Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mihez kezdjek? SEGÍTSÉG!

Mégis mihez kezdjek? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés

Az állatorvos 10 hetesen beoltotta veszettség ellen a kutyánkat.Mi úgy tudtuk hogy oltás kell,azt viszont nem tudtuk hogy 3 hónap alatt oltás nélkül is lehet hozni.Az orvos ezt nem mondta, a kutya most 3 hónapos. Még egyszer beoltatni nem lehet (szerintem).


Most mégis mit tegyünk EU-ba vinnénk be a kutyát. így mit lehet vele kezdeni??


2016. máj. 5. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt le van írva részletesen, hogy mi szükséges a behozatalhoz.

2016. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a probléma. Megvan a kutya veszettségoltása, akkor vihetitek, nem? Bár 10 hetesen egy kicsit durva volt tőle szerintem.

Amúgy a dokinak nem feladata tudni, hogy mi szükséges ahhoz, hogy külföldre vigyétek a kutyát, lévén ez országonként változik. Nektek kell utánanézni. Mondjuk itt:

[link]

2016. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt már kérdezett egyszer. Kapott válaszokat. nem is értem, miért nem kérdezi meg Szerbeket és a Nébihet? Vagy a MAOK-ot.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7771601-bunte..

2016. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még úgy minden előtt kellett volna tájékozódni a Magyarországi szabályokról és a Szerbiai szabályokról.


Én amúgy úgy tudom,hogy 3 hónapos koráig egy országból sem szállítható a másikba,legalábbis ismerősöm többször vett külföldről kutyát és 3 hónaposan hozhatta haza az utolsó,veszettség elleni oltás után a kutyákat. Illetve a kutyának minden oltással rendelkeznie kell. Chippel és útlevéllel is.Ha 3 hónapos akkor már az összes oltásának meg kell lennie!!


Szóval nem értem ezt az egészet.


Kimentél minden tudás nélkül és a kutyádnak egy oltása sincs meg kivéve a veszettség elleni amit 10 hetesen kapott.


De nem tudjátok kihozni Szerbiából mégsem?

2016. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A dolgok megoldódtak.A kutyának már minden oltása megvan igaz a veszettség ellenit kicsit korábban kapta meg. Az állatorvosnak van tapasztalata azt mondta simán átengedik a határon. Útlevele is kész és a 21 nap is lejárt. Minden jó. még a vissza út előtt 3 nappal kapunk igazoló pecsétet és teljesen rendben lesz.Azért köszi.
2016. máj. 5. 11:06
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyugi nem egyszerre kapott meg minden oltást. 6,8 és 10 hetesen kapta meg őket. a veszettség ellenit egy kombináltal együtt kapta. (kioktatást nem kérek, az orvos oltotta így nem mi erőltettük)
2016. máj. 5. 11:08
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Marha jó doki :( 1 éves kor alatt külön kell adni a kombit és a veszettséget, mert az első veszettség után fél évvel kell adni a másikat...aztán évente.

És a kis kutyák szervezetét a nagy kombi nagyon megviselheti :(

2016. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintünk sem a legjobb de már nincs mit tenni. Kiszedni nem lehet...
2016. máj. 5. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!