Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elütöttem egy kutyát és most...

Elütöttem egy kutyát és most nagyon nagyon rosszul érzem magam. Jobb lesz ez?

Figyelt kérdés
Ki akartam előzni egy biciklistát mikor a másik sávban hirtelen előfutott egy kutya az bokorból nem tudtam már időben fékezni. A kutya azonnal meghalt. Óriási bűntudatom van, nem megy ki a fejemből és sírni tudnék még a saját kutyámmal sem tudok foglalkozni mert ha ránézek folyton a halott kutya jut eszembe, hogy lehet valakinek a társát vettem el. :(
2010. ápr. 7. 18:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy jobb lesz. Ahogy leírtad, nem te voltál a hibás, illetve itt tképpen nincs vétkes, hiszen a kutya nem ismeri a kreszt. Nem tudtad kivédeni, sőt gyakran ha ügyeskedni próbálsz, több kárt okozol...

A felelősség elsősorban a kutya gazdájáé, aki kiengedte, vagy felügyelet nélkül hagyta. Ha kóbor volt, akkor újabb zsákutca.


Én azt tanácsolom neked, hogy ne emészd magad, és igyekezz érzelmileg erőt meríteni ebből, és még jobban szeretni a saját blökid. Azt javaslom, hogy pont most foglalkozz vele még többet, az állatok gyógyírt jelentenek az ilyen lelki fájdalomra.

Sajnos nagyon rossz érzés ilyenen átesni, velem is megtörtént már. Az idő, meg a saját kutyámmal való foglalkozás segített.

2010. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
25%
Legtöbb ilyen,vagy hasonló esetek zömét követően bármit ill. bárkit gázol el a "bűnös" utólag rájön,hogy talán nem is volt megmagyarázható ok a nagy siettségre ugye ?
2010. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
hát idővel jobb lesz ... de a saját kutyádat ne hanyagold el mert ő sínyli meg:(
2010. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom énis,de ez nem a te hibád,baleset volt,ne legyen bűntudatod. Sajnos előfordulnak az ilyen dolgok,szerintem a gazda a hibás hogy nem vigyázott a kutyára,vagy kicsapta az utcára sorsra hagyva.
2010. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
16%

Honnan tudod, hogy meghalt és hogy azonnal? kiszálltál megnézni a pulzusát?

Vagy fogtad magad és bűntudatod közepette szartál rá és tovább mentél? ki sem szálltál megnézni van e név vagy valami cím a nyakörvén? vagy ha még olyan állapotban volt elvitted volna orvoshoz?

Mert HA ezek egyikét sem tetted meg joggal lehet bűntudatod, és mint kutyás, biztos össze vissza vernélek.

2010. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Kiszálltam és el is vittem orvoshoz, de ő mondta, hogy a kutya már magától az ütéstől elment... eltemettem a kertben hátul az egyik kutyám sírja mellé... sosem hagytam volna ott, azért nekem is van szívem.
2010. ápr. 7. 18:22
 7/41 anonim ***** válasza:
19%

jah persze, mert ha kutya van az után csak a gazdi tehet róla.

Ha valami oknál fogva kiszökik a kutya nem mindig tudnak utánarohanni és megfogni mint mondjuk én teszem a kutyámmal.

az autósok álladóan sietnek zebrán, mindenhol, mert az nem baj hogy a másik gyalog áll az esőben sárban, lényeg hogy más az autójával gyorsan hazaérjen. Így vezetnek ma az emberek.

Egy bringást úgy is ki lehet előzni, hogy látod az utat, hacsaknem százzal repesztettél és nem volt időd fékezni, nem kell ahoz sávot váltani. Ha meg ilyen bénán vezetsz ne ülj autóba.

Én amúgy is egy csomó embernek eleve nem adnék jogosítványt, akiknek van.

2010. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Itt olyan hihetetlenül empatikus emberek vannak hogy megáll az eszem. Szerencsétlen kérdező szarul érzi magát, ergo nyilván nem direkt csinálta, nem röhög a markába hogy meghalt a kutya, vagyis sajnálja, ti meg keltitek benne a bűntudatot. Nyilván a szidalmazók egyike sem ütött még el állatot. bizony van hogy kiszalad az állat, és már nem lehet mit tenni. És kedves utolsó: a kérdező azt írta hogy a kutyus rögtön meghalt, neked pedig dolgod ezt elhinni, vagy csöndben kételkedni nem pedig kérdőre vonni. Annyira lehetetlen hogy kiszállt az autoból? és mondjuk ha nem is a pólusát nézte meg...még az elsősegélyben is van olyan pont amikor pulzusmegnézése nélkül biztosra lehet modnani hogy meghalt.

Mért az olyan embereket kell szidni akik legalább sajnálják? Jah, mert akik direkt ütnek el állatokat az utánna nem teszi fel a kérdést... Tartogassátok a cinizmusotokat annak aki megérdemli

(párdon az offért)


Kedves kérdező... természetesen egy idő után jobb lesz, ez nem a te hibád volt hizsen kifutott eléd a kutyus.

2010. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló a 18_20-asra értendő csak közben írtak már sokan :)
2010. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj hitetlenségemért, de marhára nem hiszem el, hogy elvitted orvoshoz. Gondolom eleve leírtad volna a ( támadások elkerülése végett) kérdésben, utólag meg sok mindent lehet mondani.

Elütötted, továbbmentél, most meg sírsz.

és ha legközelebb majd egy embert ütsz el, mert qrvára sietsz? amúgy meg ha most megkérdezném meséld amúgy, csak úgy hogy hova siettél, tuti valami olyat írnál, hogy mindenki meghatódjon és megértsen, sőt sajnáljon.

átlátszó.

2010. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!