a genetika nem csak számokból áll, hidd el, értünk hozzá itt egy páran ;) és ha nem tudod ránézésre megállapítani egy kutyáról, hogy küllemre milyen, hogy megfelel e a fajta követelményeinek akkor a betegségekhez hogy jössz? a temperamentumhoz? mert a TENYÉSZTÉS, nem abból áll, hogy összerakok két jónak TŰNŐ kutyát aztán lesz ami lesz. annyi szerencsétlen keverék van a menhelyeken aki senkinek nem kell, plusz egy csomó ilyen szaporítóktól származő kutya akinek meg kellett születnie, de igazából senkinek sem kellett. ha tényleg menhelyre jársz tudnod kéne, azt is, hogy ezeknek mekkora része beteg, a fajtájának gyakorlatilag a szégyene, errőla kutya nem tehet, az a mocsok aki eldöntötte, hogy meg fog születni viszont igen. nem csak a törzskönyves kutya a jó kutya, egyáltalán nem, de amg dugig vannak a menhelyek, fajtamentők egy csomó kutyával, addig minek szülessen olyan akire nincs szükség? mert a rendes tenyésztőkre születő kutyákra kereslet van, hónapokat, éveket várnak rá előre a vevők és nem fognak máshonnan kutyát venni. őket gyakorlatilag ki is lehet húzni. ezek a kutyák a legritkább esetekben jutnak menhelyre, utcára.

szégyelld magad, csak ennyit tudok mondani. undorító a hozzád hasonló ember, szégyen, hogy menhelyre is be mered tenni a lábad. képmutató vagy.

2016. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel teljesen. Oké ne ivartalanítsd mert félsz a komplikációktól, de ne szaporítsd!!

Számoljunk egy kicsit. van 1 kutyád tegyük fel csak egyszer fialtatod. Lehoz kb 8 kölyköt ennek a 8 kölyöknek találsz gazdát, 2 olyanhoz kerül aki ivartalanít, 2 olyanhoz aki nem, de nagyon vigyáz rá, maradt 4 kutya aki hozzád hasonló felfogású, vagy roszabb. 2 kutya megintcsak lehoz életében 1x egy 8 létszámú almot, még a maradék 2 monjuk 3at (vagy többet részlet kérdése) na mennyinél is járunk? ez már 72 "feleslegesen" megszületett kiskutya pedig csak 2 generációt néztem, és nem is a max alomlétszámmal számoltam. Komolyan ezt akarod? És ki tudja h a te cuki-muki kutyusod leszármazottai hova kerülnek vagy ez téged nem érdekel??

Gondolkodj egy kicsit, ha mindenki úgy gondolkodna mint te, és a "tökéletesnek" hitt kutyáját pároztatná hány kutya lenne Magyarországon vagy az egész világon??

2016. ápr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!