Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak? Több...

Milyen kutyát válasszak? Több lent.

Figyelt kérdés

Nézegettem neten, könyvből a kutyafajtákat, de mások véleményére is kíváncsi lennék aki tapasztalt, hogy mit ajánl.

Első kutya lenne. Olyanra gondoltam, amelyik lakásban jól érzi magát persze rendszeres és sok séta mellett. A szőre nem nagyon hullik, max 1-2x át kell kefélni a szőrét egy héten. Nyugodt típus(annak megfelelően, hogy nem lehet mindig kint a szabadban). Még azt szeretném megtudni, hogy ki milyet ajánl első kutyának: felnőttet vagy kölyökkutyát? Szukát vagy kant? Mindenféleképpen ivartalínatva lenne, vagy max ha menhelyre esne a választás akkor esetleg ami már ivartalanítva van.

Válaszokat előre is köszönöm!



2016. ápr. 29. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

első kutyának szokták ajánlani a menhelyeken az olyan kutyákat, amelyeknek már van némi előképzettsége.

Éppen kölyökkutyával is el lehet bírni, de mindenképp jó lenne vele kutyaoviba/kutyasuliba járni, hogy ne nőjön a fejetekre.

Mekkora méretben gondolkoztok?

2016. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Timea270 ***** válasza:
50%

Kutyat eleg nehez talalni de nagyon sok van es mindegyik jo! a kutyanak nem eleg 1-2x atfesulni a szoret ha vedlik tavasszal es osszel!azt mindennap kell!

a nyugodtabb fajta kutya lenne a nemetjuhasz de az sem erzi magat jol ha nem lehet minel tobbet a szabadban es nem foglalkoznak vele (a kutya nem lehet ojan nyugodt ha ugatasra erted mert a kutya azert van egy haznal hogy ugasson, es megvedlen emberektol akire nem szamitasz!)

de ez azert attol is fugg hogy te disznek tartanad

vagy hazorzonek?! de ijen hazorzesre vagy disznek is jo egy nemetdog habar az egy kicsit magas joszag..!

de en minden esetre egy nemet juhaszt valasztanek mert nekem is az van! Nagyon jatekos es ha betenitod meg ugyes is, es soha nem fordulna ellened az enyem ojan hogy meg az etelt is kiveheted a szajabol es nem haragszik meg:-) szoval nagyon jatekosak es konnyen tanithatok es meg szepek is!! persze sok kutya kozul lehet valogatni de en ezt a fajtat ajanlanam es garantaltan nem lenne belole csalodas!;-)

2016. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A méret igazából nem számít.

Én inkább kis társasági kutyát szeretnék, a párom szeretne inkább olyan kutyát aminek szerinte ,,van haszna is". Neki foxija van otthon, de lakásban azt nem szeretnénk természetesen. Azt tudom, hogy pl az uszkár, a yorki meg még pár fajta az, aminek a szőre annyira nem hullik?! Ha jól tudom.


De gondolom menhelyen csak ajánlanának kutyust, hogy milyen stb?!

2016. ápr. 29. 20:58
 4/12 A kérdező kommentje:
Bichon Havanese kiskutyái most születtek egyik ismerősömnek, arra is gondoltam esetleg?!
2016. ápr. 29. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:
az is jó, bar annak a szőrére jobban oda kell figyelni+ kozmetikába vinni (bár a társasági kutyák nagytöbbségét szintén, kivéve pl. a francia bulldogot)
2016. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És a német boxer? Olvastam azt ajánlják lakásba, nyugodt.
2016. ápr. 29. 23:02
 7/12 elwera ***** válasza:
A havanesenek egyáltalán nem hullik a szőre, és az uszkárnak sem. Annyi, hogy vagy te fogod és végigmész rajta 2 havonta egy nyíróval, vagy elviszed egy kozmetikushoz, és 5 ezerért lenyírja, megfürdeti.
2016. ápr. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szerintem egy vizsla jó döntés lenne . Nagyon okosak és a szörük is rövid . Játékosak és még szépek is . Ja majd meg írnád hogy milyen kutyát választottál ?
2016. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A német boxer egyátalán nem nyugis, egy hiperaktíva, örökmozgó bohóc :D
2016. ápr. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!