Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtilthatja egy lakos, hogy...

Megtilthatja egy lakos, hogy a háza előtti füves területen sétáltassam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Lehet, nem jó kategóriába tettem a kérdést, de nézzétek el, mert új vagyok még itt.

Szóval a lényeg, hogy városban élek, és a napi három sétából az egyik egy nagyobb kör a városban, a környékünkön. El szoktunk haladni egy panelházsor mellett, amely előtt van egy füves terület, ahol a kutyám viszonylag sokat szokott időzni, szagolgat, mivel arrafelé sok macska jár. Viszont az egyik lakó megpróbálja megtiltani, hogy odavigyem a kutyámat. A kérdésem az lenne, hogy van-e jogi alapja ennek? Mert szerintem közterület az a rész, nem tartozik a panelhez, tehát a lakóközösség nem rendelkezhet arról, hogy ki tartózkodhat ott és ki nem, de nem vagyok ebben biztos... szóval várom a válaszokat! :)

U.i.: Bocsi a hosszú magyarázatért.



2016. máj. 4. 16:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy társasházban egy-egy lakás egy-egy lakó saját tulajdona benne, a közös helyiségek közös helyiségek, udvar, lift, lépcsőház stb. közös tulajdonban van. Ha társasházban laknál, ezt tudnád. A mi kilenc emeletes házunk előtt is van egy kis rész, ami a ház tulajdona, mi ültetjük be, mi takarítjuk, sőt a járda egy része is a házhoz tartozik.
2016. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Feladom... miért asszociál mindenki társasházra, mikor egyszerű, szürke, szocializmusból visszamaradt PANELHÁZSORT írok mindig?
2016. máj. 5. 13:38
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdező, mert az egyszerű, szürke, szocializmusból visszamaradt panelházsorok kivétel nélkül társasházak.



(Csak zárójelben érdeklődnék: Most ez törvényszerű, hogy akinek kutyája van, az nem ismer ilyen alapfogalmakat, hogy társasház? Vagy nem tudja, hogy egy ház telekre épül, és az is a tulajdon részét képezi, nem lesz köztulajdon? Hogy egy telek nem attól lesz magántulajdon, hogy kerítés van a szélén, vagy hogy kitesznek rá egy táblát?)

2016. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Nem tudtam ezt valóban, de köszönöm a felvilágosítást. Mindenesetre már tárgytalan, mert ma már másfelé vittem a kutyát, és ez ezentúl is így lesz.

Szóval köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 5. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!