Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről a...

Hogyan szoktassam le erről a kutyámat?

Figyelt kérdés

Nagyon figyelmetlen és szeleburdi, mindenen és mindenkin áttapos. Mindig rálép a lábunkra és nekünk szalad, de erről mondjuk le tudom szoktatni. A nagyobb baj, hogy ezt a macskákkal is megcsinálja, meg a virágokkal is. Sokszor ahogy hátrál, eltapossa a macskákat, mintha ott sem lennének. Van, hogy ha éppen le akar ülni vagy feküdni, akkor ráül vagy ráfekszik a macskákra. És a farokcsóválásaival is rendszeresen fejbe vágja őket, úgyhogy a cicák már rettegnek tőle. A virágokat is mindig széttapossa, átrohan rajtuk, azok meg kitörnek általában.

És hiába, nem tudom leszoktatni. Hiába szólok rá, egyszerűen mintha nem is értené, hogy mi a gond. Akár 10-szer is leszidhatom ilyesmikért,de legközelebb megint megcsinálja. De igazából nem engedetlen kutya, nagyon okos és tanulékony, más dolgokat elég 1-2szer "elmondani" neki, és rögtön érti, és igyekszik jól is csinálni azokat. Ebben az esetben viszont azt látom rajta, hogy tényleg nem érti, mi rosszat csinált. Meg ugye sokszor nem is direkt csinálja, pl. amikor hátrál és mögötte van a macska, azt nem tudhatja, így előfordulhat, hogy rálép. Vagy azt meg tudnám neki tanítani hogy előrefelé közlekedjen, ne pedig hátrafelé? Mert akkor sok ilyen incidens elkerülhető lenne. (Mindig amikor elindulok valahova akkor szembefordul velem, néz engem és ahogy megyek ő tolatva halad. Közben tapos virágot, macskát, mindent.)


2016. ápr. 10. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ugy lep ra a lábadra, hogy közben simized, akkor az a bizalom jele. Hat érdekes hogy hátrafelé megy. Talán tegyél valami jelzést neki, pl leszursz egy pár fa darabot, es köre tekersz magzatot. Nekem is lökött a kutyám de o valamiert megkíméli a virágokat, első nap ásott ki egy levendulat es utána hagyta a virágokat. :)
2016. ápr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Virágokra nagyon jó megoldás, ha lehatárolod hova mehet és hova nem. Végső esetben villanypásztorral.

Macskákból szerintem nem kell ügyet csinálni

2016. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már hogyne kéne ügyet csinálni belőle? Ha valami nem érdekel, akkor az éppen a virágok!!! De a macskákat ne tapossa össze-vissza. Villanypásztor?! Ezt ugye nem gondoltad komolyan?! Kutya és macska mellé... Még csak az kéne!!! A barátaim és szeretem őket úgyhogy ilyen ötleteket inkább nem kérek. ÁLLATBARÁT emberek válaszát várom! Köszi előre is a segítséget és a NORMÁLIS válaszokat...
2016. ápr. 11. 14:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm. :)
2016. ápr. 11. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
A macska egy elég mozgékony, találékony és öntörvényű állatka. Bocsi, hogy ezt mondom, de találja már fel magát. Mikor nekem lett a kölyköm a nagy mellé, akkor rendszeresen ráült, ráfeküdt. Utána megtanulta, hogy arrébb megy, megtanulta tisztelni a másikat. A macska is megoldja, hidd el baja nem lesz.
2016. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, köszi! Tudom, hogy nem lesz bajuk. :)

Csak szeretem, amikor mindannyian körülöttem vannak nyugalomban, egymással békében. Anélkül hogy arrébb szaladnának ijedtükben.

2016. ápr. 11. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerinted a villanypásztort mire találták ki ha nem erre? (többek között) Nem kinyírni kell vele az állatot hanem nevelni...
2016. ápr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ja csak tudod az a baj a villanypásztorral, egyrészt, hogy a macskák meg kb semmiről se tehetnek, és nekik meg muszáj bemenniük a kertbe, hogy elvégezzék a dolgukat. a másik gond, hogy nem csak a kertben, hanem az udvaron mindenfelé is vannak cserepes növények is, és a házban is. Elég érdekes lenne ezt mindet körbeáramozni, tekintve hogy kisgyermek is van a háznál!!!

egyénként azért is nem támogatom ezt a villanypásztoros ötletet, mert nekem nem az a bajom, tulajdonképpen, hogy a virágok esetleg nem maradnak épségben. Én úgy általánosságban arra akarom megtanítani, hogy nézzen a lába elé és ne taposson át mindenen és mindenkin. Más szavakkal tehát azt, hogy legyen sokkal figyelmesebb és körültekintőbb a többi tárgy és élőlény körül, és ne tegyen úgy, mintha ott sem lennének. És ezt nem valószínű, hogy úgy majd megtanulná, ha villanypásztor miatt nem merne közelebb menni a növényekhez. Mert attól még kb. minden mást ugyanúgy elgázolna. Tehát még egyszer mondom, nem érdekelnek igazán a virágok, csak példának írtam, hogy ugyebár azokon is áttapos figyelmetlenségében.

2016. ápr. 12. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!