Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát hogy szállítsak metrón?

Kutyát hogy szállítsak metrón?

Figyelt kérdés
Van egy skót juhászom és nem tudtuk máshogy megoldani, metrón kell utazni vele. Ezt mégis hogyan tegyem? Tudom szájkosár, és póráz, jegy neki, oltási igazolvány, minden megvan, de nem lehet ölbe venni. És fél a lépcsőtől. Úgy gondolom, hogy egy mozgólépcsőre hamarabb ráhelyezem, mint felhúzom azt a nagy állatot az álló lépcsőn. Lehetetlen rávenni, hogy 3foknál tőbb lépcsőre rálépjen. Mit csináljak vele? Szerintem a mozgó állapotú lépcsőre úgy rá tudom tenni, hogy megemelem, aztán 4fokkal később leteszem, és már csak ülnie kell. A leszállásnál ugyan ez. Ezt lehet, vagy ki fognak akadni a metrónál az ellenőrök meg biztonságiak. De az én kutyámat, lehetetlen a lépcsőzésre rávenni. Mit tegyek?

2016. ápr. 16. 16:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Énis szoktam kutyuval metrón utazni, igaz ő kisméretű, és így tudom ölben vinni. Viszont én a mozgólépcső dologgal nagyon vigyáznék mert sok olyan sztori van hogy bekapta a kutya lábát a lépcső, és erre tényleg nagyon kell figyelni. De ha az elején te teszed rá és a vegén te veszed le, nagy baj nem lehet, vagy ha esetleg valamelyik újabb metróval mentek, használhatnátok a liftet. :)
2016. ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szabály szerint lehet vinni, DE mozgólépcsőn inkább ne:/ Mert főleg a leszállás NAGYON veszélyes. Már csak az ilyen helyzetek elkerülése miatt se vidd soha mozgólépcsőn.

[link]

2016. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Jaj szegény. 3as metró, és nincs lift, nagyon nem örülnék ha becsípné, de az a baj, hogy az álló lépcsőn nem fog felmenni és le sem. Nem hiszem, hogy elvileg egy 30kilós kutyát. Addig igen amíg ráteszem, meg le, de ha bármi is történik vele… nagyon féltem
2016. ápr. 16. 17:06
 4/16 A kérdező kommentje:
Megálló szerint ecseri út. Ott nincs lift
2016. ápr. 16. 17:07
 5/16 A kérdező kommentje:
A másik meg a kálvin tér. Ott sincs
2016. ápr. 16. 17:09
 6/16 anonim ***** válasza:
nem pesti vagyok, de egy busszal/ villamossal, vagy keveréssel nem lehet megoldani legalább egy olyan megállóig ahol van lift?
2016. ápr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy a fülei mögé szorosra csatolt nyakörvvel és kellő határozottsággal nincs más választása, mint követni Téged.

Amúgy kutyám fellép magától, megállítom, lefele pedig emelem

2016. ápr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokaz
2016. ápr. 16. 18:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha az álló lépcsőtől fél, akkor a mozgótól is fog. Mit csinálsz, ha menet közben netán bepánikol?

Olyan nincs, hogy A-ból B-be csak metrón tudjatok menni.

2016. ápr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Baromi veszélyes lenne mozgó lépcsőre felszállni vele. Eleve ha leül és becsípi a szőrét, simán bepánikol aztán még nagyobb baj történhet. Álló lépcsőn kell le és felvinned, ha hisztizik, ha nem. Esetleg utazás előtt gyakorolhatnád vele itt-ott a lépcsőzést.


Vagy menjetek kerülőúton, busszal,villamossal.

2016. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!