Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden. Szaporitótól? :O

Golden. Szaporitótól? :O

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 8 hónapos goldenem. Még juliusban vettem 24. ezer forintért.Akkor azt se tudtam, hogy mi a szaporitó, ha nem találtam volna rá erre az oldalra, most se tudnám. Árultak 10.000 ért is, csak nem azon a helyen. Tudtam, hogy olyan olcsón csak beteg kutyát lehet venni, ezért választottam ezt a közép árat, amire rájöttem, hogy mostmár közép ár nem ez hanem a 60.000 Ft. Amúgy teljesen egészséges, szerencsére semmi baj nincs vele. Nagyon okos. Az egyetlen probléma, hogy a fogsora nem tökéletes, de ettől eltekintve minden rendben. Törzskönyvet azért nem akartam, mert kiálltásra úgy se vittem volna és tenyészteni se szeretném,egyébként a szülei törzskönyvezettek. Mellesleg nagyon nagyon szeretjük.


2010. ápr. 7. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerencséd van de nem azért kell a törzskönyv mert kiállításra akarok vinni hanem azért mert ez feltételezi hogy pl a kutyákkal jól bánnak és hozzáértően tenyésztik ami pedig a szaporítóról nem mondható el és ezért nála valamilyen formában mindig rossz a kutyáknak.
2010. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Igazából mi a kérdés?
2010. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Uhh bocsi... litániákat irok, aztán a kérdést ifelejtem... :S:$

Szoval,az, hogy tuti, hoy szaporitótól vettem-e, vagy csakegy családnak születtek kutyái és elakarák adni?

Mert más goldent nem láttam a kenneekbe, csak a szüleit.

2010. ápr. 7. 14:23
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Attól mert valaki nem kutyagyár módjára szaporít, csak elleti egyszer a kutyáját, még ugyanúgy szaporító. Mert az ilyen embernek nincs hozzáértése, a kutyáknak ha van is törzskönyve, de tenyészszemle, kiállítási eredmény és genetikailag öröklődő betegségekre szűrése nincs. Ezek után pedig csak szerencsén múlik, hogy fajta típusos, jó idegrendszerű és egészséges kiskutya születik-e, arról pedig végképp lemondhatsz, hogy garanciát kapsz rá, ha ne adj Isten egészségügyi probléma akad.
2010. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
A "hivatalos" álláspont szerint ők is szaporítók, de én úgy gondolom, azért különbséget kell tenni a "hobbis" és a pénzsóvár között. Valószínűleg nincs rossz helyről a kutyusod, de nem tudatos tenyésztés eredménye, ha lehet így fogalmazni.
2010. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
A kutyáknak nem csak az árt ha gyártják őket. Egy jó akaró gazda is nagy kárt tud okozni mivel nem ért a tenyésztésnek. Ilyen vagy olyan módon de mindenképp árt a fajtának.
2010. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod továbbszaporítani nincs ezzel gond. Nem tudod kik a felmenők, valószínűleg semmire sem voltak szűrve, ezért - meg a foghiba miatt sem -lenne illdomos szaporítani. A hobbi szapi is a fajta rongáló kategória- gondolom nem ivartalanítva adta a kiskutyákat -.-" De még így is többre becsülendő a "futószalagon gyártom a kölköket és agyonelletem a szukáimat óccsó pézért" féle szapinál.
2010. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ő egy hobby kutyus. Szporitásról szó se lehet. Még a közeljövőben szeretném ivartalanitani.
2010. ápr. 7. 15:33
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
szaporítsd teis tovább,jobban jársz mert legalább lesz pénzed
2010. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Dehogy szaporitom. Teljesen ellene vagyk az ilyen dolgoknak. Csak amikor vettem nem tudtam, hogy olyan is létezik hogy " szaporitó", amúgy meg egyáltalán nem biztos, hogy szaporitótól vettem.
2010. ápr. 7. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!