Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak össze 2...

Hogyan szoktassak össze 2 kutyát? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy elég idős keverék kutyám,aki 2009 óta nálunk van.BEFOGADOTT kutya,nagyon hűséges csak már annyira öreg,hogy szinte válogatás nélkül mindenkit beenged.ezért úgy döntöttünk,hogy kell mellé egy kisebbik kutya,de ezt nem beszéltük át rendesen.2 napja egy kölyök kutya volt előttünk borzasztó állapotban.kikönyörögtem anyánál,hogy maradhasson ezért kap 2 hetet hogy összeszokjon az idősebbik kutyámmal.(mind 2 kan)Eleinte semmi gond nem volt összeengedtük őket,játszottak stb..aztán Zsebi(az idősebbik)úgy lett vele,hogy ha nincs szuka jó a kan is magyarul:meg akarta izélni a kb 8 hónapos kölyök kutyát.azőta Pötyi(a kölyök) nagyon fél tőle,és ha összeengedjük őket rögtön megy a hátső udvarra.

Mit lehetne ezzel tenni?nagyon szeretném,hogy Pötyi maradjon,de Zsebit sem adnám semmiért!kÉRLEK SEGÍTSETEK!



2016. ápr. 15. 07:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, ha eddig az idős kutyád nem volt kutyákhoz szoktatva, illetve megnevelve, mert most már ehhez gondolom túl idős.

A "megizélés" nem szexet jelent, hanem a dominanciáját fejezi ki a másik felett. Magyarul, valami ilyesmit közöl ehhez: "Te kis betolakodó, tudd, hogy itt én vagyok a főnök!"

A kölyökkutya érti is ezt, ezért tart a nagytól (még).

A fiatal kutyát mindenképpen ivartalanítsátok minél előbb, mert ha ivarérett lesz, megfordulhat a helyzet, és akár meg is ölheti az időset.

Amúgy ha nem verekszenek, nincs egyikük élete sem veszélyben, nincs olyan nagy gond, meg fogják szokni egymást.

A fiatal kutyát neveljétek, ivartalanítsátok.

2016. ápr. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyiket sem kell kidobni, nem is értem hogy merülhet egyáltalán fel ilyen. Az idősebbet neveld meg, tiltsd le az összes olyan viselkedésről, ami verekedést, a kis kutya félelmét váltaná ki. És majd ugyan így a fiatalt is le kell tiltanod a próbálkozásokról. Ha neked nem megy, járjatok kutyasuliba.
2016. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hali!Ma jibban megfigyeltem a viselkedésüket prőbáltam Cesar Millan módszereiot használni,és a kicsi váltja ki Zsebiből az "idegességet":ok nélkül rámorog stb..

mi leggyen?:(

2016. ápr. 15. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!