Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjam meg a kutyatartá...

Hogyan oldjam meg a kutyatartást Németországban?

Figyelt kérdés

Németországban élek, szeretnék megmenteni egy menhelyi kutyust. Mindig is vágytam kutyára, imádom őket. Kint élek Németországban, nem tudom, hogy mikor megyek végleg haza: pár hónap, pár év. Fogalmam sincs. Egy kutya meg nem 1-2 hétre szól. Hogyan tudnám megoldani a hazaszállítását ha pl megyek haza 1-2 hétre? Repülőnél van ilyen lehetőség?

És mivel én nem vagyok német állampolgár adnak itt kutyust nekem is? Itt is körbenéznek hol élne stb? Hogy működnek itt ezek a dolgok?

Köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 6. 19:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan ha tudok válaszolok. :D
2016. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm! :) Ha lesz valami, írok! :)
2016. máj. 6. 22:23
 13/17 A kérdező kommentje:

Neten láttam, szerintem jó megoldást erre. Nem tudom kinek van tapasztalata vele?

Oszkár telekocsi, meg hasonló telekocsik. Elvileg kutyust gazdi nélkül is szállítanak.

2016. máj. 7. 14:38
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban szállítanak de még ha biztonságos akkor sem hagynám a kutyust magára :/ Nagy eséllyel megijedne,félne. Egyébként kutya útlevelet nem drága csináltatni és rövid idő alatt megvan. És ha kutyust mentenél akkor azt Magyarban tedd. Németben nincs olyan rossz állapot a menhelyeken. Csak arra kell figyelned hogy legyen veszettség elleni oltás az az, 3 hónap és 21 naposnak kell lennie a kutyusnak (3 hónaposan kapja az oltást) De ilyen esetben jobb a felnőtt kutya. Viszont ha mégis kölyköt szeretnél ajánlom hogy legyen 3 hónap alatt így oltás nélkül átengedik csak chip és útlevél kell oltatni pedig németben is lehet. Remélem segítettem :) Előző voltam :D
2016. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Hogy működik ez a kutya útlevél csináltatás? Ezt is az itteni városházánál kell, vagy hol?

2016. máj. 7. 16:30
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyarból viszed a kutyát akkor megkéred a kutya dokit és kiállít neked egy útlevelet. (mivel Magyaro. EU-s az útlevél is az lesz, gondolom ezt tudod, és nem is számít) :D


Egyébként egy magyar állatorvossal is fel kéne venned a kapcsolatot mert biztosan több mindent tud mint én aki soha nem élt Magyarországon :D


(bocsi ötletem sincs hogy magyarban hogyan mennek a dolgok)

2016. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan nem tudom hogyan működik, az is lehet, hogy eltérések vannak menhelyek között, de ahol én néztem, ott azt mondták, hogy természetesen fizetned kell érte. Oltásokat meg minden kezelést, ha kellett a kutyán elvégezni, akkor azt neked kell megfizetned. Ellenőrzik is, hogy milyen körülmények között élne a kutyus, és néha még évek után is eljönnek meglátogatni, hogy minden rendben legyen.

Kutyaadót kell évente fizetni minden egyes kutya után, ami fajtól és várostól változik. Az olcsóbb olyan 100 euró évente, de ha a kutya "veszélyes fajú", akkor 1000 euró is lehet egy évre.

Repülővel könnyen meg lehet oldani a hazaszállítását. De nem ajánlatos többször ide oda repkedni kutyával, mert sokakat nagyon megvisel.

2016. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!