Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legyen kutyánk vagy várjunk még?

Legyen kutyánk vagy várjunk még?

Figyelt kérdés

A feleségem és kisfiam nagyon szeretne kutyát. A kisfiam 3 éves. 1 éve lakunk kertes házban. Végülis én benne lennék, de van néhány dolog ami visszatart. pl. Mindenhol kutyapiszok lenne, és a kisfiam véletlenül is érintkezhetne vele. Valami csendesebb, kevésbé ugatós kutya kellene, mert a szobák ablakai az udvarra néznek. Menhelyi kutya is lehet, vagy valami olcsóbb. (max 10.000)

Naponta kb. 1-2 órát tudnánk játszani vele. A házba nem jöhetne be, max. a konyhába (ott van egy hátsó bejárat).

A feleségem érvei: A gyereknek is jo lenne, ha együtt nönének fel. Aranyos, kedves, legalább megmetünk egy kutyust (egy macskát már mentettünk, holnap hoz még 2-t... mániákus.. ).

Na, mit gondoltok? Ha igenre szvaztok, milyen fajta?


2010. ápr. 6. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mivel 10ezerért csak szaporítótól kapsz, így a menhelyre szavaznék. Szépen elmentek elmondjátok ezt (amit leírtál) a gondozóknak és ők segítenek a választásban.
2010. ápr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem várjatok még.

Amúgy akkor nőnek fel igazán együtt, ha a gyereket már lehet kettesben hagyni a kutyával. Úgymond félre vonulnak a kertben kettesben. Minimum, míg iskolás nem lesz.

3 éves gyereket soha nem hagyhatsz felügyelet nélkül egy kutyával. És igen a kutya bizony oda piszkít a kertbe. Viszont egy nagyobb gyereket már rá is lehet venni, hogy szedje össze.

Én még korainak tartom.

2010. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám! Valamilyen kistestű keverék kuttyal, lehet tényleg menhelyi. Szerintem mindenképp fiatal kutya legyen, ne nagyon pici, nehogy a gyerek agyon gírnyózza, de kölyök, hogy játékos legyen, és barátkozhassanak. Én mióta az eszemet tudom volt a közelemben kutya, és imádom is őket, szerintem is jó, ha van a gyerek közelében, mert megtanulja, hogy kell vele bánni. Van olyan gyerek itt a környéken, hogy, ha sétálunk odaszalad a kutyához, és elkezdi tépni, ütni, és persze nem szereti a kutya. A kutyagimi, hát napi 10 perc alatt föl lehet szedni :) amikor a gyerek bent van.
2010. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A típust a neten a fajtaleírások alapján válasszad ki, aztán menhelyen keress ilyen fajtát.

Pénzért ennyiért tényleg ne vegyél, még oltásai se lesznek, aztán valamit hazacipel...


Bár én inkább rászántam az árát, ne tudom, mivel akarod etetni, de a kajája és az oltása ennél havonta többe lesz, szóval miért pont a vételen spórolsz?

Nekem nagytestűm van, a kajája és ápolása havi 20.000 Ft, de a rendet tudja, nincs kutyapiszok összevissza, csak a kijelölt helyen, mindenre vigyáz, mert én neveltem fel. Szerintem megéri inkább venni egy biztosan tenyésztett, nem beteges kutyát több pénzért, mint orvoshoz vinni és oda hordani a pénzt és még aggódhastz is érte. Ráadásul nevelni is könnyebb egy kölyköt, mint egy menhelyi kutyát, ami ki tudja, mi mindent élt már át. A gyereknek is jobb lenne, ha ott nőne fel a kutya, tehát kölyökként kerülne oda.

Ha azt a kutyát megtanítod, akkor nem lesz mindenhol kutyapiszok, a gyerek meg már 3 éves, nem fogja megenni, szóval ezzel nincs gond. 5 másodperc összeszedni minden nap, ez a napi 1-2 óra foglalkozásba bőven belefér.

Úgyhogy hajrá, kutya!

2010. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a feleségemnek és nekem is tetszik egy fajta (tibeti terrier). Az ára 80.000Ft. Én nagyon sporolós vagyok, a feleségem erre azt mondta, hogy akkor majd ö összeszedi rá a pénzt. Viszont nem dönt nélkülem, várja, hogy beadjam a derekam, addig is macskát ment..
2010. ápr. 6. 09:58
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem a témához illik, és bocs, de nem vágom miért baj az hogy szaporító? :s (tényleg csak azért kérdezem mert nem tudom :) )
2010. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A macskapiszokba ugyanúgy beletenyerelhet a kisgyerek, ha 3 is van nagy rá az esély.

Amúgy úgy látom annyira nem vagy lelkes, sztem ne legyen még: amíg vkit elölre zavar a kutyapiszok és az ugatás, az még nincs készen egy kutya tartására.

2010. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mert ennyi pénzért a születéskori oltásokat se kapja meg a kutya.

Barátom pont most mesélte, hogy volt egy kutyájuk "tenyésztőtől", olcsón. 2 napig csak bágyadtan feküdt a kutyus, aztán elkezdett hányni, tele volt a hányás féreggel. Orsóférges volt szegény, hetekig Domestossal kellett mindent fertőtleníteni, 3 gyerek mellett... És persze az orvosnál otthagyták a pénzt, amibe a tenyésztőtől származó kutya került volna.

Szaporítónál nincs tervszerű szűrés, stb. Szóval nem éri meg.

2010. ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hozzatok el menhelyről! Tényleg jó a gyereknek. Ha pedig tibetit szeretnétek, akkor vagy fajtamentőtől fogadjatok örökbe, vagy minden hónapban tegyetek félre annyi pénzt, amennyit az ellátására fordítanátok és hamarosan meglesz a 80 ezer.
2010. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

10 ezerért menhelyről vagy fajtamentésből!

2010. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!