Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért érdemes makacs/öntörvény...

Miért érdemes makacs/öntörvényű kutyát választani?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy ez meg az a fajta mennyire makacs/öntörvényű, de ha egyszer kialakul köztetek a kötelék akkor micsoda társ lesz az életedben. Őszinte leszek én nem látom mitől lenne jobb "szenvedni" egy makacsnak/öntörvényűnek mondott kutyafajtával, holott a kezes kevésbé makacs/öntörvényű kutyák is megadják ezt az örömöt (hanem többet, mert nem kell annyit szívni a tanításával). Szóval hobbi célra, miért kéne választani egy ilyen habitusú kutyát? Pro és Kontra.

#kutya #nevelés #Öntörvényű
2016. máj. 4. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát talán a könnyen jött, könnyen ment alapon működik. De nem sok értelmét látom.
2016. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Aki nagyobb kihívást akar az vegyen makacs kutyát.
2016. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ember típusok akik szeretik a kihívást. Nem érik be egy goldennel vagy egy német juhásszal,mert nekik nem kihívás a nevelésük.


Pont ezért szép,hogy sok kutyafajta van és mindenki megtalálhatja a neki valót!


Senki nem kötelezi az embert arra,hogy már pedig makacs kutyát válassz és pont,van választási lehetőség.


Én nem vagy erős jellemű így nekem bichonjaim vannak,megfelelnek megtudom őket nevelni és bőven jó, egy rotit vagy kaut nem bírnék tartani,mert szerintem meghaladná a képességemet a nevelésük :)


Én sem akarok szenvedni a kutyával,meg mindig résen lenni mikor próbálkozik be.

2016. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 evimeri ***** válasza:
100%
Nekem sikerült kifognom egy ilyen kutyát. A szomszédomtól mentettem meg 11 évvel ezelőtt, még pici korában. Tök olyan mint egy rottwelier csak kis méretben. Sokan megkérdezték már, hogy ilyennek lett ki tenyésztve. Az biztos, hogy a természete egy az egyben roti. Makacs, akaratos, önfejű. Nagyon sokat szenvedtünk vele, de mi így is imádjuk és elfogadjuk olyannak amilyen. Pár éve ivartalanítottuk azóta valamivel jobb a helyzet, de ő már csak ilyen marad. Nem cserélném el semmi pénzért. Az ilyen kutyákat is lehet szeretni. Ő is nagyon szeret bennünket. Csak hát ő más mint a legtöbb kutya. Nem hagyja magát betörni talán ezért is szeretem annyira.
2016. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy mudit kaptam 14 évesen. Ugye mindenhol azt olvasni, hogy a mudi mennyire együttműködő, könnyen tanítható. Hát az én kutyám ezeket nem olvasta, mert egy hihetetlenül intelligens, de makacs, független, domináns kutya lett belőle. 3 kiképzőt elnyűttünk, mire sikerült megnevelni. De azóta hihetetlen a kapcsolatunk, ezt csak az értheti, aki már átélte. Ő nem az alattvalóm, a szolgám, hanem a társam, akit nem utasítok, hanem akivel együtt megoldom a feladatot. Az egész a kölcsönös tiszteletről szól. Őt nem lehet feleslegesen egrecíroztatni vagy bármire kényszeríteni, de ha valóban szükségem van rá, soha nem hagy cserben. A póráz csak dísznek van, sétán hozzá se kell szólni, mert pontosan tudja, hogy mikor kell leülni, láb mellett menni, megvárni... De azt utálja, ha folyton mondom neki, hogy ezt csináld, azt csináld. Megcsinálja, de látszik rajta, hogy utálja, hogy nem bízom abban, hogy ő tudja a dolgát. Azóta van egy munkavonalú német juhászom is, na ő teljesen más. Ő az, aki 30x elvégzi ugyanazt az értelmetlen feladatot, csak hadd szolgáljon téged. Akivel 2 órán keresztül lehet ülsz-feksziket gyakorolni anélkül, hogy egyszer is megkérdezné, mire jó ez az egész. Mint egy katona. A mudi azt mondja: feladat van, hadd segítsek. A német juhász: adj feladatot, muszáj csinálnom valamit! Mindkét típus jó, de nekem az előbbi sokkal jobban bejön.
2016. máj. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 elwera ***** válasza:
23%

Amit mi találtunk kistestű kutyát, az is elég makacs.

Egyszer kitalálta hogy lemegy a péncébe, le is ment, illetve 2x volt lent. Azóta sétáltatáskor sokszor megáll a pinceajtó előtt, hogy ő le kar menni.

Nem engedem neki, ezért van hogy lefekszik a földre ott előtte és ott sunyul. Kitartóbb nálam, mert volt hogy ott álltam vele 10 percet is, hívtam, hogy jöjjön és nem. Úgy éreztem, hogy a végtelenségig is húzná a türelmemet, és ilyet nem játszunk, ezért inkább felkaptam és kivittem, vagy felvittem a lécsőn, mikor hogy. Azért hogy arrébb lerakjam, mert ott már elfelejti a pince dolgot. Póráz nélkül viszem, nincs póráz, így nem húzgálom semerre, csak dumálok neki, de nem nagyon érdekli az utasítgatásom. Ha ő valamit akar, akkor bepróbálkozik. Sok hülyeséget csinál egyébként.


A másik kutyám havanese x puli mix, követ mint egy árnyék, mindig ott van a lábamnál, ő nagyon ragaszkodik hozzám, és nem csinál semmi rosszat, hallgat rám mindig, ő nagyon rendes, kedves. Soha nincs vele problémám. Őt jobban szeretem.


Bár úgy van megbeszélve hogy az enyém a rendes kutya, a páromé meg a hülye makacs kutya.

A hülye kutya mégis mind kettőnket idegesít. Már most a szobából is kizártam miután elrágta az internet kábelt legutóbb, és szálanként össze kellett forrasztani, mert most nem akartunk még egy 10 méteres kábelt venni. Már több helyen megrágcsálta. Hiába szólok rá, elfelejti 2 perc mulva és újrakezdi.

2016. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, a te kutyád nem makacs, hanem neveletlen és láthatóan fogalmad sincs, hogyan kéne hatni rá. Kutyasuliba kéne vinni, nem idegeskedni.
2016. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, ertem is oket megha szamomra fura is.
2016. máj. 5. 16:10
 9/9 anonim ***** válasza:

A kutya nem olyan, mint egy futószalagról lejött tucat termék, aminek egyes darabjai extrákkal rendelkeznek. Egyéniségek. A különböző fajtáknak különböző tulajdonságaik vannak. Még ha a makacsság idegesít is valakit, az adott fajta egyéb tulajdonságai jobban passzolhatnak az adott emberhez, mint egy másik, simulékony fajtáé. És vannak, akiknek a makacsság nem hátrány. Akik eleve keményebb típusok, és akik mellett egy érzékenyebb, puhább kutya talán összeroskadna, de egy erősebb habitusú kutya, aki erős kezű gazdát igényel, kivirulhat.

Amellett munkára, az ösztönös sportokra a simulékony, kezesbárány kutyák általában nem szoktak alkalmasak lenni.

2016. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!