Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illene hozzám egy Japán Akita?

Illene hozzám egy Japán Akita?

Figyelt kérdés
Naponta vinném 2-3 órára sétálni meg futnék is vele egy kicsit. Valaki mindig otthon lenne vele,nem lenne egyedül. Hétvégente elvinném a barátommal túrázni 4 órás túrára kb. Kiskorától vinném kutyákhoz játszani,szocializálni. Sose úgy nevelném hogy megütöm,határozottan rászólnék ha rosszat csinálna. Szobatisztaságra úgy nevelném,hogy etetés után rögtön mindig elvinném sétálni,és ha elvégezné a dolgát rögtön megdícsérném. Nagyon szeretném sohase okoznék neki fájdalmat,mindig a szobámba aludhatna kutyapárnán mellettem a földön az ágy mellett. Szerintetek? 21/l

2016. ápr. 14. 10:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia. Meg van már a kutyus? :)

Nekem sok akitám volt, ha gondolod kérdezz. De muszáj leírnom pár dolgot összefoglalva!


Először is talán a legfontosabb! Azt írtad, hogy szobatisztaságra úgy nevelnéd, hogy kaja után séta... Nos... nem akarok hülyeséget írni de én 80%-ra úgy tudom (pláne nagy kutyáknál!) hogy szinte tilos mozgatni utána a kutyát bélcsavarodás miatt ami akár halálos is lehet! Ez most egy elég drasztikus hozzáállas, függ természetesen a kutya korától, a mozgás minőségétől. De úgy gondoltam ezt jobb leírnom és mindenképp olvass/kérdezz utána!

Szobatisztaságról nem tudok nyilatkozni ami a kutyát illeti, mert ugye ezek téli kutyák! Nem házba való napi 24 órában. Gondolj bele, mi emberek majd meghalunk nyáron panelbe. Nekik meg dupla bunda egy olyan országban ahol még igazi tél sincs. :/

szükség van nekik arra a minimális hidegre! Azt hiszem a shibas írta a macskát.... szerintem is nagy macskák ezek a fajták. (És pl a macskáknak is kell a szabad! :)

Lényeg, hogy bár nagytestűek szerintem tipikus szoba kutyák, leginkább azért mert a gazda közelében szeretnek lenni. /nekem néha be jár, szobatisztaságot sose tanult. Semmi gond nincs vele! Nem lesz gond ;) /


Viszont a másik fontos info Neked. A vizsla!

Nem tudom mit gondolsz, mire számolsz előre de felejtsd el az előző tapasztalatodat ez ügyben! Egy vérbeli akita a legpofátlanabb önelégült sajátakaratu magányos farkas! :D

Nem egy ragacskutya mint azt sokan a vizslára mondják.


Harci kutya ne feledd! És ez ösztön! Nincs olyan, hogy szépen kérjük a kutyát vagy erőszakkal elvesszük tőle. Mindig vadász marad! Úgy mint a macska! Ha játékból ha komolyból az is befészkeli magát a pozícióba. És a macska hasonlat egyáltalán nem véletlen. Írottak alapján és egyébként tapasztalatom is azt mondja, hogy tényleg macskaként támadnak. Nagyon halkak, nagyon gyorsak, és nagyot ugranak. Ami a szem szintje alatt mozog az neki mind olcsó szórakozás/préda.


Megkérdezhetem miért pont akita?

És miért japán?

Tudod, hogy van amerikai és hosszú szőrű?

2016. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!