Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű, házőrző, játékos,...

Kistestű, házőrző, játékos, kedves kutyus?

Figyelt kérdés
A felsoroltak alapján választanék egy kutyust 3 éves törpe snacim mellé. Lehetőleg oylan kutya kéne amit ha sétáltatok nem jön velem szembe egy ugyanolyan. Őrizze a házat ha nem vagyunk otthon, de azért ne az a kőkemény kutya legyen, tudjak vele játszani és kistestű legyen. Ilyen tulajdonságú kutyáknak a fajtáját várom. Köszi.
2010. ápr. 6. 20:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

szia!

kistestű kutyáktól nem szoktak megijedni az emberek még közepestől sem mindig(márha valakinek ártó szándékai vannak). Ilyen esetben csak a beidegződésre lehet hatni értem itt a " jajj az egy harci kutya nem?" kategóriát.

Ilyen pl a pitbull, a bull terrier, az amstaff(amerikai staffordhsire terrier) bár ezek közül csak a bulterriert lehet kis testűnek titulálni. A bullterrier szerintem nagyon aranyos kinézetű, játékos okos, remek területvédő. Mint ahogy minden kutya megfelelő nevelés melett gyerekekkel is barátságos. A közhiedelemmel ellentétben imádja az embereket ami hozzáteszem minden harci kutya sajátja, mert az a lényegük hogy a másik kutyát "utálják" az emberrel szófogadóak barátságosak legyenek. Láttam (sajnos) videókat amikor ilyen küzdelmeknél a gazdák lazán besétálnak a ringbe és szétszedik a kutyákat. Ha viszont ne akarod hogy minden sarkon szembejöjjön egy válassz valami menhelyi keveráket (akár a leírt fajták keverékeit) és akkor tutira nem foh még egy olyan szembe jönni. Itt van pár menhelyi kutyus (van ami fajtiszta van ami keverék az előzőekben leírtaimmal összhangban):


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2010. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
51%
Én egy nagyon ritka fajtát tudnék figyelmedbe ajánlani, svéd juhászkutya. Jó munkaképessége van és kedvencnek is bevált. De sajnos csak Angliában és Svédországban tenyésztik egy-két kennelben.
2010. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
34%
westie:)nagyon jó házőrző.
2010. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nem fontos, hogy féljenek tőle. Lehetőleg a fent említett kérdésre válaszoljatok. Köszi.
2010. ápr. 8. 14:26
 15/26 anonim ***** válasza:
elmész egy menhelyre, és választasz valami marcona kinézetű keveréket. a menhelyek dugig vannak ugyanis ilyen kutyákkal, akiket azért nem szerettek, mert ijesztőn vagy csúnyán néznek ki.
2010. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nekem ilyesmi kutyus kell, mint például: Francia bulldog, Német törpepinscher, Törpe Schanuzer stb. Van egy törpe snacim és mellé szeretnék egy kutyust.
2010. ápr. 8. 15:54
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod a választ, miért kérdezed?

De egyébként, ha olyan kutyust szeretnél, "amit ha sétáltatok nem jön velem szembe egy ugyanolyan", akkor ne az általad említett fajtáat válaszd, mert manapság nagyon divatos a francia és angol bulldog, és a törpesnautól meg senki sem ijed meg.

Sztem mudi vagy pumi. Bár ezeknek nagy a mozgásigényük. Kicsik, de kiváló házörzők. Családcentrikusak.

2010. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is a mudit akartam javasolni, vagy esetleg a pulit magát, őszentségét :)

Nagyon egyedi, remek jelzőkutya, és úúúúgy tud ugatni, hogy azt fogják gondolni, harap is. Ráadásul ezek a terelőkutyák végtelenül jó fejek is, szeretnek bohóckodni.


Egyébként miért nem mész menhelyre kutyusért? Annyi jó fej kutyus van ott, mind arra várnak, hogy valakinek pont olyan kutya hiányzik, mint ők. Konkrét igényeknek éppen megfelelőt is lehet találni.


Sok sikert!

2010. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Hogyha tudod hogy milyen kutyát akarsz minek írod ki a kérdést??!Válassz akkor azokból amiket felsoroltál kérdező!!!
2010. ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondoltam de ha van hasonló írjátok le...
2010. ápr. 8. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!