Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pulykamellből milyen ennivalót...

Pulykamellből milyen ennivalót tudok csinálni, ami mellett nem kell ott állni, hanem csak berakom a sütőbe vagy rárakom a gáztűzhelyre?

Figyelt kérdés
Sajnos pirospaprikám az nincs.
2013. jún. 11. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Amiket én szoktam:

Vékony szeletekre vágom, kicsit kiveregetem, sózom, borsozom, reszelt sajttal megtöltöm a szeleteket, felgöngyölöm, sütőpapírral bélelt és vajjal kikent tepsibe sorban lerakom, ráöntök 1 doboz tejszint, tetejét meghintem reszelt sajttal, majd alufóliával lefedve, közepes lángon 1 órát sütöm, és a fóliát levéve még kb 5 percig. Többféle körettel is finom.


Gombás-tejszines, vagy tejfölös pulykamell is finom, hagymát megdinsztelni, húst és gombát átforgatni az olajon, felönteni vízzel és hagyod míg a víz lefő és a hús puha lesz, ez is kb 1 óra, utána étkezési keményítővel elkevered a tejszint, vagy a tejfölt és behabarod vele, petrezselyemmel megszórod.

2013. jún. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Füstölt szalonnát piritok, majd rádobom a csikokra vágott pulykamellet, és nagy lángon piritom egészen mig kész, ez pár perc. Nem szabad lassan, mert csak levet ereszt, és megkeményedig, aztán főzheded, mig ujra puha lesz, és a leve elpárolog. Tehát megsütöttük, ekkor megsózod, borsozod, és 3-4 gerezd fokhagymát reszelsz rá, kész. Köretnek nagyszerü hozzá a sült krumpli, rizs, rizi-bizi.
2013. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fogod a pulykamellet, befűszerezed és simán beteszed a sütőbe, majd meggrillezed. A köret bármi lehet.
2013. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!