Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2éves kutyám új helyre kerül,...

2éves kutyám új helyre kerül, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Sajnos a helyzet ugy hozta,hogy a kutyámnak mennie kell. Találtam neki egy igazi állatbarát gazdát,már találkoztak is,volt a leendő lakásában is.Hamarosan itt az idő és végleg ott marad. Csak azt nem tudom hogyan tegyük: fent a lakásban hagyjam ott,vagy az uj gazdival menjen fel a utcáról. De akkor ha utóbbit választjuk nem fog minden sétáláskor várni, engem keresni? Teljesen tanácstalan vagyok, a legjobbat szeretném a kiskutyámnak. Lécci ne bántsatok amiért odaadom,de sajnos nincs más lehetőségem, menhelyre nem szerettem volna vinni.
2010. ápr. 7. 00:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Jobb, ha elviszik tőled.Mi az, hogy csak úgy kisurransz?

Akkor azt hiszi, majd visszajössz, fog visszavárni, ha elviszik, az más szitu.Ha jó helyre kerül hamar megszokja,főleg , ha nem az a típusos egygazdás kutya.

2010. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is visszavárna! Nem a Te jelenlétedben kell feloldódnia! Tudom, hogy neked ez lenne a megynyugtatóbb, de a kutyusnak nem jó, hidd el!
2010. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ők vigyék el,még mindig azt mondom.Ha te viszed,és kisurransz,egy idő után mindenképpen észreveszi a hiányod,nekiáll keresni,nyugtalanabb lesz.Jobb ha te nem vagy ott
2010. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ha te viszed el, és kirakod a tálját, fekhelyét, stb., ő azt pontosan érezni fogja, hogy valami készülődik, valami történni fog.

Te, mint ember, ha elválsz valakitől, az utolsó pillanatig vele vagy. Tudod, hogy mikor látod legközelebb, tudod, hogy hova megye, stb. A kutya máshogy működik, neki nem tudod megmagyarázni, hogy ezentúl azaz új otthona, ezért és ezért kerül oda, ott is jó helye lesz, stb. Ha az "utolsó pillanatigot" alkalmazod, attól ideges, feszült lesz.

Az ő dolgát könnyíted meg, ha nem a saját - emberi - érzelmeidet veszed figyelembe.

2010. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mindenképpen azt szeretném,hogy neki jó legyen :( akkor az új gazdi fogja elvinni.
2010. ápr. 9. 21:08
 16/24 anonim ***** válasza:
58%

szerintem bárhogy is teszel, ne surranj ki. búcsúzz el tőle élőlényhez méltóan, hogy ne azt érezze, büntetésből hagyod ott, mert rossz volt. még utoljára egyszer jól dicsérd meg, stb.

valahol olvastam, hogy ha a kutya gazdát vált, akkor sokkal könnyebb úgy elfogadnia az újat, ha az a régi gazdával szemlátomást jóban volt. szóval lehet, hogy az is jót tenne, ha a kuya szeme láttára megölelgetnétek egymást (még ha nem is vagytok olyan viszonyban:)), és olyan gesztusokat tennétek, mint azok, akik nagyon kedvelik a másikat. így az új gazdin rajta lesz a te szagod is.

leírod, hogy miért kell átadnod őt?

nem bántásból, tényleg kíváncsi vagyok!

2010. ápr. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Szia, na milett a kutyussal?
2010. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tudnám megtenni!!!!!!!!!!! Nem ítéllek el, de majdnem sírok, hogy olvasom, nálam is 2 éve van a kutyuskám(im) kettő van. Nem bírnék tőlük megválni, neked miért kell, eltudod árulni??
2010. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagytok, nagyon jól esik! Azért kell elvinni a kutyusom, mert a kistesóm elkezdett mászni, és szüleim féltik :S mindent megpróbáltam,elhihetitek,minden nap felporszívózok a hulló szőr miatt, mindeg reggel az az első,hogy leviszem,ha hazaérek szintén,délután is és este.Minden kis pénzem amit diákmelóval keresek, a kutyusomnak veszek ételt,viszem orvoshoz.. stb.nagyon szeretem,de szüleim nem engedik.Multkor is a kisbabát a kutyatálból szedték ki :S A másik meg az,hogy egyedül én akartam a kutyát, ugy találtam az utcán,kb 5 heted lehetett.Amikor nem vagyok itthon, dolgozok, vagy suliban vagyok, senki nem vállalja már a felelősséget érte.Ma este elvisszük az új gazdi házához, és ő vele megy majd fel.És többé nem lesz az enyém.Most is ahogy írom e sorokat,potyognak a könnyeim.Nem tudom hogyan lehetne ezt kibírni.Már csak 2 óránk van együtt.Nagyon szomorú vagyok.
2010. ápr. 13. 17:20
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem lehetne a kisbabát örökbe adni??? Akkor a kutya maradhatna! Mit szólsz??
2010. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!