Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell adni a főtt ételből?

Mennyit kell adni a főtt ételből?

Figyelt kérdés
Mudiknak ha HÚST főzök akkor mennyit kéne nekik adnom? Valahol azt olvastam hogy a köret (tészta, rízs) az legyen a hús 1/2 része, de ez sem biztos?
2010. ápr. 7. 01:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy lehet hogy 1/3 2/3 részt olvastam?? :S Nem is tudom, egyáltalán hogy van ez az egész?
2010. ápr. 7. 01:06
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Tészta kutyának nem való, nem tudja megemészteni, bár baja nem lesz tőle. 50-50 %-kal semmi gond, de lehet több a hús nyugodtan. Nem létkérdés az arány pontos betartása, de jó tudni, hogy valaki megtiszteli annyira a kutyáját, hogy kérdez az érdekében. Grat a fajtához! Ha lenne rá módom már nekem is lenne egy.
2010. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

én levesként szoktam megfőzni a húst, ilyenkor a húsból van a legtöbb, majd tészta (de általában nem főzök bele, hanem a tápra öntöm a levest) és zöldséget is teszek bele, attól függ, hogy mi van (zöldbab, borsó- de úgy tudom a hülyesek puffasztják, ezért nem tetszek sokat- répából, petrezselyemből, zellerből többet )

esetleg a főzés végén beledobok 1-2 tojást, egy kis búzakorpát, vagy búzacsirát (a rost miatt is, meg a búzacsira sok E vitamint tartalmaz)

de van amikor rizst főzök hozzá.

2010. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem 3 is van <3 Inkább az lenne a fontos hogy mennyi húsit adjak nekik?
2010. ápr. 7. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az étel 60-80%-ának kell húsnak lennie, a többi rizs, tészta, zöldség, gyümölcs, tojás, túró (persze nem egyszerre).

Ez függ a kutya életvitelétől is, hiszen egy kevésbé mozgékony és aktív kutyának nincsen annyi fehérjére szüksége; míg egy hízásra hajlamos kutyánál például vigyázni kell a szénhidrátra (zsíros hús és tészta, kenyér). Halálpontosan nem lehet megmondani, minden egyes kutyának egy kicsit más tápanyag igénye.

2010. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) de egész pontosan arra lennék kiváncsi hogy egy mudi méretű kutyának NAGYJÁBÓL milyen mennyiségű, hány gramm húst kell ennie. Vajon annyi elég mint ami a tápból, vagy az túl kevés. :O
2010. ápr. 7. 13:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én főtt ételből annyit szoktam adni, mint amennyit a tápból, + a leves megdobja egy kicsit a súlyát, de az csak lé (imád mindenféle lefetyelni valót).

Nekem a 60kg-os kutyám olyan 40-60dkg főtt ételt kap egy nap de ez relatív, mert ő nem mozog sokat. Pont múltkor írta itt valaki, hogy a vizslája majdnem egy kiló jó minőségű tápot megeszik naponta, de ő meg egész nap pörög, rohangál.

2010. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mindig annyit adok a mudimnak, amennyit tápból is kapna.
2010. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
TÉSZTÁT NE ADJ NEKI!!! Rízzsel főzz neki. Mi kb 1/3 rízst főzünk bele. Mi kitapasztaltuk neki, hogy mennyi kell. Bár vele azért jó mert hiába van előtte hús ha nem éhes nem eszi meg. Ha látod, hogy elkezd hízni zsírosodni akkor vegyél vissza az adagjából. Mindig előtte hagyod a tányérját?
2010. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ők imádnak enni és nem állnának le ha már nem éhesek. És sosem hagyom előttük a tányérjukat. Meg kell nekik enni azonnal. Szigorú nevelésben részesültek. És különben is ha ott hagynám akkor nem tudnám ki mennyit eszik mert eljárkálnának a másik tányérjához.
2010. ápr. 19. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!