Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomorú kérdés. Kutyám meghalt...

Szomorú kérdés. Kutyám meghalt, nem volt itt az ideje, így boncoltatnám. Akinek volt esetleg ilyen tapasztalata már. Utána visszaadják őt, hogy itthon temethessük el?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy megy ez...
2016. ápr. 15. 20:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
#8 Tudod az állatorvostól mindent kérdeztem kikészülve, de pont ezt nem. Utána jutott eszembe, hogy ha nem adják vissza, akkor biztos nem adom oda.
2016. ápr. 15. 21:15
 12/22 anonim ***** válasza:
27%
Fel is lehet ám hívni telefonon. Nem kötekszem, csak mondom :)
2016. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Pont ezért ajánlotta fel az orvosa, hogy boncolja, ha gondolom, és én magam is úgy érzem, tudni szeretném mi volt ez. "


>> felhívtam, kétszer is, bocsásd meg nekem, hogy este 8kor már nem akartam felhívni harmadszor is.

2016. ápr. 15. 21:22
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A kutya jogilag a tiéd, tehát vissza KELL adniuk. Ha meg valami fertőző dologba halt bele és erre hivatkozva nem adhatják ki a tetemet, akkor a hamvasztás után a hamvakhoz ugyanúgy jogod van.


Sajnálom, pocsék érzés ez ilyenkor. De hé, 10 év azért szép kor, akárhogy nézzük. Sok kutyának ennyi se jut.

2016. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
40%

Igazából nem biztos, hogy egyáltalán visszaadhatják. Az elhullott állat közegészségügyi kockázat, kétlem, hogy egyáltalán szabályos csak úgy elásni a kertben. De ha így is van, attól még éppen visszaadhatják jófejségből, meg kell beszélni előre.

Én anno sünt boncoltattam, bár az elég gyors és egyértelmű volt, nem is lett lepapírozva, és megkérdezték utána, hogy elviszem-e. De jobb ezt előre lebeszélni.

2016. ápr. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Minek jo boncoltatni? Elment es kesz, 10 evesen ez nem ritka.
2016. ápr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Vidéken azért nem ritka az elhullott állatot eltemetni a kertben.


És mondom, csak akkor adom oda, ha vissza is kapom, itt élt, itt halt meg, itt fog nyugodni is. Ő a családtagom volt, nem fogom csak úgy lepasszolni a testét.


Boncolást pedig azért szeretnék, mert tudni akarom mi volt a baj ilyen hirtelen, hogy alig pár perc leforgása alatt elvitte őt, mikor annyit küzdöttem érte, pénzzel, idővel nem fukarkodva.

2016. ápr. 16. 01:45
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Visszaadhatják.

Nekünk az állatkórházban mondták (műtét után hordtuk kezelésre, egy odafelé tartó úton halt meg)

A 45/2012. (V. 8.) VM rendelet alapján temetheted el otthon.

Szólj az állatorvosnak, hogy a csipszámát vezesse ki a rendszerből.

2016. ápr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem aktuális már, megvolt a boncolás, vissza is adták őt, köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Nem mondom, hogy jól vagyok, de kiderült, hogy nem tudtam volna érte tenni semmit, idő kérdése volt csak mikor omlik össze, gyógyíthatatlan betegsége volt.


Nem mondom, hogy megnyugodtam, de legalább tudom, hogy nem hibáztunk, és mindent megtettünk érte, így kicsit nyugodtabb lettem. De attól még a hiánya nagyon erős...

2016. ápr. 16. 11:56
 20/22 anonim ***** válasza:
9%

Egy barátnőm kutyusa is hasonló körülmények között halt meg. Köhögött, lázas volt, minden lehetséges módon vizsgálták (semmit nem találtak), kapott gyógyszert, jobban lett egy kicsit. Aztán 1-2 hét elteltével egyik reggel elkezdett véreset köhögni, és pár perc alatt elment... Ő csak 7 éves volt.

Elhiszem, hogy rettenetes érzés ez, de talán jobb lenne elengedni... Meghalt, és ezen a tényen semmi nem változtat. Szép kort élt meg, sok kutyának ennyi sem jut. És szerintem nagyon kicsi az esélye, hogy boncolás után kiderül mi okozta a halálát. És ha ki is derül, mit fogsz csinálni? Magadat hibáztatod? Vagy az orvost?


Egyébként szerintem is visszaadják,ha mégis boncoltatod.

2016. ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!