Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit ajánlanátok? Border,...

Ti mit ajánlanátok? Border, Golden, vagy esetleg valami más fajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már régóta kérleltük a tesómmal a szüleinket, hogy lehessen egy kutyusunk, és most végre rábólintottak. A tesóm 7 éves, és baromira hiperaktív, régen volt egy macskánk, őt állandóan nyúzta, szerintem egy kutyával sem lenne másképp, szóval egy olyan kutya kellene, aki bírja a strapát. :D Első kutyánk lenne, úgyhogy nem sok tapasztalatom van ilyen téren. A Border Collie és a Golden Retriever között vacillálunk, de a Borderről azt olvastam, hogy elég kezelhetetlen tud lenni. Ti mit ajánlanátok, mik a tapasztalataitok? (16 éves vagyok, ha valaki kérdezné)


2016. ápr. 17. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Golden retviver. Első kutyának tökéletes es a kisgyerekkel különösen türelmes.
2016. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Golden. Első kutyának az az ideális!

Ne feledjétek: egy fajtatiszta kutyus ara 100.000Ft-nàl kezdődik. Szaporítótól nem érdemes venni.

2016. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
a golden tényleg jó első kutyásoknak, de szerintem egy menhelyre is benézhettek mielőtt választotok, mert rengeteg szeretetre méltó kiskutya van ott is és ezzel egy életet is megmenthetnétek. de persze a ti döntésetek, hogy milyen kutyátok lesz, mert ti fogtok vele élni, de egy látogatást szerintem megér:)
2016. ápr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A border collie-t csak akkor válaszd, ha van non-stop időd, energiád lefárasztani, nemcsak testileg, hanem agyilag is. Ők munkakutyák, bizony ha nincs neki elfoglaltság adva, keres magának.

A szüleitek vállalják a kutyus gondozását? Ugyanis egy gyereknek minden csoda 3 napig tart, egy kutya pedig min. 15 évre elfoglaltság. Hidegben-hóban-szélben, kánikulában foglalkozni kell vele, nemcsak elvan, mint a befőtt a polcon.

2016. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyi időt foglalkoznátok vele? A border munkakutya és nem csak testi,szellemi lefárasztás is kell neki. A golden szerintem jobb első kutyának. Vagy labrador de csak jó helyről tenyésztőtől,nem szaporítótól 40-50ezerért,törzskönyv nélkül mert beteges és ideggyenge lesz. Egy fajtatiszta kutya 100ezertől kezdődik
2016. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bordert ne, csak akkor, ha komoly sportcéljaid vannak vele, és van rá naponta 3-4 órát. Nem javaslom.


Goldi jó választás, de jó tenyésztőt válassz, mert a szaporított goldenek között egyre több az agresszív, viselkedési problémás, beteg egyed.


150-200 ezer a reális ár golden esetében.

2016. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bordert én látatlanba nem javasolnék kisgyerek mellé. meg elsőkutyának se biztos, hogy jó választás.

a golden sokkal jobb, nyugodtabb, kevésbé makacs fajta. esetleg egy menhelyi keverék? szoktak lenni goldenre hajazó, de esetleg kisebb egyedek.

2016. ápr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én talán a Yorkit ajánlanám mert nagyon aranyos,édibédi okos és az én tesóm 5 évesaki ugyanúgy nyúzza de a kutya ennek még örül ismert játszik vele Én csak ajánlani tudom!!!;)) mert 1. Hónapra csak 1500-2000 Ft a kajája !!!
2016. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!