Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kellett kitömni Kántor...

Miért kellett kitömni Kántor kutyát?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam budapesti Rendőrmúzeumban. Már nagyon vártam, hogy eljussak oda, tényleg érdekel ez a téma. Különösen azért is szerettem volna eljutni, mert annak idején nagyapám bátyja mesélte, hogy a többször találkozott Kántor kutyával és a gazdájával, Tóth Tiborral. A papa testvére nem rendőr volt, de annak idején a rendőrségen dolgozott elég sokáig. Két éve halt meg.

Annak idején láttam azt az 5 részes sorozatot is, ami a 70-es években játszódott és Kántor fia, Tuskó játszotta a híres rendőrkutyát. Soha nem értettem, hogy mire jó a preparálás, de elmentem és megnéztem. Láttam a két kitömött kutyát is, és az igazat megvallva nekem ez nagyon szomorú. Kántor lábánál ott volt egy rózsa, amit a gazdája, Tóth Tibor, azaz Csupati hozott neki. Ezt ott mondták. Csupati is meghalt néhány éve. Mit érezhetett ez az öregember, amikor feljött Pestre és mindig hozott egy szál rózsát a kitömött kutyájának. Holott azt olvastam, hogy ő el akarta temetni, méghozzá a 100 szál vörös rózsával együtt,amit vett neki, de a felettesei másként rendelkeztek. Fájó dolog lehetett ez neki. 11 évig volt hű társa a kutya és aztán miután aknára lépett, el kellette altatni. Miért kellett lenyúzni a bőrét? És a másik kutyáét is, Tuskóét? Miért nem lehet elfogadni, hogy elpusztult és kész. A test elporhad, elrohad, mint mindannyiunké. Mit ad vissza egy lenyúzott bőr, 2 üvegszem, műanyag orr? Szerintem semmit. Túl széplélek vagyok?


2016. ápr. 16. 16:47
 1/7 A kérdező kommentje:
2016. ápr. 16. 16:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mivel a rendőrkutyák általában a rendőrség tulajdona ők döntök el, hogy mi lesz vele:( én se pártolom az ilyesmit...

De mai napig van olyan eset, hogy hiába é együtt kutya és gazdája soksok évig attól ha nyugdíjba megy pl a gazdi akkor nem engedik vele a kutyát így új embertársat tesznek mellé. Vagy vannak olyanok akik a rendőrségnél ilyen "senki kutyája" szerepben vannak (igaz nem tudom mire használják ezeket a kutyákat) ők ha "nyugdíjba mennek" bekerülnek a fajtamentőkhöz.. Most is van 1-2 olyan németjuci a fajtamentőknél akik exrendőrkutyák.

2016. ápr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én meg nem is láttam se képen se élőbe így kitömve, de nem is hasonlítanak arra amilyenek élőben lehettek, egyáltalán nincs németjuhász alakjuk (tudom h akkoriban eltért a mostanitól, de akkor se) sőt még a kutyaforma is csak nyomokban van...
2016. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Jesszus, nagyon eldeformált az egész fejük :O
2016. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem apukám rendőr volt, neki is volt "rendőrségtől kapott kiképzett" kutyája. Mikor nyugdíjba ment, a kutya ugyanúgy maradt a családdal, nem is volt kérdés erről.
2016. ápr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen ez lenne a normális, ha már annyi évet lehúztak együtt:) de sajnos nemmindegyik pápros ilyen szerencsés:/
2016. ápr. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sőt a gyerekei is vagy rendörkutya lett, vagy filmben szereplő redőrkutya, pedig lehet ő egész más pályára akart menni. generációs átok ez kérem, generációs!
2017. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!