Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy engedjem el?

Hogy engedjem el?

Figyelt kérdés

Okos a kutyam, ma is poraz nelkul setaltunk, de amint kicsit messzebb megy mar panikolva orditok neki, ami tudom nem jo... Egyebkent egybol hatrafordul es jon is vissza. Aztan setaltunk az utcaba, megugatta egy kutya keritesen belulrol es oldalra ugrott azt hittem el akar szaladni, ratettem a porazt es mar le se mertem venni rola. Szivesebben engedem el az utcaba, mint a reten, mert a rethez kozel van a fout es felek, hogy kirohan, az utcaba biztonsagosabbnak tartom.. Olyan helyeken megyek, ahol alig van kutya, de ha megugatja egy felek, hogy megijed es elrohan. Vagy ha meglat egy macskat tuti utana rohanna. Igazabol nem a kutyaval, hanem az en parazasommal van a baj. Hogy nyugodjak meg? Nagyon szeretnem poraz nelkul setaltatni. De ahogy levesuem rola a porazt a szivem majd kiugrik, remegek, meg minden bajom. Probalkoztam hosszu kotellel, akkor nyugodt voltam, de ha nincs rajta akkor nem...

15L


2014. jan. 6. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Mióta lehet kutyát póráz nélkül sétáltatni közterületen?
2014. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Próbálj meg megbízni a kutyádban és minden jobb lesz! Engedd el olyan helyen, ahol nincs közel út és nem jár senki (mezőre gondolok elsősorban), majd bizonyos időnként hívd magadhoz. Jutalmazd, simogasd meg, mikor odamegy, aztán engedd tovább szaladgálni. Ha látod azt, hogy behívható, akkor remélhetőleg már jobban meg fogsz majd bízni benne.


Ami a macskákról való letiltást illeti: ha szeret labdázni pl. akkor azzal kell gyakorolni a letiltást. Először csak leteszed elé a labdát és tiltod (Nem!, röviden, határozottan). Ha nem nyúl hozzá, akkor azonnal dícséret, de azonnal!, majd lehet növelni a távolságot a labda, a kutya és közted, hogy minél messzebbről is legyen hatásod rá, illetve guríthatod is majd a labdát és úgy letiltani, stb., stb... lehet még fokozni :)

2014. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Kedves első! Mindig is lehetett, és mindig is lehet majd. Nem a belvárosban, de ha nincsenek gyalogosok sem olyan akit zavar, akkor miért ne engedhetné el? Szerinted egy kutyát le lehet mozgatni pórázon ha nincs a közelben futtató?

Múltkor a parkból zavartak el, mert el mertem engedni a kutyát erre odajön egy faszi, hogy kössem meg mert ők a park másik felében játszanak a gyereikkel de így nem mernek. (Kb. 500 méter volt köztünk vagy több, a kutyám pedig nem ment oda hozzájuk, nem érdekelték kicsit sem.)

2014. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Én olvastam már pár rendeletet amiben az volt, hogy nem lehet kutyát póráz nélkül sétáltatni. Vannak kivételek egyes helyeken, kistestű kutyákra. De vannak plusz feltételek is, például, hogy a kutyát egyértelműn irányítás alatt tartsa a gazdája pórázon is.


Olyan helyet te nemhogy Budapesten, hanem egész Magyarországon nem találsz, ahol nincsenek emberek! Túrázok eleget, tapasztalom. Éppen abban a pillanatban nincs ott senki, de hogy 10 percen belül nem fog befordulni valaki a sarkon az nagyon-nagyon valószínűtlen.


"a park másik felében játszanak a gyerekeikkel de így nem mernek."


Képzeld egy pillanatra magad az ő helyükbe. Itt van a gyereked akit szeretsz és akiért felelős vagy. Ott rohangál egy ki tudja milyen kutya, nagyobb mint a gyerk, egy ki tudja milyen gazdával. Önfeledten fogsz játszani a gyerekeddel, vagy ehelyett végig feszülten figyeled a kutyát és a gazdáját?


"Kb. 500 méter volt köztünk vagy több"


Nem volt köztetek 500 m :) Akkor több mint 2 percig kellett volna gyors ütemben gyalogolnia, hogy odaérjen hozzád.

2014. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Így van, ezért nem értettem hogy ekkora távolságból, egy bazinagy parkban mégis mi a fene zavarja a kutyámban, aki láthatóan nem foglalkozott velük. Ennyire nem parázhat valaki az állatoktól. Hol sétáljon szabadon ha nem a parkban?

Más: rendeletek nyilván vannak, de némelyik olyan bődületes baromság hogy az a hülye aki betartja. Kistestű kutyákat meg ne különítsünk el, azok a legagresszívabbak. (Tisztelet a kivételnek!) Ha nincs a közelben futtató és az ember kutyája megbízható/éppen arra neveli akkor igenis engedje el.

2014. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
muszáj felülbírálni a rendeletet, mivel a kutya nem élhet mozgás nélkül. mégis hogy gondolják ezt? az meg baromi ritka, hogy egy kutya csak úgy emberre támad. az olyan kutya, aki képes erre, valószínűleg nem sétálgat a parkban a felelős gazdijával.
2014. jan. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ennyi barmot...a fidesz megszavazta hogy közterületen nem lehet elengedni a kutyát. A többi duma.
2014. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne kezdjünk el politizálni. . Eddig is tilos volt elengedni a kutyákat...


Es én a te helyedben kedves kérdező en sem engedném el a kutyám. Mi az hogy megijed más kutyától? Meg hogy ha meglát meglát egy macsakat akkor biztos utána fut... az ilyen kutyat felelőtlenség elengedni. Tobbek között pont az ilyenek miatt mint te nem lehet elengedni a kutyákat. Ha a kutyad kiugrik egy autó elé akkor remelem tudod hogy neked kell megfizetned a kárt amit okozott.

Ott vannak a kutya futtatók menjd oda ilyen kutyával vagy vegyel egy 10meteres porazt vagy egy flexit..

2014. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Jah és a macska labda hasonlathoz annyit hozzatennék hogy ha egy labdáról le tudod tiltani a kutyat az kozel se jelenti azt hogy macskáról is..
2014. jan. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
baromira nem érdekel olyan emberek véleménye, akiknek sosem volt kutyájuk/ egész életében a kertben rohad. akkor adjunk hálát a fidesznek <3, hogy megszavazta, te meg kövesd vakon a rendeleteiket. Erkölcsileg a vak szabálykövetés az autonóm gondolkodás alatt áll, remélem, tudod.
2014. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!