Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok egy jót játszani a...

Nem tudok egy jót játszani a kutyámmal?!

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves németjuhász keverékem és háát..ő elég fura,valamelyik nap vittem ki hozzá labdát,de nem érdekli,szó szerint lesz.rja!Vagy ha pattog akkor megijed tőle.

Most vettem neki frizbit,mert láttam,hogy a jutalomfalatért nagyot képes ugrani,szép piros színűt vettem hátha felkelti az érdeklődését de egyáltalán nem.

Szeretnék tanácsokat,hogy hogyan tudok vele megszerettetni valamilyen játékot,szeretném valamivel lekötni a fölös energiáit,mert abból rengeteg van neki.

Esetleg még megpróbálok egy olyan húzós játékot,amiben az erő a lényeg,hátha arra hajlandó lesz.

Egyébként nagyon játékos kutya,de ő csak foggal szeret játszani!:(:(

Köszönöm,hogy végig olvastad,és a válaszodat is!:)


2010. ápr. 6. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit takar maga alatt h csak foggal szeret játszani?
2010. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

szoktad nézni a spektrum tévében victoria stilwel (lehet, h rosszul írtam a nevét) a póráz két végén c. sorozatot?


nagyon jó infókat és kutyanevelési tanácsokat lehet tőle megtudni. Annyit mondanék, hogy szerintem ne erősítsd benne a harapás, és a "fogas" játékokat. inkább jutalomfalatokkal vedd rá, hogy olyat csináljon, amit Te szeretnél, erről még sokat lehetne írni, de sokat jelentene, ha látnál egy-két részt a póráz két végén sorozatból. Azért írj,hogy halad a dolog. Üdv :)

2010. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nem derült ki, hogy az elmúlt 3 évben is te voltál-e a gazdija, vagy most került hozzád?

Lehet, hogy kölyök korában nem játszottak vele, és kutyák között sem lehetett. Kölyökkorban alakulnak ki ezek a képességek, megtanulják a kutyák egymástól, hogy nem szabad harapni, mert az fáj a másiknak. Lehet, hogy labdát sem látott még soha, mert egy kölyök szinte rögtön rávehető a játékra, de ha ez kimarad, akkor nem tudja mit kell vele csinálni. Később is rá lehet venni, de idő kell hozzá. Gurítsd el neki a labdát az orra előtt, bíztasd, dícsérd, ha utánanéz vagy elindul. Ha van másik kutya, akivel jóban van és azzal lehet labdázni, akkor onnan is ellesheti, hogy hogy is megy ez. Az is fontos lehet, hogy hogyan éli mindennapjait? Ha egész nap be van zárva valahova vagy ne adj Isten meg van kötve akkor lehet, hogy a szabadba vágyik, és a szagok jobban érdeklik, mint a labda. A fölös energiáit egyébként kutyasuliban is le lehet kötni neki, ott tutira kifárad, és a kapcsolatotoknak is nagyon jót tesz! Ja, és a kutya nem lát színeket, úgyhogy neki mindegy, hogy piros-e a frizbi :)

2010. ápr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 2. válaszolónak,van pár rész amit láttam a póráz két végén c. sorozatból,és vannak benne jó tanácsok,de ilyet még nem nagyon hallottam,hogy "hogyan tanít" meg játszani egy kutyát!

A 3. válaszolónak!

A kutyus kölyök kora óta van velem,és sajnos kb 1 éve foglalkozok vele kifejezetten,ezért le lehet nézni,és fújolni,még kisebb voltam amikor kaptam és nem foglalkoztam vele annyit amennyit kellett volna,de most mindent 100-szorosan pótolok be vele.Rengeteg időt szánok rá,tanítgatom is,és persze rengeteg simogatást meg kényeztetést is kap tőlem.Próbálom helyrehozni amit elrontottam:(Mert ilyen hülye voltam:(

A fogas dolgot úgy gondolom,hogy inkább harapdál és kötekszik!Néha próbál beijeszteni engem,de nem jön neki össze:)

Egyébként a jutalomfalatosat majd megpróbálom!

2010. ápr. 6. 17:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha kölyökként nem ismerte meg a játékokat, felnőttként sokkal nehezebb rávenni.

Előbb motiválttá kell tenni a kutyát. Azt írtad, a jutalomfalatért magasra is tud ugrani. Akkor motiváld kajával. Taníts neki trükköket, az jó szellemi munka.

Ha felerősödik benne az érdeklődés a tanulás iránt, lehet, hogy később a labda iránt is érdeklődni fog.

Esetleg próbáld meg, hogy bekened a labdát májkrémmel, megszagoltatod vele, és úgy dobod el. Ha a szájába veszi, dicsérd meg nagyon, ha esetleg még oda is adja, akkor dögönyözd halálig :).

1-2 video:

http://www.youtube.com/watch?v=kAqOjONyeSg

http://www.youtube.com/watch?v=W3pO6uVtupI

2010. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem szándékoztalak lenézni, csak nem tudtam a kutya előéletét. És az csak jó dolog, hogy rájöttél, hogy valamit elrontottál és szeretnéd helyrehozni!

Nem tudom merre laksz, de ebben a kutyasuliban nagyon profik vannak, ők tudnak minden kérdésben, nevelésben, problémák feltárásában segíteni: [link]

Sok örömöt és boldog kutyás időtöltést kívánok!!

2010. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2010. ápr. 7. 14:42
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen kipróbálom majd őket:)
2010. ápr. 7. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha harapdál akkor sikíts fel éles hangon és azonnal hagyd abba vele a játékot, fordíts hátat neki és ne foglalkozz vele, csak ha megnyugszik! Valószínűleg nem tudja h ez neked fáj, vagy nem szabad. Ezt gyakoroljátok h leszokjon róla! :)


Első válaszoló

2010. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!