Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtilthatja egy lakos, hogy...

Megtilthatja egy lakos, hogy a háza előtti füves területen sétáltassam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Lehet, nem jó kategóriába tettem a kérdést, de nézzétek el, mert új vagyok még itt.

Szóval a lényeg, hogy városban élek, és a napi három sétából az egyik egy nagyobb kör a városban, a környékünkön. El szoktunk haladni egy panelházsor mellett, amely előtt van egy füves terület, ahol a kutyám viszonylag sokat szokott időzni, szagolgat, mivel arrafelé sok macska jár. Viszont az egyik lakó megpróbálja megtiltani, hogy odavigyem a kutyámat. A kérdésem az lenne, hogy van-e jogi alapja ennek? Mert szerintem közterület az a rész, nem tartozik a panelhez, tehát a lakóközösség nem rendelkezhet arról, hogy ki tartózkodhat ott és ki nem, de nem vagyok ebben biztos... szóval várom a válaszokat! :)

U.i.: Bocsi a hosszú magyarázatért.



2016. máj. 4. 16:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Jajj közben írtál :D


Inkább kerüld el,nehogy baj legyen.

2016. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

Ha a társasházhoz tartozik a füves rész, akkor nem közterület, hanem az ottani lakóké. Kérdés, hogy a telek része-e, ki nyírja ott a füvet, ki tartja rendben, a társasház vagy a város. Ha a társasházé, akkor magánterület, teljesen mindegy, hogy el van-e kerítve kerítéssel. Ugyanúgy taplóság odavinni a kutyát, mintha bevinnéd egy másik ember kertjébe, ahol letapos meg összepiszkít mindent. Végső esetben rongálás vagy ilyesmi miatt feljelenthet, ha a kutyád csinál ott valami kárt, és bizonyítani tudja, lefilmezi pl.


Ha a városé, akkor közpark, akkor elvileg ugyanúgy használhatod, mint mások. Ha a város engedi, akkor a kutyát is sétáltathatod ott.

2016. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%

Ha a fű a járda és a ház között van, akkor 99 százalék, hogy magánterület. Nem úgy szoktak parcellázni, hogy a telek négyzetmilliméterre azonos méretű, mint a ház, amit ráépítenek, általában x százalékig beépíthető. Az épület és a járda közötti részt pedig nem szokta megvásárolni az önkormányzat, sőt megtartani sem, ha éppen az önkormányzat adta el annak idején.


Magánterületre is bemehetsz, ha nincs kerítés, és éppen megengedik, ld. Tesco parkoló és tsai, de tiszteletben kell tartanod a tulajdonos által hozott szabályokat.


Ha a fű a ház előtti járda túloldalán van, akkor viszont 99 százalék, hogy már közterületről van szó.

2016. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

10-es, igen közben írtam, és én is egyből arra gondoltam, hogy elkerülöm. Persze, hogy nem hal bele, csak szeretett a környéken mászkálni, ezért mentünk eddig arra, de akkor mostantól másként lesz. És még egyszer hangsúlyozom, egyszerű füves terület egy egyszerű panelházsor előtt, ahol valaki(nem tudom, hogy az önkormányzat vagy a lakók) nagy ritkán lenyírják a füvet. Szóval nem megyünk arra többet, ennyi. Nagyon köszönöm a sok választ, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan, hogy ennyi jön. :)

Ja, akik azt írják, hogy szaros meg pisis lesz a hely, nekik üzenném, hogy a szart mindig összeszedem, a pisivel nem tudok mit kezdeni, de valahol csak kell végeznie a dolgát szerencsétlennek nem?!

2016. máj. 4. 17:14
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Valahol te is kell, hogy végezd a dolgod, meg én is kell, hogy végezzem, de nem biztos, hogy örülnél, ha azt a nappalid közepén tenném, de azt sem, ha a kertedben. Szóval ha az ott lakókat zavarja, azt tartsd tiszteletben, főleg, ha jogilag is hozzájuk tartozik az a terület.
2016. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
20%
Pisiszag?! Úristen... Az ilyen inkább levegőt se vegyen. Nem tudom, milyen orra van ezeknek az embereknek, de nekem 2 kan kutyám van mégse éreztem még a keretben a nagy pisiszagot. Mondjuk itt falun, amikor trágyáznak 3-4 napig terjeng a trágyaszag. Most akkor már ezt is be kéne tiltani?
2016. máj. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy amikor lakótelepen laktunk a földszinti lakásunk ablakától kb 5 méterre volt egy játszótér, ahova elég sok kisgyerekes járt. Nem mondom, tényleg volt, hogy már nagyon idegesített minket, de valahogy kibírtuk, hogy nem mérgeztük meg őket.
2016. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 evimeri ***** válasza:
36%
Szerintem az nem magánterület, ugyan is nem egy zárt lakóparkról van szó. Egy lakótelepen pedig nincs magánterület. Ha felszeded a kutyapiszkot a kutyád után miért ne vihetnéd arra? Egyes emberek csak azt lesik, hogy kibe köthetnének bele. A kutyásokat meg alapból sokan utálják. Akkor most én is kerítsem el az utcán a házam előtti részt, mert volt olyan aki oda vizelt vagy oda hányt. Én sem vagyok köteles sok ember mocskát szagolni vagy kerülgetni.
2016. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne magánterület? Egy magánterület nem attól lesz magánterület, hogy kerítést tesznek oda, hanem attól, hogy magánemberek tulajdonában van a tulajdoni lapja szerint. Ez jogokkal és kötelességekkel is jár, a havat a tulajdonosnak kell onnan eltakarítani, de a kutyasz--rt is, ami veszélyes hulladéknak minősíthető, és a gazt is le kell vágni, a parlagfüvet is irtania kell stb.

Cserébe viszont hozhat szabályokat, hogy az arra járók mit tehetnek ott, és mit nem.

2016. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, oké, hogy nincs elkerítve, de egy egyszerű füves sáv egy panelházsor előtt. Nem kötekedni akarok, de akkor szerinted ha nem magánterület, akkor pontosan kinek a tulajdonában van? Mert egyik lakó sem birtokolja tudtommal az egész házsort, hanem csak a lakásukat, ami az x. emeleten van, és köze nincs a környező területekhez.

Másrészről már harmadjára írom, hogy felszedem a szart, de jelen esetekben ennek a témának van egy érdekes aspektusa, ugyanis talán említettem már, hogy sok macska van a környéken. Na már most, az illető, akivel konfliktusba keveredtem, a házsor másik oldalán néhány bokor tövében kaját rak ki ezeknek a macskáknak. És a macskákban is végbemennek anyagcsere folyamatok, ezen folyamatok végterméke pedig időnként az etetőhely körül vagy éppen a szóban forgó füves területen landol. Akkor most ez azt jelentené, hogy neki a macskaszar az rózsaillatú?!

Más téma... valaki írta szóba hozta a hangoskodó gyereket. Nos, a mi házsorunk előtti parkban pedig minden péntek és szombat éjjel nagy ivászat folyik, ami üvöltözéssel társul, de nem mérgeztem meg őket, és nem mentem le szétverni a fejüket egy baseball ütővel, pedig nyilván nem örülök neki, hogy ott ordítoznak.

2016. máj. 5. 12:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!