Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Spaniel kezdonek idealis?

A Spaniel kezdonek idealis?

Figyelt kérdés
Sok dolgot olvastam mar roluk,rengeteg pro es kontra ervet. Nem tudom eldonteni legyszi segitsetek.😊
2016. máj. 2. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
hosszúszőrű, ezérz sokat kell velük foglalkozni. jobb, ha beszerzel egy nyírógépet
2016. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
41%
27es szintunek kell lenned, hogy ne szokjon el
2016. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ideális, nem annyira, mint egy skót juhász vagy golden, de azért azzal nem értek egyet, amikor valami rettenetes nehéz feladatnak állítják be. Tenyésztőtől kell venni és akkor a jó tenyésztő a kezdőnek nyugisabb kutyát fog adni.
2016. máj. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SzMHZs ***** válasza:
45%

A nyírógépet felejtsd el, lehetőleg ne javasoljunk már marhaságokat. A spánielt tilos nyírni, tönkreteszed a szőrét és ezáltal a hőháztartását (meg nem is túl esztétikus).

Én kezdőként, teljesen nulláról indultam spániellel, nem mondom, hogy egyszerű volt, de töretlen a szeretet a fajta iránt, most már kettő van.

Amire számítani kell:

- a szokásos dolgok minden kölyöknél (rágás, rombolás, bepiszkítás, stb) - nem törvényszerű, de gyakori

- hatalmas mozgásigényük van, az enyémeknek bármikor mehetnékjük van, ezt ki kell elégíteni (séta, kirándulás, agility, úszás, labdázás, sok dologra vevőek)

- agyi fárasztás is szükséges, mint a legtöbb kutyánál

- következetes nevelés, mert a fejedre nő (ez is igaz a legtöbb kutyára), nem szabad bedőlni a hatalmas, cuki, könyörgő szemeknek, mert átvernek a palánkon :)

- csak kinti kutyának nem javaslom, sok okból

- a szőrük igenis gondozást igényel, ami nem a lenyírjuk kopaszra témával egyenlő: nálunk hetente van fésülés, szükség szerint trimmelés, évente 2-3-szor kozmetikus.

Összességében nem mondom, hogy hű de speciális nevelést igényelnek, de alapos utánajárást, információgyűjtést és egy szabályrendszer felállítását, és következetes betartását mindenképpen. Ha ez megvan, lesz egy gyönyörű, ragaszkodó, bújós, gazdiközpontú kutyád, aki ha kell, rója veled a kilométereket, benne van minden bohócságban, de szívesen döglik veled a kanapén is a TV előtt :)

2016. máj. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!