Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elkezdjek klikkere...

Szerintetek elkezdjek klikkerezni?

Figyelt kérdés

Most 9 hónapos a kutyám, nem rég került hozzám eddig nem nagyon volt vele foglalkozva mert kóbor kutya volt. Megtanítottam neki az ült, feksziket (hellyel közzel tudja) meg a behívást "hagyományos" módszerrel. Most azonban elkezdtem érdeklődni a klikkerezés iránt. Az lenne a kérdésem, hogy ha elkezdek vele klikkerezni, akkor kezdjem el vele az ült, feksziket attól függetlenül hogy azt már valamennyire tudja? (és remélem jól tudom, hogy először mindenre klikkelni kell, hogy megtanulja hogy klikk után kaja jön, ugye?) :))

Köszönöm előre is a válaszokat, esetleg tapasztalat klikkerestől szívesen várok tanácsokat. :)))


2010. ápr. 7. 08:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
képzeld el, elolvastam de az nincs benne leírva h egyszerre hány gyakorlatot lehet tanítani a kutyának, pedig megnéztem, elhiteted.
2010. ápr. 7. 13:24
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Logika: A klikker hangja helyettesiti a dicseretet. Vannak, akik nem hasznalnak klikkert, mert helyette azt mondjak: "Jo kutya, ugyes kutya!" A klikker azert jobb, mert a masodperc toredekebe tellik megnyomni a klikkert, igy a kutya pontosabban fogja tudni, hogy melyik volt az a mozdulat, ami a gazdinak tetszett.

Ebbol logikusan kovetkezik, hogy egyszerre tobb mindent is lehet a kutyanak tanitani. Peldaul otthon elkezditek gyakorolni az "ulj" parancsot. Kesobb kimentek a szabadba es a behivast gyakoroljatok.

Gondolj arra, hogy a klikker hangja az "ugyes vagy, kiskutyam!" dicseretet helyettesiti. Ha nem hasznalnal klikkert, akkor is minden alkalommal megdicserned a kutyadat, ha barmi jot csinal, nem?

A buktato tehat nem itt van, hanem ott, amikor a hangparancsot hozzatarsitod a viselkedeshez. Ha peldaul az "ulj" parancsot nem fogod a "labhoz!" parancshoz hozzatarsitani, akkor gyakorolhatjatok mindkettot egesz nyugodtan egy napon belul is. Csak arra figyelj, ha 15 percig elkezditek gyakorolni az egyiket, akkor csak azt gyakoroltasd. Ha mast is szeretnel gyakoroltatni, azt tedd par oraval kesobb.

Amugy csak meg kell erteni a klikkerezest es alaposan bele kell gondolni, mielott hozzakezdesz es akkor a kerdest sem kell itt feltenned, mert magatol ertetodik.

2010. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
De képzeld, le van írva. Nem úgy, hogy "egyszerre 13 és fél gyakorlatot lehet tanítani a kutyának", hanem úgy, hogy a klikkernek érdemes mindig nálad lenni, hogy a számodra kívánatos viselkedésformákat bármikor meg tudd erősíteni. Amikor konkrétan tanítás céljából foglalkozol a kutyával, tehát "bekapcsoltad", ott áll előtted és a kedvedre akar tenni, akkor értelemszerűen egyvalamire kell koncentrálni. De ha egy másik alkalommal éppen valami mást akarsz tanítani, akkor mást tanítassz és kész. Nagyon kell vigyázni, hogy a kutyának ne legyen unalmas a tanulás, mert különben semmit sem ér az egész.
2010. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!